Sayfa 421/452 İlkİlk ... 321371411419420421422423431 ... SonSon
Arama sonucu : 3615 madde; 3,361 - 3,368 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    250 lirani 500 lira mı yaptın?
    Tebrikler
    Üstad ben de eskiden arzlara ön yargılıydım. Öyle deme.

4 hesaptan alıyoruz. Son 2-3 ü hariç güzel kazandık . Allah bereket versin.

Avpgy ve birkaçı hariç. Onları da satmadım bekliyorum.
    -Başarılı bir yatırım sabır, disiplin ve zaman gerektirir. Ne kadar yetenekli olduğunuz ya da ne kadar efor harcadığınızın bir önemi yok. Bazı şeyler sadece zaman gerektirir. 9 farklı kadını hamile bırakarak 1 ayda bebek sahibi olamazsınız. WARREN BUFFET

Alıntı Originally Posted by bulutafeg Yazıyı Oku
    Üstad ben de eskiden arzlara ön yargılıydım. Öyle deme.

4 hesaptan alıyoruz. Son 2-3 ü hariç güzel kazandık . Allah bereket versin.

Avpgy ve birkaçı hariç. Onları da satmadım bekliyorum.
    4 hesap az değil mi? Amcalara teyzelere de aç bence birer yatirim hesabi

3. uzun zamandan beri yaklaşık 3-4 yıldan beri forumlara yazmadım ama akenerjiden canı yanmış biri olarak geçmişe dönük bir yorum yapacağım. bu hisse 2010 larda ortağı CEZ ile anlaşamıyorlar satılacak diye şişirildi ve milletin eline benimde elime verildi. ben bir kaç tanıdığıma da aldırdım. hatta bir tanesi dün beni aradı hala duruyormuş 2750 lotu ne yapayım diye sordu dursun satma dedim o zaman altın alsam ne olmuştu dedi. ama baktım sürekli düşüyor kol keserek ayıldım zararımı net bilmiyorum ama yaklaşık 40-50 bin dolar koymuştum düştükçe peyder pey azalttım ama ne kadar zararla çıktım bilmiyorum....hani duymuşunuzdur yılan ile bilgenin hikayesi vardır ya sende ki evlat acısı bende ki kuyruk acısı hep durdu içimde...üstüne üstlük eminiş ambalajımda o zamanlar konkordato çekti ordanda battık 10 da birine düştü..mesele uzun ama ben mevzuyu bağlayayım. son 5-6 aydır gözüme takıldı akenrji kağıdın kademelerinde eskiden milyon lotlar olurdu kademeler sığlaşmış 5-10 binlere kadar düşmüş tavan yapıyor 6 lara sonra aşağı veriyor iniyor çıkıyor ben bu kağıtt uzun yıllardır milleti bezdirdi hatta batırdı.belki bu da eminiş gibi toparlar bir kar yazar şurdan az az toplayayım dedim 6 ,09 dan zirvelere yakın yerlerden başladım toplamaya bende de beğenmediğiim bir huy vardır düştükçe alırım hisse 4 e kadar geldi ama eskisi gibi toyluk yapıp sermayenin %100 ünü girmiyorum giremiyorum en fazla sermayemin %10 u kadar girebildim ve ortalamayı 5,40 a kadar çektim.. 5,5-6,20 arasında üçte birini elimden aldılar. pazartesi karı görünce en az 3-5 tavanı olur dedim. ve 4.tavanda 8,77 den bir 5000 lot verdim. benim hedefim geçmişte ki zararlarımı düşünerek söylüyorum 15 lerden önce çıkmamak ama kuyruk acısı olmayanlar için bir şey diyemem %5-,10, 20 ye karı cebine kor onları bağlamaz.15 lere gelirse az az vermeye başlarım.

La fonten'den masallar

https://www.iha.com.tr/istanbul-habe...lustu-68279946

Benim bldigim hayatlarinda ilk defa yatirimci analist sunumu yaptılar.

Adam olsalar, sunumu önceden duyurur, zoom'da katılımı sağlar, en sonunda da toplantı tutanağını yayınlarlardı.

Millet ne sordu, ne cevap aldı...

Gerçi bunların cevapları da kendileri kadar yuvarlak olduğu tecrübeyle sabit.

Dostlar alışverişte görsün....

5. Çarşamba günü ortak olarak aranıza katıldım. Bir yıldır elimde tuttuğum smrtg ve kontr satarak. Satışlar 23mr piyasa değeri 6mr bana oldukça cazip geldi. Bir banka personeli olarak finansal özgür olmak en büyük hedefim. İş stresi ve çalışma şekli insanı çok yıpratıyor. (Kamu bankası olduğu halde) Genellikle hisselerimi bir yıldan uzun taşırım. Sanki akenr beni finansal özgürlük yolunda destekleyecekmiş gibi duruyor. Yatırım yaparken temel analizde satışlar benim için çok önemli. Net kar marjını koruyabilirse veya artırırsa seneye bu hisse için çok farklı şeyler konuşabiliriz.

6. [QUOTE=Toker;6759211]Çarşamba günü ortak olarak aranıza katıldım.

Tavandan mı aldınız?

Birçok alanda olduğu gibi enerjide de 31 Mart yerel seçimleri sonrasında büyük zamlar yapılacağına ilişkin tartışma devam ederken, evsel kullanımda dar gelirli vatandaşlara yönelik bireysel sübvansiyon konusunda önemli çalışmalar başlatıldı.

Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan, göreve geldikten sonra gazetecilerle buluşmasında, “Biz enflasyon tahminlerimizi yaparken, birçok kalemde yapılabilecek zamları, bu yönetilen yönlendirilen ürünlerdeki zamlar için bir projeksiyonda bulunuyoruz. Burada öne çıkan enerji fiyatları olacak. Elektrik ve doğalgazda bir düzenleme yapılması bekleniyor†demişti.

Karahan Orta Vadeli Plan tahminlerini yaparken, enerji fiyatlarında bir miktar güncelleme öngördüklerini söylemişti.

Peki gerçekten elektrikte zam ihtiyacı ne, seçim sonrasında ne kadar zam ihtiyacı var ve özellikle dar gelirli vatandaşlarımız için nasıl bir sübvansiyon öngörülüyor? Detayları şöyle:

ZAM İHTİYACI 40-60 ARASINDA

Ekonomi yönetiminde ve sektörde, seçim sonrasında konut aboneleri için doğalgaz ve elektrikte kademeli zam beklentisi oluşmuş durumda…

Serbest piyasada anlık olarak değişmekle birlikte elektrikte spot fiyatı bir megavat/saat için 2 bin 300 TL ancak mesken tarifesi 480 TL seviyelerinde. Doğalgazda ise tarife, ithalat maliyetinin üçte biri oranında.
    Bunlara ilaveten 25m3'lük ücretsiz doğalgaz da nisanda bitecek

8. [QUOTE=MEHMETC46;6759316]
     Alıntı Originally Posted by Toker Yazıyı Oku
    Çarşamba günü ortak olarak aranıza katıldım.

Tavandan mı aldınız?
    Evet başka fiyatlama olmadı zaten

Sayfa 421/452 İlkİlk ... 321371411419420421422423431 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •