Sayfa 57/462 İlkİlk ... 747555657585967107157 ... SonSon
Arama sonucu : 3693 madde; 449 - 456 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

(BOTAŞ) internet sitesinde ağustos ayına ilişkin tarife tablosu bu gece yarısı yayınlandı.

Tabloya göre, BOTAŞ'ın konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine ağustosta uygulayacağı satış fiyatı sabit kalarak 1000 metreküp doğalgaz için 3 bin 264 lira, sanayi abonelerinin tarifesi de 1000 metreküp doğalgaz için 10 bin 416 lira oldu.

Elektrik üretim amaçlı tarifede 1000 metreküp doğalgazın fiyatı ise yüzde 10 artışla 13 bin 750 olarak belirlendi.

Gaz santrali için minimum yakıt maliyeti artık 2500tl denilebilir. auf tahminimce 3100 civarı olur. yani 600tl maksimum kar potansiyeli var, biz ona %20diyelim...

2. Sn. Siesta,

Torunların akcez deki elektrik dağıtım ve perakende paylarını satın almasından sonra cez grup, tr den çıkış planımız devam ediyor demiş.

Sizce aken deki paylarını da devrederlerse ki sanırım öyle bir düşünceleri var hissedeki baskı kalkar mı dersiniz?

Sonuçta ne olursa olsyn 1.200 mw kurulu güce sahip bir şirketin 70-80 milyon usd bandında olması komik geliyor.

Tabii ki borçları, belki de kötü yönetim vs var ama santraller orda duruyor yerli yerinde, kimbilir belki de aksen in yaptığı gibi doğlgaz santralini söküp türki cumhuriyetlerden birine kurma kararı alırlar da ihya oluruz.

Şimdiden teşekkürler

Al-sat-yatırım tavsiyesi asla değildir…

Sent from my iPhone using hisse.net

Alıntı Originally Posted by sakinlik Yazıyı Oku
    Sn. Siesta,

Torunların akcez deki elektrik dağıtım ve perakende paylarını satın almasından sonra cez grup, tr den çıkış planımız devam ediyor demiş.

Sizce aken deki paylarını da devrederlerse ki sanırım öyle bir düşünceleri var hissedeki baskı kalkar mı dersiniz?

bugüne kadar cez'in bir hayrını görmedik

10 yıldır çıkacağız satacağız vazgeçtik ha bugün ha yarın diye kafa açan bir şirket.

... olsun gitsin nereye gidiyorsa

4.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    (BOTAŞ) internet sitesinde ağustos ayına ilişkin tarife tablosu bu gece yarısı yayınlandı.

Tabloya göre, BOTAŞ'ın konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine ağustosta uygulayacağı satış fiyatı sabit kalarak 1000 metreküp doğalgaz için 3 bin 264 lira, sanayi abonelerinin tarifesi de 1000 metreküp doğalgaz için 10 bin 416 lira oldu.

Elektrik üretim amaçlı tarifede 1000 metreküp doğalgazın fiyatı ise yüzde 10 artışla 13 bin 750 olarak belirlendi.

Gaz santrali için minimum yakıt maliyeti artık 2500tl denilebilir. auf tahminimce 3100 civarı olur. yani 600tl maksimum kar potansiyeli var, biz ona %20diyelim...
    Bu yazını araklıyorum. Turcas topikine yapıştıracam izninle…

5.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    ozan korkmaz demiş ki

akepe hükümetinin yıllardır ithal kömürcülere yaptığı kıyağı kimse kimseye yapmadı.

alıştılar %100 üzerinde kar marjıyla çalışmaya, şimdi %20-30lara inince kuyruğuna basılmış köpek gibi bağırmaya başlıyorlar.

yerli kömür yak diyorsun, ona da yanaşmıyorlar.

atsan atılmıyor, satsan satılmıyor durundalar.

doğalgaz sübvanse edililiyormuş... hadi gittirin oradan
    Adamlar baca değiştirmedi baca 😂😂 Verdi cezasını devam etti..

Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Adamlar baca değiştirmedi baca 😂😂 Verdi cezasını devam etti..
    olayi bilmiyorum ama ceza yazıldıysa bile sonradan affa girmiştir...
    maksat kamuoyunun gazı alınsın, dosya kapansın.

bir yerde okudum, şu anda botaşın paçal gaz maliyeti 750dolar civarındaymış. 18 kurla 13500tl.
    gaz santrali tarifesine de 13750 dediler.

(kışın toplam tuketimde lng payı artacagi icin 750den yukari gider diye tahmin ediyorum)

konuttaki subvansiyonu da hala sanayici karsiliyor gibi gozukuyor.

sanayi abonelerinin tarifesi de 1000 metreküp doğalgaz için 10 bin 416 lira oldu. tarifede altyazılarda gizli yalan devam ediyor.

10416ya gaz alan sanayici yok...

7.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    olayi bilmiyorum ama ceza yazıldıysa bile sonradan affa girmiştir...
    maksat kamuoyunun gazı alınsın, dosya kapansın.

bir yerde okudum, şu anda botaşın paçal gaz maliyeti 750dolar civarındaymış. 18 kurla 13500tl.
    gaz santrali tarifesine de 13750 dediler.

(kışın toplam tuketimde lng payı artacagi icin 750den yukari gider diye tahmin ediyorum)

konuttaki subvansiyonu da hala sanayici karsiliyor gibi gozukuyor.

sanayi abonelerinin tarifesi de 1000 metreküp doğalgaz için 10 bin 416 lira oldu. tarifede altyazılarda gizli yalan devam ediyor.

10416ya gaz alan sanayici yok...
    Sanayi de sanırım belli bir tüketim geçilince, bizim maliyetinde üzerinde tarife uygulanıyor…

760 dolarlar şimdilik ağustos- eylül kurtarır gibi. Kur farkınıda ekleyin %5 %5 olur belki..

Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Sanayi de sanırım belli bir tüketim geçilince, bizim maliyetinde üzerinde tarife uygulanıyor…

760 dolarlar şimdilik ağustos- eylül kurtarır gibi. Kur farkınıda ekleyin %5 %5 olur belki..
    sanayicinin gaz tarifesi detaylarda yazıyor..dünya üzerinde görülmemiş şark kurnazı bir formülasyon.

gerçek tarife , açıkladığın rarifenin tamı tamına %20 fazlası yani 12.5lira.
    yaz oraya tarife 12.5tl de... niye diyemiyorsun? böyle yazınca üfe daha düşük mü gözüküyor acaba?

Sayfa 57/462 İlkİlk ... 747555657585967107157 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •