Sayfa 37/39 İlkİlk ... 273536373839 SonSon
Arama sonucu : 305 madde; 289 - 296 arası.

Konu: HUNER - Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş.

1. Yazdıklarım ve Çizdiklerim asla ve asla yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen kendimi geliştirmek adına karalamalardır.

2. Bu yazıyı bu hisseye özel yazmıyorum... Lütfen kişiselleştirmeyelim.. Son dönemde Enerji Depolama+RES+GES başvurusu yapan tüm borsa şirketlerinin sayfasına yazıyorum.. Bir çeşit KY için bilgilendirme yazısı olarak değerlendirin lütfen.. Sonuçta herkes kendi tercihini kendi yapar, kendi yatırım kararını kendisi verir.. Ama BY'lerin bildiğini, KY'lerin de bilmesi gerekir. Belki ben yanlış düşünüyorumdur.. Siz okuyun yazdıklarımı ve kendiniz karar verin...

Haftalar önce söylediğimi, yazdığımı (ve Enerji piyasasında gerçek-fiili yatırımcıların canlı canlı konuştuklarını) aklı başında borsa yatırımcıları da yeni yeni görüyor...

https://twitter.com/_bruglione_/stat...CG0-y8WLAZDlZg
    https://twitter.com/herhafta1hisse/s...CG0-y8WLAZDlZg

Enerji Depolama işi kararı/başvurusu dahi bazı hisseleri (Buradaki "Bazı hisseler" ile bu sayfadaki hisse kastedilmemektedir.") aşırı şişiriyor.. Hissede olan yatırımcı memnun tabii.. Bir KAP haberi ile tavan görülüyor. %10-20 kazanılıyor.. Ama beklenilenin gerçekleşmesi mümkün değil... Ülkede O kadar başvuruya (100 bin MW'a yaklaştığı konuşuluyor) yeterli bir Enerji Talebi yok. Konuşulan-başvurulan rakamlar arz fazlasına yol açacak rakamlar.. Mümkün değil.. Sadece borsaya açık şirketlerin başvuruları 10 binlerce MW'a ulaştı. Dilin kemiği yok.. 300-500-1000'er başvuruyorlar...

Türkiye'nin pikte saatlik enerji talebi 45000 MW civarı.. Geceleri 25000-30000 MW civarına düşüyor...

5000 MW Nükleer geliyor seneye.. Baz yük... 10000 lerce MW mevcut baraj ve HES, 12000 MW RES, 9000 MW mevcut GES, binlerce MW çağrı mektubu verilmiş lisanssız GES, 3000 MW JES, 1000 MW BES var... Kömürleri, doğalgazları saymıyorum.

Peki koca koca firmalar, koca holdingler neden bu başvuruları yapıyor.. BENCE, lisanssızlardaki gibi birileri kapasiteleri paylaşmasın, yarın muhtemelen yapılacak olan KAPASİTE YARIŞMA/İHALE'lerinde biz de olalım, açıkta kalmayalım, masada biz de olalım diye yapıyorlar...

Yani şişirilen koskoca bir balon var... Herkes dikkatli olsun...

Ben iyi niyetle sadece yorum yapıyorum...Lütfen yanlış anlamayın.. Hep olumlu yorumları, verilen gazları değil, bazen uyarıları da okumak faydalı olabilir.. Güzel bugünlerde boğa piyasasında bir KAP haberi ile bir iki üç tavan yapıyoruz ve kazanıyoruz... Ama bir de SON KULLANICI olmak var bu saadet zincirinde... O yüzden dikkatli olalım... Yukarıda anlattıklarımı dikkate alalım...

Sonuçta Herkes kendi tercihini kendi yapar.. Yatırım Tavsiyesi Değildir...

Saygılarımla,

3. Burada önemli olan yenilenebilir kaynaklardan üretilen enerjidir. YES ler çoğaldıkça fosil yakıt ve doğal gaz kullanan santraller devre dışı kalacaktır. Elektrikli araçların sayısı arttıkça enerjiye duyulan özellikle temiz enerjiye duyulan ihtiyaçta artacaktır belli bir süre sonra RES ve GES kurmak için yeterli alan kalmayacağından erken davranan avantaj elde eder.

4. Bu korkunç felakette hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza yüce mevlamız gani gani rahmet eylesin mekanları cennet olsun yaralı olan vatandaşlarımıza acil şifalar versin enkaz Altında sağ kalan vatandaşlarımıza bir an ulaşmağı sağ Salim kurtarılmayı yüce mevlamızdan duacıyız ALLAH Yar ve v yardımcımız olsun

5. Bu bilançoya rağmen halen güveniyor ve 2,69 maliyetle tutmaya devam ediyorum. Bu ilk iki çeyreğide görelim bakalım

6. 7,50 iyi bir alım noktası idi yine oradan dönmüş

7. Halka arzda alınıp kesintisiz tutulan lot sayısı 1.744.022 adetmiş. Favök taahhüdü gerçekleşmediği için bu lotlara karşılık 170.565 lot ilave pay dağıtıldı. 16 adedi de bana gelmiş. Benzer durumda olan arkadaşlara hatırlatmadır.
    EREGL 474/ASTOR 918/FROTO 15/TTRAK 7/TUPRS 137/VESBE 63/HEKTŞ 10/AKSA 20/SASA 8/KLSER 50/SDTTR 7/ALARK 17/HUNER 0/TARKM 2/OZSUB 1/REEDR 46/HATSN 8/ 2023 Yılı içinde biriktirilen lot sayısı. 03/11/2023

8. Uzun zamandır hareket yok. Kimse yok mu bu hissede?

SM-G970F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 37/39 İlkİlk ... 273536373839 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •