Sayfa 197/454 İlkİlk ... 97147187195196197198199207247297 ... SonSon
Arama sonucu : 3629 madde; 1,569 - 1,576 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

1. Komple enerji sektörüne veriyorlar. Ak enerji özelinde bişey değil Aydem zoren ve akenerji yi yan yana koyup bakabilirsiniz. Hatta ak enerji yi önce yüzde 5-6 götürüp öyle verdiler. 15 günlük grafikte olumlu ayristigimizi bile görebilirsiniz. Burda bişey yaristirmiyoruz akenerji yi kötülemeye de gelmemek lazım topice. Ben hala ucuza aldığımızı düşünüyorum bu demek değildir ki daha ucuzu olmaz olabilir. Gerçek değerinin sn emeklinin söylediği değere yakın olduğunu düşünüyorum ben de.

Alıntı Originally Posted by denizlilicive Yazıyı Oku
    . Ben hala ucuza aldığımızı düşünüyorum bu demek değildir ki daha ucuzu olmaz olabilir. Gerçek değerinin sn emeklinin söylediği değere yakın olduğunu düşünüyorum ben de.
    Benim hesabım kitabım ortada. Sayın anyoranza da 3 aşağı 5 yukarı benzer bir değer hesapladı.

En kötü ihtimalle Tüik enflasyon güncellemesi yapsa 7 milyartl defter değerine ulaşacak.

Ama o hesapta Tüik enflasyonunu değil de enerji enflasyonunu baz alması durumunda....

Komple enerji sektörüne veriyorlar geçerli bir argüman değil.
    Alarko 2 sene önce 2 liraydı simdi 80
    kontrolmatik 1.5tl.idi 200ü gördü 150ye indi..
    odas , aksen keza...
    bırakın da onlari biraz versinler.

biz hala halka arz fiyatimizin %15inden işlem görüyoruz

3.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    196milyon mu , yoksa 1200milyon mu?

tesislerin degerini belirlemek arazi+elektrik+mekanik+inşaat maliyetini toplamaktan çok daha karmaşık.

emtia fiyatlarının 1 günde %10 , 1 yılda 10 kat artıp azalmadığı yıllarda dediginiz yöntem kullanılabilirdi.

egemerin maliyeti 900milyon dolar der, her geçen yıl amortismanını düşerdik.

maalesef bu hesaplar geçmişte kaldı

akkuyu yapılırken 13.5sentten alım garantisi verildiğinde birtakım muhalefet birilerini vatan haini ilan etmişti. nükleer santral sadece elektrik üretiyor idi, başka hiçbir işe yaramıyor idi bunların sığ kafalarında.
    şimdi buyurun elektrik 4000lira yani 20sent.
    nerede o vatan hainleri nerede o vatan millet aşıkları bugün? ses seda yok
    196milyon mu , 1200 milyon mu? derken okudugunuzu anlamadığınızı görüyorum.Ben size tesisin piyasa ederini söylemedim. Kaba olarak kurulum maliyetini yazdım. piyasa bunu 10 kat yukarıda da fiyatlar, 10 kat aşağıda da fiyatlar. Herkes hesabını kendisine göre yapsın.Bugün borsada bazı enerji şirketlerinin piyasa degeri de (özellikle GES ler) kurulum degerlerinin 4-5 katına ulaşmış durumdadır.

Vakti ile izmirde iken elektrik üretim lisansları dagıtılmış ve önüne gelen gidip bedava lisans almıştı. bir firma 125MVA hes lisansını almış. geldiler avam proje için. Adamlara ne kadar bütçeleri oldugunu sordum. 12milyon dolar ve bir o kadar da kredi dediler. Kendilerine bu işin 100 milyon$ rakamlar ile ancak hayata geçirilebilecegini söylediğim. Biz avam projenizi hazırlar paramızı alırız. ancak yarı yolda kalırsınız dedik. adamlar ellerindeki lisansı başka bir firmaya sattılar. Kısacası bir yatırım yapıyorsanız. en azından bu yatırımım kaça kurulabir sorusuna bir cevaptır.Arazi kamulaştırma işlemleri devlet adına (teüaş/tedaş) yapılır ve bedelleri de ilgili kurumdan tahsil edilir.
    İster dikkate alın ister almayın. Size özel de yazmadım. Kimseye bilgi göstermeye de ihtiyacım yok.
    Son düzenleme : emekli2; 05-01-2023 saat: 00:01.

4. Kesinlikle doğru biraz onlara fazla versinler ama zaten 20 tane kağıt var böyle abuk sabuk giden. Bizim 2 yıl önceki değerimiz 0.46 kuruş gördüğümüz değer 7 lira 15 kat gitti. Hani BIST 100 de bundan iyi performans göstermiş bakmadım ama 15 şirket ancak vardır. Buradaki nüans şu bence bizim Erzin calistikca o Özkaynak artacak. Yani 31 Aralık 7 milyar çıktı diyelim bugün bakılsa 7.05 milyar olacak belki bu da hisse açısından çok olumlu bence.

5. Pozitif nakit akışı- Pozitif nakit akışı… Yoksa duran varlık değerlemeye gitseniz, ülkedeki tüm şirketlerin varlıkları TL bazında 2022 de %150-200 arası değerlenmiştir.

Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Pozitif nakit akışı- Pozitif nakit akışı… Yoksa duran varlık değerlemeye gitseniz, ülkedeki tüm şirketlerin varlıkları TL bazında 2022 de %150-200 arası değerlenmiştir.
    tl bazinda %200
    nakit akisi bazinda %1400
    (ptf 300tl-auf4500tl)

anahtar kelime -pozitif-

sedaş sepaş'a olan nakit akışı kesildi mi?

cep2cep kesilmezse

cep delik cepken delik

ptf 9500 olsa kaç yazar

hisse pazarlayanlardan

yukarda hedeflerden hedef beğen diyenlerden

yorum alalim

5 destek idi , şimdi 5 direnç mi oldu

8. Vay vay vay…. XELKT %5 eksi!!

Sayfa 197/454 İlkİlk ... 97147187195196197198199207247297 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları