Sayfa 195/452 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295 ... SonSon
Arama sonucu : 3615 madde; 1,553 - 1,560 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

Bu gerçekten neyin kafası anlamak mümkün değil.

Depolama bugün kârlı değil, yarın bakarsın bir kanun değişir kârlı hale gelir dedik. Örnek olarak da akepenin yaptığı ihaleleri gösterdik.

Ters örnek olarak da şunu verebiliriz. 2012 yılında egemer yatırımı yapılırken doğalgaz işi kârlıydı, döviz cinsi kredi kullanmak avantajlıydı, sonra 2014te piyasa 180derece tersine döndü. 2016dan sonra da tüy dikti.

Adamlar brexitten girdi, ihadan çıktı, film tavsiye etti. Biraz sonra herhalde arçelik kahve makinesi üretti diye devam ederler ..

2. Sen anlamıyorsun diye yazılanlar anlamsız olmuyor. Sapla samanı ayıramayorsan yapılan espri de senin için değil demektir. Git biraz daha AUF PUF hesabı çalış, mutlu ol. Bu yeni bir yıl sonuçta...

Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    Bu gerçekten neyin kafası anlamak mümkün değil.

Depolama bugün kârlı değil, yarın bakarsın bir kanun değişir kârlı hale gelir dedik. Örnek olarak da akepenin yaptığı ihaleleri gösterdik.

Ters örnek olarak da şunu verebiliriz. 2012 yılında egemer yatırımı yapılırken doğalgaz işi kârlıydı, döviz cinsi kredi kullanmak avantajlıydı, sonra 2014te piyasa 180derece tersine döndü. 2016dan sonra da tüy dikti.

Adamlar brexitten girdi, ihadan çıktı, film tavsiye etti. Biraz sonra herhalde arçelik kahve makinesi üretti diye devam ederler ..
    Dil aslandır, yatar eşikte...

Genel müdürün dediklerinden çıkan sonuç

kemah... andersenden masallar

depolamayla ilgili bir sinyal yok

mevcut tesisleri hibrit hale getirecekler. sayın anyoranza da geçmişte bahsetmişti. hatay'da l ges ilavesi gelebilir. barajlardan fazla bir beklentisi yoktu, balikesire ges kurmanin da pek bir esprisi olmaz.

çatı tipi santralleri artıracaklar gibi gözüküyor. benim aklimda akmerkez kalmis, buradavakbati diyor. herhalde akmerkezde baska planlar var.
    devlete satis yapmaktan daha karli olsa gerek.

hak hukuk kalmadi... elektrik fiyati sifira inince iyi, azicik artinca auf icat ediliyor. bence de bakanlikla nevzuatla ugrasacagina bu daha mantikli

4. Sen bana şunu söyle İspanyol: 1200MW kurulu gücü olan bir enerji şirketi kaç para eder bu piyasada? Engin enerji piyasaları bilginle beni aydınlatmanı bekliyorum...

Alıntı Originally Posted by anyoranza Yazıyı Oku

Bilanço bölümünde ise bu dönem elde edilen çeyreklik nakit akışının Kasım ayı içerisindeki yaklaşık olarak 18 milyon dolar ANAPARA ve yine yaklaşık 18 milyon dolar FAİZ ödemesinin karşıladığını ve kasadaki nakitin bir önceki bilanço dönemi ile aşağı yukarı aynı kalacağını, duran varlıkların yeniden değerlemesi ise ÖZKAYNAKLARIN daha önce Sn. Siesta'nın tahmin ettiği gibi 6-7 milyar TL olarak güncellenebileceğini düşünüyorum.

YATIRIM TAVSİYESİ KESİNLİKLE DEĞİLDİR...

Saygılarımla
    Arif olan anlıyor

Anlamayan anlamıyor.

Özkaynak ne demek, defter değeri ne demek aç onu öğren... sonra onu hisse sayısına böl değerini bul...

6. Sen söyle. Aydınlat bizi enerji ve bilanço üstadı...

Alıntı Originally Posted by Chetuo Yazıyı Oku
    Sen bana şunu söyle İspanyol: 1200MW kurulu gücü olan bir enerji şirketi kaç para eder bu piyasada? Engin enerji piyasaları bilginle beni aydınlatmanı bekliyorum...

Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku

[uh
    gaz ttf 71 euro/mwh
    henry hub 4 dolar / mmbtu (27aralık2022 5.2$)
    petrol %4 ekside

uluslararasi fiyatlar 1 yıl önceki fiyatlara geldi

botaş hala eylül ayı tarifesinden satmaya devam ediyor.

8.  Alıntı Originally Posted by Chetuo Yazıyı Oku
    Sen söyle. Aydınlat bizi enerji ve bilanço üstadı...
    yuvarlak hesap 1,2milyar$ eder

Sayfa 195/452 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •