Sayfa 113/628 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213613 ... SonSon
Arama sonucu : 5021 madde; 897 - 904 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

asels şirket olarak aya çıktı..bunun arkasında ki siyasi irade yabana atılamaz..hisseler fiyatlamaları yaparken malesef güç istemiyor patron vs. ..yatırımcı daha çok kurumsal bir yapı istiyor...asels şirketinin cb bağlanması aselsana güç kattı ama hisseyi sıradanlaştırdı patron şirketi fiyatlaması oldu..

2.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    2012 den bugüne de ben bunda yatırımcıyım..
    hakkını yemiyeyim bunun, portföyün çöpu oldu çıktı.
    en büyük beklentim olan şirket en kötü performansı sergeleyen oldu.
    genel kurula katılım yapacagım.2 hafta sonra ordayım. 2012-2013-2014 senelerinde gittim. uzun bir aradan sonra tekrar gitme geregi duydum. bakalım ne anlatacaklar. seçimi de görürüm. sonrası Allah kerim.

duygusal davranmayıp 2017 de 7 usd iken vermek lazımdı. el gitmedi.

Allah hayırlısını versin.
    Önceden bir çok kereler geçen sene MKK dan e GKS ile Aselsan genel kuruluna katıldım. Bu ayın 25 inde de katılacağım. Geçen sene İsmail Demir bitse de gitsek tarzında bir genel kurul yaptı. Bu sene de farklı olmayacağı kanaatindeyim. Eskiden yabancı fonlar baskı yapıyorlardı bir şeyler oluyordu. Bir takım konular tartışılıyordu. Şimdi sonsuz sessizlik. Demek ki onlara da ucunu çok fena gösterdiler ki kaçtıkça kaçıyorlar. Şirketin fiyatlandığı piyasa değeri her ne kadar gerçekleri yansıtmıyor filan desek te gerçek olan bu fiyat ve zır bedava. Ona rağmen satış yiyor. Evet maalesef 2017 de meşhur yükselişte çıkmak lazımmış..

3. Haber çok güzel ama kamu bankası deyince acaba aselsanın yaptığı ürünlerin parası veresiye defterine mi yazılacak diye aklımdan geçmiyor değil
     Alıntı Originally Posted by suheyl Yazıyı Oku
    Muhteşem bir haber Sayın Eko Psike..Kesinlikle kapanışta %2 aşağı yazarız artık..
    Şahsi fikirlerimdir beni bağlar.

4.  Alıntı Originally Posted by R-E-X Yazıyı Oku
    gitmeyen hisse çok çıkar ama ne zaman...gubrf maceram 10 yıl sürdü 3 tl maliyetle..sonu sattık 10 yıl sonra..cüzzi karla..hisse 2 tl den 110 tl ye gitti...çok can yakan hissenin sonu çok iyi oluyor bunuda unutmayın çok olağan dışı birşey yoksa tabiki..asels olağan dışı birşey yok..
    Dusuncenize katiliyorum. Aselsan hisselerinin su anda dustugu berbat durum artik finansal piyasalar disindaki ortamlarda bile konusulmaya basladi.

Sirket onumuzdeki 10 yilda altin cagini yasayacak. 10 yil sonra Turkiye nin acik ara en degerli sirketi olacak. Ama hisseler 5 yildir %80 den fazla reel deger kaybetti. ...Ortada bir seyler donuyor. Hayirmi sermi artik bilemiyoruz. Sirketi yonetimi simdilik sagir, kor ve dilsiz rolu oynuyor.

Aselsan hisse tarihinin bu en berbat 5 yilin acisi illaki bir gun cikacaktir.
    Ama Ne zaman .,,, Butun mesele bundan ibarettir.

Alıntı Originally Posted by Star@1 Yazıyı Oku
    Haber çok güzel ama kamu bankası deyince acaba aselsanın yaptığı ürünlerin parası veresiye defterine mi yazılacak diye aklımdan geçmiyor değil

Şahsi fikirlerimdir beni bağlar.
    Aselsan urettigi silahlari gibi yuksek kalite standartlari ve uygun fiyat kriteleri ile ATM leride bu iki kritere gore uretebilirse sadece kamu bankalari degil ozel bankalarda alir. Hatta ihracat bile yapar...
    Yeterki rekabet edilebilir olsun.

5. Bende size başka bir örnek vereyim gubrf örneğini verilmiş 2000 yılında vestel aldım 4,5-5 li rakamlardan (tam hatırlamıyorum bile)cok parlak geleceği olduğu söyleniyordu national geographic de vestelin açtığı fabrika mega yapılar programında belgesel olmuştu turkiyenin nerdeyse o zamanlar elektronik sektöründeki tek populer hisseydi. 20 yıl sonra 2020 de 9 tl cıvarı rakamlardan sattım(bir hisseyi bundan uzun bekliyeniniz, sabredeniniz varmı?) zararımı siz düşünün bu süre zarfında ne bedelsiz verdi nede temettü. sonuç??? farklı olasılıklar her zaman mevcut. sabretmek her zaman mutlu sonla bitmiyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ADANA+İSTANBUL
    Gönderi
    2,350
    ASELSAN yabancı oranı 17 Mayıs 2022 % 23,02. 16 Mayıs 2022 % 23,43 .
    Fark % -0,41. Hisse kapanış fiyatı: 22,48 tl. (Kaynak İş Yatırım).

Sabır acı kökleri, fakat çok tatlı meyveleri olan bir ağaçtır

Sabır acı kökleri, fakat çok tatlı meyveleri olan bir ağaçtır.
    Yasal Uyarı.Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

7. BEN UMUTSUZUM Bu millet düzelmeden düzelmeyi talep etmeden ülke düzlüğe çıkamaz, çıkamaz.
    Malum 5 li çete içinde anılan şirketlerden biri, hani sırf kaynak sağlansın para aktarılsın diye lüzumsuz devletin şirkete özel inşaat işi verdiği. Haa onun patronu işte hani milletin anasını şeyedeceğine söz veren, hatırladınız siz onu.
    Daha önce devletin parasal kaynaklarını kendi çıkarlarını için iş ve ihale yolula para aklamak için kullanıldığı (mesut yılmaz kullanmıştı), ardından bunların oldukça kullanışlı olduğunu gören akp de aynı yola başvurdu.
    Şimdiden CHP kendini gerelceğin iktidarı olarak görüyor ve aynı taktiği kullanarak faydalanmak istiyor olmalı, bu kaynağı kurutmamak için meşhur gazetecileri olan ertugrul özkök tarafından bu paravan şirketin sahipleri aklanıp paklanmaya çalışılıyor. Aklım almıyor.

8. Bu arada, dikkat ettiniz mi epeydir yeni iş sözleşmesi KAP'ı gelmiyor. Şu ortamda işler açılır diye beklerken işler bıçak gibi kesilmiş havası var. 2Ç faaliyet raporunda görürüz artık vaziyeti.

Sayfa 113/628 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213613 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •