Sayfa 591/628 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601 ... SonSon
Arama sonucu : 5021 madde; 4,721 - 4,728 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by suheyl Yazıyı Oku
    57 den sonrası üzebilir gibi geliyor. Ama nedense bu sefer ben ümitliyim.. Üzülmeyeceğiz gibi geliyor.
    1.80$ desteği kırıldı kırılacakince bir çizgi, kırıldığı an 1.70 yolculuğu başlar.
    Bist100 de yön hal aşağı asels yukarı giderse beni şaşırtır, ama bildiğimiz hisse teknik olarakta 1.60 lar görünüyor

2. Akla zarar hareketler başladı gene.. 67.3 TL den düşüş ve bugün 56.6 diyelim. %19 koyacaksın şu anki fiyat tavana ulaşsın. Burası trendin değişeceği nokta olarak düşünülür teknik analizde..( %20 trend değişimi kabul edilir)
    Şimdi gelelim asıl meseleye ne oldu da yuvarlak % 20 gibi bir satış yedi. Yabancı oranı aşağı yukarı aynı seviyede gidiyor, büyük bir değişiklik yok. Peki o zaman ne var ??..
    Bence olan şu. Aynı ekip çekti yukarıya, başladılar yukarıdan kilitlemeye ve aldıkları malı kustular. Bunu da göz göre göre yaptılar. İnanılacak gibi değil.. Biraz takaslara bakın çıkıyor ortaya..
    O zaman nerede bu şirketin piyasa değeri, nerede fk sı, nerede üretimde tek olmasından gelen gücü vs..vss..

Yani saldım çayıra mevlam kayıra.. Bir Alllah ın kuluda çıkıp desin ki biz sahibiz hisseye.. O kadar başı boş ki bir kaç milyon lirayla yaptıkları marja bak. Yuhhhh be yuh.. Hata bizde sonuçta serbest piyasa yatırma paranı kardeşim..

3.  Alıntı Originally Posted by suheyl Yazıyı Oku
    Akla zarar hareketler başladı gene.. 67.3 TL den düşüş ve bugün 56.6 diyelim. %19 koyacaksın şu anki fiyat tavana ulaşsın. Burası trendin değişeceği nokta olarak düşünülür teknik analizde..( %20 trend değişimi kabul edilir)
    Şimdi gelelim asıl meseleye ne oldu da yuvarlak % 20 gibi bir satış yedi. Yabancı oranı aşağı yukarı aynı seviyede gidiyor, büyük bir değişiklik yok. Peki o zaman ne var ??..
    Bence olan şu. Aynı ekip çekti yukarıya, başladılar yukarıdan kilitlemeye ve aldıkları malı kustular. Bunu da göz göre göre yaptılar. İnanılacak gibi değil.. Biraz takaslara bakın çıkıyor ortaya..
    O zaman nerede bu şirketin piyasa değeri, nerede fk sı, nerede üretimde tek olmasından gelen gücü vs..vss..

Yani saldım çayıra mevlam kayıra.. Bir Alllah ın kuluda çıkıp desin ki biz sahibiz hisseye.. O kadar başı boş ki bir kaç milyon lirayla yaptıkları marja bak. Yuhhhh be yuh.. Hata bizde sonuçta serbest piyasa yatırma paranı kardeşim..
    Hikaye de kalmadı, tüm projeler bilindik, en son Kaan uçtu asels reklamı ile biraz gitti, kaan dan büyük başka nasıl bir hikaye olabilir, acaba uzay mekiği falan mı uçursak, başka türlü bu kağıt bir daha yükselmeyecek gibi duruyor.

4. Sn Junge yaptığı işlerle fiyatlansa buralarda olurmu sizce?
    Bence bunun 5 katı rahat ederi var. 10 usd gibi yuvarlak diyelim. Uzun olmasa degerlemeyi gerekçeli anlatırım.
    Sonuç olarak çok kritik bir noktadayız. Eğer birkaç gün daha aşağı yaparsa normal şartlarda geri dönmesi çok uzun sürer ki o zaman zır zarar yazar enflasyondan..
    Hala umudum var bakalım ..

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Türk savunma sanayisi son dönemde Körfez ülkelerindeki ihracat başarılarına Katar'da 2 yüksek hızlı hücumbotu ekledi

8. Doha Uluslararası Deniz Savunma Fuarı ve Konferansı'nda (DIMDEX 2024), Katar Deniz Kuvvetlerinin ihtiyacına yönelik hücumbot tedarik sözleşmesi imzalandı.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün'ün şahitliğinde imzalanan sözleşmeye DEARSAN adına Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Yıldırım ve Katar Deniz Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Abdullah bin Hassan Al Sulaiti imza attı.

Asimetrik harp, devriye, bölgesel suların korunması, deniz korsanlığı ile mücadele, keşif ve gözetleme, arama ve kurtarma, afet yardım operasyonları, sınır kontrolü, üs ve liman güvenliği kapsamında etkin görevler üstlenebilen 50 metre uzunluğundaki yüksek süratli hücumbotlarda, 3 su jeti kullanılacak, su üstü harbi, hava savunma harbi ve asimetrik harp için çeşitli silah sistemleri bulunacak.

- Milli birçok ürün ihraç edilecek

DEARSAN​​​​​​⠀‹ İş Geliştirme Müdürü Erkan Yeniçeri, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Katar Deniz Kuvvetleri ile yaklaşık 6 yıldır sürdürdükleri iş geliştirme sürecini imza töreni ile taçlandırdıklarını söyledi.

Proje kapsamında 2 hücumbotun dışında ileriki aşamada farklı konfigürasyonlara sahip 3 gemiyle toplam sayının 5'e ulaşacağını ifade eden Yeniçeri, bu gemilerle Katar Deniz Kuvvetlerinin su üstü ve hava harbi yeteneklerinin önemli ölçüde artacağını belirtti.

Gemilerin üzerindeki silah ve sensör sistemlerinin tamamına yakının Türk şirketleri tarafından sağlanacağını bildiren Yeniçeri, geminin üzerinde yer alan sistemlere ilişkin şu bilgileri verdi:

"ASELSAN'ın sensör ve silahları ile Roketsan füze sistemlerini bu gemilerin üzerine yerleştirmiş olacağız. Böylelikle Türk savunma sanayisi Katar'da büyük bir atılımı gerçekleştirecek. Baş topu olarak İtalya'nın Leonardo firmasının 40 milimetre topu, ana silah olarak su üstü tehditlere karşı Roketsan'ın ÇAKIR füzesi, hava hedeflerine karşı Roketsan'ın SUNGUR füzesi, ASELSAN'ın 3 boyutlu arama radarı MAR-D, ASELSAN'ın AHTAPOT elektro-optik dayrektörü kullanılacak. İlaveten 2 tane stabilize 12,7 milimetre makineli tüfek, çaf ve dekoy sistemleri bulunuyor gemide.

Geminin gövdesi çelikten, üst binası ise alüminyum alaşımından inşa edilecek. Geminin maksimum süratinin 36 deniz milinden daha fazla olmasını hedefliyoruz. Ekonomik süratte de geminin menzilinin 1000 deniz mili olması hedefleniyor. Geminin 33 personeli olacak. Katar Deniz Kuvvetlerine bu başlangıçla birlikte hücumbot gemilerde çok modern ve sensör ve silahlarının tamamına yakını Türk savunma sanayisi ürünlerinden oluşan 2 önemli platformu kazandırmış olacağız."

İnşa sürecinin ön dizayn ve kritik dizayn çalışmalarıyla devam edeceğini dile getiren Yeniçeri, ilk sac kesimini 8 ay sonra yapmayı hedeflediklerini bildirdi. Erkan Yeniçeri, gemilerden ilkini 39, ikincisini 42. ayda teslim etmeyi planladıklarını kaydetti.

Katar Deniz Kuvvetleri halen Türk tersaneleri tarafından üretilen bot ve gemileri etkin şekilde kullanıyor.

Kaynak : Anadolu Ajansı
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

6. 2 USD ye fiyata falan bakmam ben.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

7. 55,50 tl lerde düşüş son bulacak, beklentim bu yönde, sonrasında ise klasik bıktırma yıldırma hareketlerine devam eder.

8. Ben aldıkça düşüyor. Ama umurumda değil. Bu hissede uzun vade kalmayı göze aldım. Daha istediğim miktara ulaşamadım. Düşmeye devam etsin.Kontrolleri en fazla 3-4 ay daha sürer. Zorlu süreçleri tamamlamış ve artık nema üretmeye başlamış bir şirkete birikimlerimi gönül rahatlığı ile park ederim.En olmadı paramı korur. Aselsan'ın büyük hikayesi olacak. ABD ve AB ilişkilerinin gelişme şansı olacaksa,bunun nedeni Aselsan v.b. şirketlerimiz olacak.
    Bist'e kazanç; isabetli öngörülere dayalı eylemlerdedir. Yaşayıp göreceğiz.

Sayfa 591/628 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •