Sayfa 93/444 İlkİlk ... 43839192939495103143193 ... SonSon
Arama sonucu : 3547 madde; 737 - 744 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

1. Bugün düşen haberin bizle ne ilgisi var? Şirketin taahhüt grubu da mi var?

2.  Alıntı Originally Posted by denizlilicive Yazıyı Oku
    Bugün düşen haberin bizle ne ilgisi var? Şirketin taahhüt grubu da mi var?
    Çatı üstü GES'ler YİD modeli ile 15 seneliğine yapıp işletme karşılığında tesis edilecekmiş. Bu haber geçen günlerde kariyer.net'te çıkılan personel alım ilanları ile örtüşüyor.

Daha önceki mesajlarımda da belirttiğim üzere, "Bitin kanlanması" ile birlikte bu şekilde çok haber ile karşılaşacağımızı öngörebiliriz.

Son 10 yıllık borç batağında debelenme, debelendikçe daha dibe batma döneminin bittiğinin, yeniden büyüme dönemine geçildiğinin bir habercisi gibi bu haber...

Erzin DGÇS ve Burç Bendi ilk hibrit adaylarım....

kendi grup şirketlerine para aktarmanın yeni bir yolunu bulmuşlar gibi gözüküyor.

iki avm toplam 1mw kurulu güç olsa büyük bir para değil ama sinek gibi mide bulandırıyor.

4. Hatay Erzin Santrali Yukarıburnaz mahallesi 596/10 parselde inşa edilmiş. Bu parselin büyüklüğü 350250,68 m2 .. Parselin yaklaşık 3te 1'i santral için, 3te 1i ise şalt sahası için kullanılmış. Yaklaşık 120000 m2 'lik bir alan hibrit güneş santrali yapmak için uygun. Bu yaklaşık 10 MW bir GES büyüklüğüne tekabül ediyor. Ayrıca yönetmelikte birleşik arazilerinde kamulaştırılarak GES için kullanılabileceği belirtilmekte. Bitişik tarım dışı HAM TOPRAK niteliğindeki 596/21 parselde 314237 m2. Buraya da yaklaşık 25 MW GES yapılabilir.

Geçen aylarda Karıyer.net 'te yapılan ilan ile alınan personelin bu çalışmalar için olduğunu tahmin ediyorum.

Dünyada halihazırda tüm şiddeti ile devam eden enerji krizinin yarattığı fırsatlarla bilançonun hızla düzelmesi ile birlikte yakın zamanda Erzin ve Burç Bendi ile başlayarak Hibrit GES ile büyüme yolunda adım atacaklarını zannediyorum.

Saygılarımla

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

kemaha kuramıyor muyuz

baraj dolana kadar araziyi değerlendiriyoruz desek :D

10mw, hadi 35 olsun, bize ne faydasi olacak?

Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    zoren yakında eşiği geçecek. Akenerjinin ise daha çok yol alması lazim

https://twitter.com/_bruglione_/stat...Yl0EVHDZNochOA

ÜFE'nin açıklanması sonrasında Eylül #auf değerleri de belirlendi. ithal kömür 3373₺ doğalgaz 4619₺ diğer 1488₺

1ekimde gaza zam gelmedigi icin sadece ufak bir enflasyon ve kur duzeltmesi gelir, ekim için auf 4700 kabul edelim.

gaz maliyet 3500+200 diyelum
    392582 mw egemer eylul uretimi
    x 1100 tl veya 60$ kar = 24milyondolar aylık kar

diger santralleri hesaplamiyorum.

ekim kasim aralik da boyle giderse

4 ayda 100milyon dolar cash on the table

onceki 8 aylık kar da masraflara gitsin.

piyasa degerimiz 2.74 kapanisla 2milyar tl = 110milyon dolar.

7.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    https://twitter.com/_bruglione_/stat...Yl0EVHDZNochOA

ÜFE'nin açıklanması sonrasında Eylül #auf değerleri de belirlendi. ithal kömür 3373₺ doğalgaz 4619₺ diğer 1488₺

1ekimde gaza zam gelmedigi icin sadece ufak bir enflasyon ve kur duzeltmesi gelir, ekim için auf 4700 kabul edelim.

gaz maliyet 3500+200 diyelum
    392582 mw egemer eylul uretimi
    x 1100 tl veya 60$ kar = 24milyondolar aylık kar

diger santralleri hesaplamiyorum.

ekim kasim aralik da boyle giderse

4 ayda 100milyon dolar cash on the table

onceki 8 aylık kar da masraflara gitsin.

piyasa degerimiz 2.74 kapanisla 2milyar tl = 110milyon dolar.
    Çıkartıp masaya vurması lazım… Nakiti yani

8. Nakiti vurdu masaya ama yetmez dediler

Sayfa 93/444 İlkİlk ... 43839192939495103143193 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •