Special Days Image
Sayfa 145/450 İlkİlk ... 4595135143144145146147155195245 ... SonSon
Arama sonucu : 3599 madde; 1,153 - 1,160 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

Alıntı Originally Posted by anyoranza Yazıyı Oku
    1)
    RES'ler son günlerdeki gibi tam kapasite olduğunda ne olacak? Baharda HES'ler devreye girdiğinde ne olacak? 10000 MW İthal kömür, 5000 MW Yerli kömür santrali ne olacak? 5000 MW NES devreye girdiğinde ne olacak?

2). Güneşten ürettiğimi depola gece ver.. Buna yetmez o güç.. Depolamanın amacı bu değil ki!
    1)kömürcüler de bi zahmet ..... gitsin artık.
    Karbon vergisi ister gelsin, ister gelmesin, onların gelecekteki elektrik talebine cevap vermesi zaten mümkün değil. Bu mw güç olarak değil, talep esnekliğine ayak uydurmaları mümkün olmayacağından.

2)
    tabi ki sizin kadar piyasa koşullarına hakim değilim ama bence depolamanın amacı marjdan kazanmak değil, dengeleme piyasasından yani pfk sfk'dan kazanmak olmalı. Şu anda bildigim kadarıyla hiçbir res/ges , istedigi kadar buyuk olsun, dengelemeden para kazanamiyor.
    Kömür ve nükleer zaten 7/24 çalıştığı için ilave bir frekans kontrolü yapamaz.
    ilerde elektrikli araçlar cogaldiginda dengeleme ihtiyaci da artacak. talep hiç beklenmeyen abuk subuk bir coğrafyaya dagilabilir.
    bodrumun nufusunun kışları 50bin yazları 1milyon olması gibi. yazın su yetmiyor. ilerde elektrik yetmeyecek.

2. Büyüklük , cinsi , yeri belirtilmemiş... Benim için sürpriz oldu bu haber...

3. [QUOTE=anyoranza;6206622]

Yok böyle birhaber KAP'ta.. Özür dilerim.. Sosyal medya gayya kuyusuna düştüm sanırım bende...
    Son düzenleme : anyoranza; 25-11-2022 saat: 10:07.

4. Mecbur kalmış da lütfen bilgilendirmişler gibi. Çok utangaç adamlar...:oleyo:
    Dil aslandır, yatar eşikte...

Büyüklük , cinsi , yeri belirtilmemiş... Benim için sürpriz oldu bu haber...
    neyi belirtilmiş onu da göremedik ki

gece üstün açık kalmış olmasın :)

dinçköklerin bir huyu vardır. kap kullanmayı sevmezler. başvursa bile 90 gün geç duyururlar. bilgin olsun

6. Oynayın bakalım daha ne kadar oynayacaksınız...

2023-1Ç bilançosu geldiğinde göreceğim sizi!.. O zamanda becerebilecek misiniz bakalım baskılamayı... ;-)

Bakın ünlü dolar spekülatörü bile umudunu yitirmiş dolardan...

2023-1Ç geldiğinde, 2023-2Ç geldiğinde, 15 yıl sonra ilk defa AKENR kar açıkladığında ne yapacaksınız? İlk çeyrekte yenilenebilir enerji en yüksek üretim rakamına ulaşıyor. Yaklaşık 300 milyon kwh... O bölümde yaklaşık %70-80 FAVÖK oluşuyor. 1700 ortalama AUF olacağını öngörseniz. Ciddi bir kar yenilenebilirden gelmesi muhtemel. bir o kadarda Erzinden gelse (Yaklaşık 1 milyar KWh.- 4500 TL/MWh satış... Tahminen %8 FAVÖK) favök üretebilme potansiyeli olduğunu düşünüyorum.

Eğer dolar yerinde sayarsa kambiyo zararı olmayacağından finansal gider olmayacak sadece kiralamalaın faiz maliyetleri ve TL mevduatının 3 aylık güncellemesi eksi olarak yer alacak. Oysa kasada biriken nakit günden güne arttığı için finansal gelir ise daha yüksek olacak.

Yani öngörüm 2023-1Ç bilançosu BofA mofa dinlemez...

Bu benim tahminim... Yani BENCE...

Saygılar...

..

2023-1Ç geldiğinde, 2023-2Ç geldiğinde, 15 yıl sonra ilk defa AKENR kar açıkladığında ne yapacaksınız?
    2022-4ç'den ümidi kestiniz mi?

iş 2023 2ç'yi görmeye kaldıysa ben şimdiden satayım. 15 eylülde yollar , o araya seçim girmiş olur, ölme eşeğim ölme...

8. Biraz daha salacak diye düşünüyorum. Yeni hareket Aralık ortası gibi başlar bence...

Şişmiş enerji hisselerinin bir kısmında günlük MACD sat verdi. Bunu Akenerji'yi baskılamak için kullanabilirler haftaya...

Alıntı Originally Posted by Chetuo Yazıyı Oku
    Şimdi bir kaç gün şu 5,5 - 7 Lira arası alan bebeleri dökecekler bence. Biraz daha aşağı sarkabilir gibi geliyor ama tabii bunları bilmek müneccimliğe girer...

Beklerken sıkılmamak için tekrar biraz Ünlü aldım...
    Son düzenleme : Chetuo; 25-11-2022 saat: 18:26.
    Dil aslandır, yatar eşikte...

Sayfa 145/450 İlkİlk ... 4595135143144145146147155195245 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •