Sayfa 446/455 İlkİlk ... 346396436444445446447448 ... SonSon
Arama sonucu : 3640 madde; 3,561 - 3,568 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    Grup’un 31 Aralık 2023 tarihi itibarıyla cari yükümlülükleri, cari varlıklarını 5.696 milyon TL tutarında
    aşmaktadır. Bu aşımın ana sebebi, Grup’un uzun vadeli kredilerinin 2024 yılı vadesini oluşturan toplam
    6.752 milyon TL tutarında Aralık 2024 vadeli kredileridir (Not 6).

Bilanço tarihindeki kur 29.60

4.çeyrek bilançosunda 3158tl doviz, 3600tl yerel para borcu var. Toplam 6758tl.

1.çeyrekte dovize %12ilave edelim. 3500tl
    Doviz , 3700tl yerel para borcu olacak. Toplam 7200tl

Kasadaki 1140tl paraya da %10 faiz gelse.. 1250tl
    3 ayda 20milyon dolar civari fAvök bekliyorum. 650 tl de ordan gelse. Kasada 1900tl birikir.

2.çeyrekte favök beklentim 10milyon dolar. 300tl... kasa 2200e gelir.
    Borç ise 7200den 7700e çıkar.

5500tl açık var.

Dinçköklerin Şapkadan , ya da başka bir taraflarindan tavşan çıkarması lazım
    Sayfa 434

Dünkü troller güya goygoy yapınca bunları unutturacaklar.

Şirketin bu yıl son çeyrekte, hisse başı 10tl borç ödemesi yapmasi gerekiyor.

Benim beklentim yüksek oranli bedelli sermaye artışı.

Sermaye 700milyon , borç 7 milyar olduguna göre hisse basi 10tl borç ödenecek.

Pamuk eller cebe diyebilmeleri için hissenin 10tlden daha pahalı olması gerekiyordu.

Peki dinçkökler veya cez'in para koymaya niyeti var mı?

Tek kuruş koymazlar.

O parayı anca bizim cebimizden alıp, şirkete yatırırlar.

Fiyat hedefi vermiyorum, rakamlar oranlar tamamen atmasyondur.

Yarın kağıda 30 liradan müşteri bulsa , elindekinin tamamini boşaltarak aşağı basabilir.

Nasilsa bedelliye katilmayanlarin rüçhani osu busu 10 liradan geri kendisine gelecek.

Baz senaryom bu.

Bunu merak edenler zorlu enerjinin bedelli öncesi fiyat grafigini inceleyebilir.

Zorluyu 2liradan aldi , 10liraya taşıdı.

(%100 sermaye artisi oldugu icin siz bunu duzeltilmis grafikte 1'den 5'e cikmis olarak goruyorsunu)

Orada bedelliyi acikladi. Sermaye 2.5milyardan 5e cikacak. Haziran son hafta, temmuz 3 son gün.

Haberin ardindan basiyor bir guzel.

Bedellinin son gunleri 5liraya iniyor hisse ( duzeltilmis 2.5)

Ruchan mevzusu kapanir kqpanmaz , geri toparlamaya basliyor.
    Düzeltilmiş fiyatı 2.5 olan hisse 7.5 lirayi goruyor.

Yani önce x5 ,
    Sonra x 0.5
    Sonra x3

Peruklu, sermaye artisini bu sekilde bedavaya getirdi

4. Bu hisse hep kötüydü çok kötüydü vs... Hep yazdınız 0.76 idi 3-4 idi yine yazdınız yılmadınız çok güzel hepimiz öğrendik öğreniyoruz öğreneceğiz peki bu kötülüğü yılmadan yazmaya ne kadar devam edeceksiniz 100TL olursa bitecek mi yoksa 200-250TL olursa mı veda diyeceksiniz? Ya da ondan sonra iyi olmaya mı başlayacak?

5.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    Benim beklentim yüksek oranli bedelli sermaye artışı.

Sermaye 700milyon , borç 7 milyar olduguna göre hisse basi 10tl borç ödenecek.

Pamuk eller cebe diyebilmeleri için hissenin 10tlden daha pahalı olması gerekiyordu.

Peki dinçkökler veya cez'in para koymaya niyeti var mı?

Tek kuruş koymazlar.

O parayı anca bizim cebimizden alıp, şirkete yatırırlar.

Fiyat hedefi vermiyorum, rakamlar oranlar tamamen atmasyondur.

Yarın kağıda 30 liradan müşteri bulsa , elindekinin tamamini boşaltarak aşağı basabilir.

Nasilsa bedelliye katilmayanlarin rüçhani osu busu 10 liradan geri kendisine gelecek.

Baz senaryom bu.

Bunu merak edenler zorlu enerjinin bedelli öncesi fiyat grafigini inceleyebilir.
    Haklısın gözden kaçırdığın bi nokta var gibi görünüyor % 75 halka açık değil işlem görmüyor yüksek oranda bedelli sermayesini artırmak işine gelirmi nakit sermayesini artırdığında en büyük parayı cez ve akkök ödüyecek bu durumun artıları var döktükleri silkeledikleri korkan yatırımcı piyasa da fiyat oluşumunda engel olamıyacak fiyat istikrarı istediği gibi olmuş olacak isterse düşürür isterse yükseltir şimdiki durum yani fiat hareketleri şirketin kontrolünde gibi duruyor. Yatırımcıların alacağı kararlar kendilerini ilgilendirir şirket kendi paylarını topluyorda olabilir bu durum özeldurum açıklaması gerektirir açıklarmı,,?

6.  Alıntı Originally Posted by doors Yazıyı Oku
    Bu hisse hep kötüydü çok kötüydü vs... Hep yazdınız 0.76 idi 3-4 idi yine yazdınız yılmadınız çok güzel hepimiz öğrendik öğreniyoruz öğreneceğiz peki bu kötülüğü yılmadan yazmaya ne kadar devam edeceksiniz 100TL olursa bitecek mi yoksa 200-250TL olursa mı veda diyeceksiniz? Ya da ondan sonra iyi olmaya mı başlayacak?
    Her hissede böyle kişiler var malesef. Misal Ülker başlığında her gün onlarca ileti yazan kişide hisse yok ama adam bıkmadan usanmadan yazıyor.
    Gelelim bizim Mike'a ben bu hisseyi almaya başladıktan sonra hisse net e bakayım dedim. Bizim Mike her gün hisseyi kötülüyor, patronlara sövüyor , ben hedef lotuma ulaştım deyince dalga geçiyor vs...
    Eğer ben borsaya yeni başlayan bir yatırımcı olsaydım. Bırakın hisseyi almayı takip bile etmezdim. Bu konuda birçok kişinin de
    hakkına girdi.
    O yüzden forumun giriş sayfasında da belirtildiği gibi ;

"Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz !! bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..
    "
    Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

O yüzden özellikle genç veya borsaya yeni giren yatırımcı arkadaşlara naçizhane tavsiyem finansal okuryazarlığınızı lütfen geliştirin.

Saygılar..
    -Başarılı bir yatırım sabır, disiplin ve zaman gerektirir. Ne kadar yetenekli olduğunuz ya da ne kadar efor harcadığınızın bir önemi yok. Bazı şeyler sadece zaman gerektirir. 9 farklı kadını hamile bırakarak 1 ayda bebek sahibi olamazsınız. WARREN BUFFET

7. Duyanlara duymayanlara soranlara sormayanlara gelsin....

-Başarılı bir yatırım sabır, disiplin ve zaman gerektirir. Ne kadar yetenekli olduğunuz ya da ne kadar efor harcadığınızın bir önemi yok. Bazı şeyler sadece zaman gerektirir. 9 farklı kadını hamile bırakarak 1 ayda bebek sahibi olamazsınız. WARREN BUFFET

8. Her gün sövüyorsun da 5 haftada dolar bazlı ,
    5 haftada 4,72 kat giden hisseyi de alkışla değil mi ?
    Yoksa anahtarlarını mı kaptılar Mike ?

Sayfa 446/455 İlkİlk ... 346396436444445446447448 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •