Sayfa 448/455 İlkİlk ... 348398438446447448449450 ... SonSon
Arama sonucu : 3640 madde; 3,577 - 3,584 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    Bir zamanlar...

"santral ömrü" diye bir konuyu tartışırken,

"sona gelindiğinde el değiştirme" hareketinden bahsetmiştik, sanırım..
    Zamanını çok net hatırlamıyorum ama

Burada birisi santrallerin ömrü 40-50 yıl diye sallamıştı. Biz de o Dinçkökler için geçerli değil, bizde 10 -15 yılda beleş fiyata hurdaya ayırıyorlar demiştik.

Elalem de bunları beleşe toplayıp afrika'ya orta asya'ya kuruyor, paraya para demiyor demiştik.

Egemerde sona mı geldik yoksa?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, mayıs ayında elektrik ve doğalgaz fiyatlarına zam yapılmayacağını ve vatandaşların desteklenmeye devam edeceğini söyledi.

daha 1.09 dolar olmadımı

4. Karar vermek zor bu kadar bana yeter diyenler ve idealleri olanlar çukurova kepez ve aktaşlar hayal gibi gerçekler elbet birgün patronuyla yatırımcısıyla efsane olacaklar her başlangıcın sonu olur 20 yıl önce veya 20 yıl sonra ne istediğini biliyorsan hayatın çok kısa olduğunun farkına varmışındır.

5.  Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    Karar vermek zor bu kadar bana yeter diyenler ve idealleri olanlar çukurova kepez ve aktaşlar hayal gibi gerçekler elbet birgün patronuyla yatırımcısıyla efsane olacaklar her başlangıcın sonu olur 20 yıl önce veya 20 yıl sonra ne istediğini biliyorsan hayatın çok kısa olduğunun farkına varmışındır.

Fanilik bizim gibiler için geçerli, patronlar için geçerli değil sanki. Onlar için zaman durmuş,zaman bizler için akıyor. (Onlardan bizim içimizdede var) Onlar o kadar çok ki 80 li yaşlarında halâ 1 krş ve 1 lot peşinde tahtalarda.... ve halâ geri alım peşindeler ama bilmezler ki hayatın geri alımı yok.

6. Takasta Yapı Kredi'de görünen blok mal borca karşılık rehin mallar diye biliyorum. Keşke Koç borca karşılık ortaklığa dahil olsa diye düşünmüştüm geçmişte. Öyle bir şey olmadı. Bu fiyattan da olmaz, sanmam. Blok mallar bedelli olursa patronu işaret eder bence.
    Benim inancım, ciroyu baskılayacak her türlü şey yapılacak. Kâr baskılanması lazım ki borç ödenebilsin. Yıllardır yaptıkları gibi.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by Böcek34 Yazıyı Oku
    Kâr baskılanması lazım ki borç ödenebilsin. Yıllardır yaptıkları gibi.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Yok bir de yatirim tavsiyesi olsaydı...

Bir de bulutafeg üstada soralim,en iyisini o bilir!!

Yapıkredideki mal %75lik CEZ ve AKKÖK payında. 10 yil once teb vb 3-5 kurumda daginikti, sonradan YKB ike 1.1 milyarlik refinansman yapinca topluca ykb takasina attilar.

Alıntı Originally Posted by bulutafeg Yazıyı Oku
    Bir de borcu paylaşmış..

4,5 senede 400 milyon dolar ödeyen adamlar , elbet bunun da üstesinden gelir rahat ol..

]

Hadi diyelim 1mw'da 10dolar kazandı (tabi ki yok öyle bir kar marji)

550.000x10=5.5miluon dolar

EGEMER 4ayda 5.5milyon dolar kazanmis diyelim.
    Kalan 8 ayda da 15kazansin hadi. 20milyon dolar.

900bin MW da yenilenebilir kisim uretse. Onu da 50dolarla carpalim
    (Niye 50 ile carpiyoruz diyen cikacaktir. Onlar 73 ile carpsin)

45milyon dolar da oradan

5milyon genel gider duselim

Etti mi sana 60milyon dolar

2milyar tl

Bu seneki borç taksiti ne kadar?

7 milyar tl

Kur ziplamazsa...

Sayfa 448/455 İlkİlk ... 348398438446447448449450 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız