Sayfa 89/455 İlkİlk ... 3979878889909199139189 ... SonSon
Arama sonucu : 3637 madde; 705 - 712 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

botaş 1 ekimde dogalgaz santrallerine yine %10 civarı bir güzellik düşünüyor deniliyor.

kaale alanlar alsın, almayanlar ekime kadar... oturup düşünsün.

bence zaten ekimde yapilmasi gereken zammı eylüle çektikleri için , ekimdeki zam sadece bir ince ayar olur. TTF'ler çok oynak ama agustostaki kadar uçuk fiyatlar yok. q4 22 200dolar mertebesinde olacak.

yani 10 dahi yapmayabilir. kurda senesonu 10puan artis planliyorsa (usd 20tl) o zaman 10 zam yapilir. göreceğiz.

2.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    izmirli hoca arada gelse yorum yapsa iyi olurdu
    Sn Siesta ,

geçmişte bu resmin benzerini asmış ve "takip ediyoruz" diye yazmıştım..

Sol ve üstteki yuvarlak dönüş formasyonlarına güzel bir örnek..

Sağ tarafta ise henüz yükseliş trendini kırmamış ve TOBO yu tamamlaya çalışan bir görüntü var..

Robot , görünen dönemde , $ bazlı % 50 üstünde karla oyunu götürüyor.

Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    Sn Siesta ,

geçmişte bu resmin benzerini asmış ve "takip ediyoruz" diye yazmıştım..

Sol ve üstteki yuvarlak dönüş formasyonlarına güzel bir örnek..

Sağ tarafta ise henüz yükseliş trendini kırmamış ve TOBO yu tamamlaya çalışan bir görüntü var..

Robot , görünen dönemde , $ bazlı % 50 üstünde karla oyunu götürüyor.
    hocam bu da çok kısa vadeli bir grafik olmuş.

hele bi 2'yi görelim, sonrasına sonra bakarız mı demek istiyorsunuz.

ay sonu diğer auf formülüne bir güncelleme yaparlar umarım

akepe lugatında güncellemenin ne anlama geldigini herhalde herkes biliyordur.

sayın anyoranza bu konudan bahsetmişti

EÜ/3118-1/1867 numaralı üretim lisansı kapsamında kısmi işletmede olan*“İç Anadolu Doğal Gaz Kombine Çevrim Enerji Santrali”ni*“Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği”*kapsamında*“Birleşik elektrik üretim tesisi”*tanımına uygun olarak birden çok kaynaklı elektrik üretim tesisine dönüştürmeyi planladığını belirtip, yardımcı kaynak ünite alanı için ilave saha talebinde bulunarak EÜ/3118-1/1867 numaralı üretim lisansının kurulu gücünün 994.8499 MWm* /870,0000 MWe olarak tadil edilmesini talep etmiştir.

894/870'twn 994/870e çıkarıyor

yarın hatay için neden olmasın?

5. Al sana serbest piyasa düzenlemesi… Haşırt diye tabanladılar Alarko yu

Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Al sana serbest piyasa düzenlemesi… Haşırt diye tabanladılar Alarko yu
    ithal kömürcüler bizi soydular soğana çevirdiler 6 aydır. yok böyle bir kar. isabet olmuş.

ilk formülü hazırlayan da nasıl hazırladiysa kömürcüler katlaya katlaya gitti.

bu haber bizim için iyi gözüküyor.

verimsiz kömür santralleri .... gitsin

bu kadar basit

--------

EPDK tarafından alınan karar ile megavatsaat (MWh) başına azami uzlaştırma fiyatları doğal gaz santralleri için 4.500 TL, ithal kömür santralleri için 2750 TL, yerli kömür santralleri için 2050 TL, yenilenebilir kaynaklar için 1540 TL olarak belirlendi. Serbest piyasada oluşan bedeller ile azami uzlaştırma fiyatları arasındaki fark “destekleme bedeli” olarak kaynak bazlı destekleme havuzunda toplanacak. Bu havuzda oluşan gelirin, düzenlemeye tabi bütün tüketicilerin elektrik tüketimleri için kullanılarak, tüketicilerin piyasada oluşan artışlardan korunması hedefleniyor.*

benim dogalgaz santralimin auf'sini belirlerken en verimli santrale göre hesap yapacaksın

ithal kömürcüye para dagitirken en verimsizine göre hesap yapacaksin

hangi hirsiz bürokrat/siyasetçi bu isten ne avanta yedi kim bilir

mevcut gaz tarifesi 20.625tl/sm3
    3900tl gaz maliyetimiz
    devlet de 4500 tavan belirlemis

bu durumda 1 ekimde gaza zam beklemiyorum. ya da formulu guncelleyecekler. bakmak lazim

Sayfa 89/455 İlkİlk ... 3979878889909199139189 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •