Sayfa 90/445 İlkİlk ... 40808889909192100140190 ... SonSon
Arama sonucu : 3557 madde; 713 - 720 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    benim dogalgaz santralimin auf'sini belirlerken en verimli santrale göre hesap yapacaksın

ithal kömürcüye para dagitirken en verimsizine göre hesap yapacaksin

hangi hirsiz bürokrat/siyasetçi bu isten ne avanta yedi kim bilir
    Sırayla herkese bir kıyak geçilecek sonra herkes batacak. Bu iş böyle.

1540tl 8.3sent
    bizim bu sene tüm yenile(ne)bilir santraller imiz, yani 300mw kurulu gücümüz yekdemden çıkacağı için sınırlı etkiyle olumlu bir gelişme. kuraklık oldugu icin cok hissetmeyebiliriz.

asıl etkiyi , verimsiz (ultra kritik olmayan) ithal kömür santralleri 2750tl fiyatı beğenmeyip devre dışı kalırsa göreceğiz.

bizim disimizdaki yenilenebilircilerden de 73sent yekdeme basvurmak yerine sistemden cikip 83sentten satmak isteyenler cikacaktir.

belki 3-5mw santraller buna gerek görmez ama buyuk santraller bunu ciddi ciddi degerlendirecektir

geriye kalıyor tek bir soru

rusyadan kömürü kaç dolara alıyoruz?

Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Sırayla herkese bir kıyak geçilecek sonra herkes batacak. Bu iş böyle.
    kıyak gecilen tutarin %25i hazineye , %75i offshore'a, borcun tamami da sana bana kalir

alistik artik

4. Burası borsa kim kime korsa demişlerdi 80'lerdeki ayak borsasında. Burada neyin muhabbeti dönüyor, belli değil. AUF, ŞUF, DUF, FUF hikaye. Bazıları para kazanıyor, bazıları konuşuyor. Ben kazanıp sattım. Fırsat olunca tekrar alırım...

Borsada tek önemli renk var, o da paranın rengi. Gerisi hikaye...
    Dil aslandır, yatar eşikte...

Ey Cemaat-ı Müslimin. Siz öyle şanslı, öyle mübarek bir cemaatsiniz ki; böyle bir hoca efendiye sahipsiniz. Bu hoca efendi öyle mübarek, öyle muhterem bir zattır ki, onun sakalından bir kılı hatıra diye yanına alan bir yıl cenneti garantiler, iki kıl alan iki yıl.

Bizim iyi aile çocuğu Dinçkökler için de aynı şey geçerli.

yalnız sen dikkat et bu seferlik şansın yaver gitti. bu kafayla bugün sen koyarsın, yarın ....

mazallah

6.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    kıyak gecilen tutarin %25i hazineye , %75i offshore'a, borcun tamami da sana bana kalir

alistik artik
    Aynen. Sistem öyle işliyor. Off- shore hesaplarda, çeşitli vakıflara bağış yapar. Win/ win onlar için

7. Botaş sanayiye zam yaptı deniyor ama bakalım

Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Botaş sanayiye zam yaptı deniyor ama bakalım
    zam yok
    yeni bi kademe icat etmis konaklama diye

Sayfa 90/445 İlkİlk ... 40808889909192100140190 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz