Sayfa 260/456 İlkİlk ... 160210250258259260261262270310360 ... SonSon
Arama sonucu : 3648 madde; 2,073 - 2,080 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    Seçimlere 47 gün kaldı

Bir yerlerde petrol bulmak için son 47 gün...

Havada karada denizde....

Sürmene-2 kuyusunu biraz daha zorlasak olacak gibi..

Olmazsa ıstıranca-2 kuyusundan gaz çıkaralım.

Bu kadar 4 sondaj 2 sismik gemi yatmasın...

o sismikler nerede sahi?
    vallahi haberi simdi gordum. 6nisan sabahı çıkmış.

https://www.enerjigunlugu.net/tpao-d...cak-53571h.htm

Enerji Günlüğü - Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesi sınırları içerisinde bir adet sondaj kuyusu açılarak petrol aranacak.**Türkiye Petrolleri AŞ (TPAO) Batman Bölge Müdürlüğü tarafından Diyarbakır ili, Kayapınar İlçesi Cücük Köyü sınırları içerisinde bir adet tespit kuyusu açılması planlanıyor. AR/TPO/K/M44-A1 ruhsat numaralı arazi*içinde Döner (Rotary) Sondaj tekniği ile Gözügölü-1 tespit kuyusu açılacak.9 milyon lira bedelli proje kapsamında sadece petrol kaynağı tespiti yapılacak, herhangi bir üretim yapılmayacak. Proje ile bölgede ham petrol rezerv varlığının ve varsa miktarının tespit edilmesi amaçlanıyor. Kaynak: TPAO Diyarbakır Kayapınar’da petrol arayacak**

PATRON ÇILDIRDI

150milyon dolara
    300mw yenile(ne)bilir enerji
    900mw son sistem doğalgaz kç santrali

ALICILAR
    6Mart 6Nisan

garanti+citi (ayni adam) +5.5milyon
    iş +1.7

6temmuz-6 nisan
    ak +11
    ziraat+vakif +6
    garanti +3.5
    teb +2
    yapi kredi +2

Tarihimizde ilk defa seçim öncesi bulunan bir doğalgaz, karaya çıkıyor

20 nisanda inşallah

her ne kadar akepeliler

bulunan rezervin miktarı, değeri, iletim hattinin kapasitesi, rafinerinin kapasitesi , projenin maliyeti, karliligi hakkinda yalanlar söylese de

Türkiye tarihinde bir ilk..

vatana millete hayirli olsun

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Melih Han Bilgin , Karadeniz'de keşfedilen 540 milyar metreküplük doğal gazla ilgili çalışmaların sürdüğünü dile getirerek "Karadeniz'de ilk üretim 2023'te olacak. Başlangıçta günde 10 milyon metreküp, plato üretimde günlük 40 milyon metreküp gaz üretilecek" bilgisini paylaştı.

plato üretimde 40milyon m3 üretecekse
    hadi 360 gün de tam kapasite çalıştıralım

360gün x 40milyon= 14.4milyar m3/yıllık üretim

bu plato yani en yüksek degeri... en fazla 10 yıl bu değeri görebilir.
    yani 140 milyar m3 10 yılda çekecek

rezerv 710 milyar diyorlar
    düş 140ı... kalan 570 milyar m3'ü senede 5-5 çekseler...

ölme eşeğim ölme

bir uzman da çıksa şunu halka açıklasa.

710un çıkarılabilir rezerv degil, toplam rezerv oldugu ortada.

2023te gaz fiyatlarının inmesi akenerjiyi nasıl etkiler diye şöyle bir hesap yaptım

ilk çeyrek üretim rakamları gayet güzel

ikinci çeyrek başlangıcı daha da güzel oldu. Hem hidrolar, hem egemer çalışıyor. Zor bir ihtimaldi ama gerçekleşti.

rakip kömür/gaz santralleri bakıma girdi, rüzgardan da şimdilik büyük bir katkı yok. neticede iyi gidiyoruz.

nisanın ilk 6 gününde
    68.000mw gaz, 22.500mw yenilenebilir üretimimiz var. çok iyi bir kapasite kullanım değeri. karlılık da gayet iyi olunca dogrudan kara yansıyacak.

kur ve gaz fiyatı birbiriyle dengeli (eşel mobil) gitmeye devam ederse yıllık en az 100-120 milyon dolar favök geleceğe benziyor

kur artsa da artmasa da bu favök gelecek.

hisse başı 15sent...3 tl.. gayet iyi
    hisse dersen 4 lira

bunun en az 5 katı olmalıydık.

maalesef ki tahtacının annesinin işleri yoğun
    ... çocuğuyla ilgilenemiyor bu aralar

6.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku

maalesef ki tahtacının annesinin işleri yoğun
    ... çocuğuyla ilgilenemiyor bu aralar
    demekki var bir yoğunluğu...

ytd.
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

DOĞALGAZ İTHALATINA SERBESTLİK

Doğal gaz ithalatına hem BOTAŞ hem de özel sektör tüzel kişileri açısından serbestlik getirilecek.EPDK, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının onayını alarak, ithalata ilişkin müracaatlarda, ithalat yapılacak ülke ile BOTAŞ'ın doğal gaz ithalat sözleşmesi bulunup bulunmadığı, piyasada rekabet ortamının oluşturulması, sözleşmelerden doğan yükümlülükleri ve ihracat bağlantılarını dikkate alarak belirleyeceği usul ve esaslar dahilinde talepleri değerlendirerek ithalata müsaade edebilecek. Ancak bu hükümler, sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG), spot boru gazı ve sıkıştırılmış doğal gaz (CNG) ithalatı için uygulanmayacak. İthalat veya ihracat faaliyeti yapan tüzel kişilerden arz güvenliği kapsamında alınacak maddi teminatlar ile rekabetin teminine ilişkin konular bakanlık görüşü alınarak EPDK tarafından düzenlenecek.

Doğalgaz Piyasası Kanunu hükümlerine uygun olarak BOTAŞ'ın yürüttüğü faaliyetler ayrıştırılarak yatay bütünleşmiş tüzel kişi şeklinde yeniden yapılandırılıncaya kadar BOTAŞ'ın dikey bütünleşmiş tüzel kişiliği devam edecek. BOTAŞ'ın faaliyetlerinin ayrıştırılması ve yeniden yapılandırılması amacıyla kurulacak şirketlerin işletme konusu, ticaret unvanı, sermayesi ve ortaklık yapısı ve bu kapsamda gerçekleştirilecek devir ve benzeri işlemlere dair konular Cumhurbaşkanı Kararı ile düzenlenecek.

8. Bilgiler için teşekkürler. Bu yıl ne olursa olsun, gelecek yıl artık güneşi balçıkla sıvamak imkansız olacak...

Sn. Anyoranza tatilde herhalde. Tablosunu hala paylaşmadı...

Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    Yıllık en az 100-120 milyon dolar favök geleceğe benziyor

kur artsa da artmasa da bu favök gelecek.

hisse başı 15sent...3 tl.. gayet iyi
    hisse dersen 4 lira

bunun en az 5 katı olmalıydık.
    Dil aslandır, yatar eşikte...

Sayfa 260/456 İlkİlk ... 160210250258259260261262270310360 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz