Sayfa 625/628 İlkİlk ... 125525575615623624625626627 ... SonSon
Arama sonucu : 5021 madde; 4,993 - 5,000 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1. Bir de şu var, bu saatten sonra yonetim hala susup, hic bir şey yapmayıp, bu rakamlardan da fiyatin daha aşağiya düsmesine izin veriyorsa, yatirimcisini korumuyorsa, kücük yatirimcilari dökmelerine musade ediyorsa,kimlere yardimci oldugu "net" belli olur.Ama yarin obur gun yabancilar kendi giris fiyatkarina gore , fiyati yukseltip , devir etmek icin kucuk yatirimciyi cekmeye calistiklarinda , ben burada olacagim. Alin, almayin demem. Sadece yillarca neler oldugunu sık sık yazacağim, onlari neler bekledigini bilsinler...Bize sahip cikmayana, biz de bundan böyle çıkmayiz. Yerli millilikse , cift tarafli çaba ile oluyor, tek tarafli caba ile degil..Sen yatirimcini korumak istiyorsan, sanki bir sey olacakmis gibi, kuru olumlu hava yazacak olanlari buraya yollamayacaksin( malum teknik de arada sırada calisiyor). Icraat yapacaksin, koruyacaksin, fiyati yükseltmesen bile, dengede tutacaksin..,karnımız havadan tokluk hissi ile dolu da, taştı...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye Cumhuriyeti. Duhul: 05.02.2011
    Gönderi
    1,479
    Blog Entries
    3
    Çoh muhterem, eyi aile çocuklarına selam olsun.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez...
    "İşini kış tut, yaz çıkarsa bahtına"*"Ak dona gök yamalık vurulmaz"*"Topraktan geldik, toprağa gideceğiz; Mühim olan çamurlaşmamak"

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ADANA+İSTANBUL
    Gönderi
    2,350
    ASELSAN yabancı oranı 1 Nisan 2024 % 31,88. 2 Nisan 2024 % 32,03.
    Fark % 0,15. (Kaynak İş Yatırım).

Sabır acı kökleri, fakat çok tatlı meyveleri olan bir ağaçtır.
    Yasal Uyarı.Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Alıntı Originally Posted by Salih Karakaya Yazıyı Oku
    Küçük yatırımcıyı niye bağlamaya çalışacaklar. Daha dökelim diye uğraşırlar. Birçok hissede benzer fiyat hareketleri oluşturuyorlar. Memlekette gelir dağılımında ki uçurum o kadar bozuk ki, para çok küçük bir grubun elinde. Bunlar da Bist'te istedikleri gibi grafik çiziyorlar. Bu belki de gelmesi muhtemel yabancı yatırımcı için uygun fiyatlar oluşturmaya dönük talimatla yapılan hareketler. Şu an memleket o kadar sıkışık durumda ki, mutlaka yabancı döviz girişine ihtiyaçları var. İçerideki vatandaşta oluşan döviz alma alışkanlığının kırılıp, Türk parasına dönüşü sağlamaları lazım. İçeride dönüş başlamaz ise MB asla negatif döviz açığını pozitife döndüremeyecek. Velhasıl Bist'te de yabancıya uygun ortam hazırlanması lazım. Faizde olduğu gibi. Dışarıdan para akımı başlamadıkça, içeri de güven oluşmayacak.
    Fillerin, Bist'te şu an bu kadar rahat hareket etmelerinin bir sebebi de alıcı yok. Yani para yok. Küçük yatırımcıların paraları halka arzlarda bağlandı. Bist'te her ne kadar küçük yatırımcı sayısı son günlerde biraz artıyor görünse de, milyon üzeri pozisyon taşıyan sayısı azalmış. Yani para çıkışı var. Sebep? Faizler. 3-4 ay bir yabancı bekleme süresi olacak. Adam o sürede faizden kazancını alacak, akım başladığında geri dönecek. En azdan benim ipe sapa gelmez tahminlerim böyle.
    Yabancı gelecek mi? Bankalar niye yükseliyor o zaman. Normal koşullarda bankalar 2024'te kar oranı düşer. Yüksek kredi faizleri, ekonomide durgunluk veya yavaşlama ve zombi şirketlerin fişinin çekilmesi ile oluşacak iflaslar nedeniyle oluşacak batık kredi oranlarındaki yükseliş. Böyle bir beklenti varken bankalar neden yükseliyor? Üstadlar yorumlasın.
    Hisse hakkında uzun vade olumlu yazı yazanlardan biri benim. Her ne kadar küçük yatırımcı olduğumu , amatör yatırımcı olduğumu defalarca dile getirmiş olsam da hala olumlu düşünenlerdenim. Daha önce sebeplerini yazdığım için tekrar etmeyeceğim. Böyle de hareket ettim. 6000 kusur olan hisse adedimi (53-58 aralığından) 14 000 'lere çıkardım. Yani olumlu yazıp tersi hareket etmiyorum. En azdan ben talimatla yazı yazanlardan değilim. Diğer yazanların da öyle olduğunu sanmıyorum ama. Başkası adına tahmin yürütmek lüzumsuz.
    Son alışlarımın zamanı uygun mu? Değilmiş. Zarar yazdı. Adamın nasıl fiyat oluşturacağını kim bilebilir? 51'den daha da alacaktım. Ama bunu 50'nin altına çektim. Çünkü 3- 4 aylık sürede daha çook silkelemeye devam edecekler anlaşılan.
    Ayrıca enflasyon muhasebesi ile bilançolar afallatmaya başlattı. Ülkede fiyat dengesi bozulduğu için ve gayrımenkul fiyatlamalarını istediğin gibi yapabildiğin için bilançolarda istedikleri gibi at oynatmışlar. GYO bilançolarında bile saçmalanmış.
    Sonuç olarak, 2013'ten 2021'e kadar Bist kaybettirdi. 2002 ile 2013 arası yaşanan yükselişin, inişi 2013-2021 arasında tamamlandı. Bist'in yönü yukarı olacaktır. Normalin dışı olaylar yaşanmazsa.
    Benim kaale alınmayacak fikrim; 3-4 ay kulağımızın üstüne yatalım. İzledikçe bizi strese sokacaklar. Sakinleşelim. Ayrıca; bir forumdaşın nick'inde yazdığı gibi: '' Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.'' Sonuç budur.
    Mevduat faizleri hala enflasyonun altında yorumunuz mantıklıdır.5 yıl yada 7 yıl sonra en düşük SSK emekli maaşı 1 kg dana kuşbaşı etiyle eşitlenmesi yüksek ihtimaldir.

Ekonomik anlamda fakirleşmenin önlemini almayanlar tarih önünde vicdan muhasebesi yapacaklardır lakin iş işten geçmiş olacaktır 5 yıl sonra.10 ay sonra Meral abla ilahi adaleti yaşadıysa diğerleri de zamanı bilinmez yaşayacaklardır.

6. 1.61 dolar desteğinden çok güçlü olmasa da kaldırdılar ama bir süre burayı izlemek lazım. Hem güçlü yatay destek hem de yükselen kanal desteği... Üzerinde tutunursa bayram sonrası daha pozitif olacağını düşündüğüm borsada olumlu hareket yapabilir.
    MB ilave not arttırımı ve İmamoğlu davası 2 soru işaretli konu ama not arttırımı hikayesi de pozitif tarafta...

Ben de açıkcası alım için izliyorum...
    Son düzenleme : emregunes; 04-04-2024 saat: 15:04.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ADANA+İSTANBUL
    Gönderi
    2,350
    ASELSAN yabancı oranı 3 Nisan 2024 % 31,90. 2 Nisan 2024 % 32,03.
    Fark % -0,13. (Kaynak İş Yatırım).

Yasal Uyarı.Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ADANA+İSTANBUL
    Gönderi
    2,350
    ASELSAN yabancı oranı 3 Nisan 2024 % 31,90. 4 Nisan 2024 % 31,73.
    Fark % -0,17. (Kaynak İş Yatırım).

Sayfa 625/628 İlkİlk ... 125525575615623624625626627 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •