Sayfa 358/462 İlkİlk ... 258308348356357358359360368408458 ... SonSon
Arama sonucu : 3692 madde; 2,857 - 2,864 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

Inşaata baslamislar

Bizim santralden ufak bir farki var gibi gozukuyor

2.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    Inşaata baslamislar

Bizim santralden ufak bir farki var gibi gozukuyor
    Ben de şu haberi buldum

KONTROLMATİK: ENKA KIRKLARELİ ELEKTRİK ÜRETİM İLE VERBENA DOĞALGAZ KOMBİNE ÇEVRİM SANTRALİ PROJESİ KAPSAMINDA YÜKSEK GERİLİM GAZ İZOLELİ TRAFO MERKEZİ YAPIMI İÇİN TOPLAMDA KDV HARİÇ 8.925.000.-EURO TUTARINDA SÖZLEŞME İMZALANMIŞTIR

Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku

Aramızda konuşuyorduk , dogalgaz santrallerinin geleceği var mı diye, bu holding neye güvenerek yarım milyardan fazla parayı bu ise gömüyor?
    Ben de buraya takıldım

Anlat hele siz kimsiniz

4.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    Ben de buraya takıldım

Anlat hele siz kimsiniz
    Sayın Siesta,

Burda senden benden baska konuşan mi kaldı?
    ;)
    Biraz geriye gidersen bulursun.

Enka'nın bu yatırımı yapma kararı bence bizim için iyi haber.

Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Enka'nın bu yatırımı yapma kararı bence bizim için iyi haber.
    Aklıma sınirda karbon vergisinden başka bir sebep gelmiyor... Karbon vergisi yeterince yüksek olursa dogalgaz santralleri , kömüre karşı daha avantajlı konuma gelecek. Yalniz o da 3 yıl sonra yani 2027'de başlayacak. Koyunlar dikenli çaliya takılacak, o yünleri eğireceğiz , iplik yapip satacağız.... Ölme eşeğim ölme

11Agustos2023 tarihli basin açıklamasi..

Nedense kap'ta yok... burası türkiye.

Halka arz et, yatirimcinin parasını sogusle, denetim yapan kurumlari bagla, kimseye hesap verme.

August 11, 2023 at 02:12 am EDT

Power Plants
    ENKA Kırklareli Elektrik Üretim A.Ş. has undertaken the construction of the Verbena 850 MW Natural Gas Combined Cycle Power Plant project in Babaeski district of Kırklareli province. The configuration of the plant is 1x1x1 consisting of 1 gas turbine of GE 9HA.02, 1 steam turbine of STF-D650 and 1 unit 3-stage steam boiler. Natural gas will be used as fuel and the plant will have an electricity generation capacity of 850 MW when commissioned.
    The project is progressing in line with international ESG standards, high quality and occupational safety policies. To date, 591,105 m3 of excavation and 104,390 m3 of backfill have been completed. A progress rate of 80% has been achieved in foundation pile works and 6.9% of concrete casting works have been completed. In addition, 14.6% of procurement packages has been committed and an overall progress rate of 7.41% has reached in the project.

Bizimkinden farkli olarak tek gaz turbini koymus, daha verimli ama tam kapasitede çalisirsa...

7.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    Aklıma sınirda karbon vergisinden başka bir sebep gelmiyor... Karbon vergisi yeterince yüksek olursa dogalgaz santralleri , kömüre karşı daha avantajlı konuma gelecek. Yalniz o da 3 yıl sonra yani 2027'de başlayacak. Koyunlar dikenli çaliya takılacak, o yünleri eğireceğiz , iplik yapip satacağız.... Ölme eşeğim ölme
    Ben de gece gece bu karbon konusunda araştırma yaptım.
    Özellikle demir çelikçilerin işi zor
    Her ne kadar elektrik üretimi de bu yasa kapsamına giriyor olsa da bizi kömür santrallerine karşı nasıl olumlu etkileyecek bilemedim.

Biraz daha detaylı araştırmam gerekiyor.

Megawatt başı üretilen CO2 miktarı belli ama CO2 sertifikası fiyatı ne olacak belli değil.
    Çok uçuk rakamlar olursa , örneğin Ereğliye milyar $ üstü rakamlar çıkıyor .

8. 4. çeyrekte yaklaşık 700 milyon tl Favök bekliyorum.

Y.T.DEĞİLDİR.!!!

Sayfa 358/462 İlkİlk ... 258308348356357358359360368408458 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •