Sayfa 275/454 İlkİlk ... 175225265273274275276277285325375 ... SonSon
Arama sonucu : 3630 madde; 2,193 - 2,200 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

1. Hak veriyorum sana...

Bu Nasa aya gitti mi komplo teorisine benziyor. Amerika aya gitmemiş olsa Ruslar bunu beş dakikada ifşa ederlerdi. Kabullendiler ve zaten kısıtlı olan kaynaklarını bunun için harcamayı bıraktılar...

Gaz geldi mi, geldi. Bulunan bir gaz rezervinin bu kadar kısa sürede karaya çıkarılması mucize mi? Evet mucize ama bunu için orada kaç bin mühendis, işçi çalıştı...

Gabar'da petrol çıktı mı çıktı. Üretiliyor mu, üretiliyor...

Herkes her yerde petrol ve gaz buluyor da bizim bulduğumuz mu yalan oluyor?

Dünya üstünde petrol ve gazın kısıtlı kaynak olduğu sürme yalan. Her yerde yüzyıllarca yetecek gaz ve petrol var. Daha onyıllarca bu enerji kaynakları kullanılmaya devam edilecek. Mantığınıza, aklınıza, hayat tecrübenize ters düşen saçmalıklara inanmayın derim...

Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    Bunu diyen bile oldu
    Zavallı...

şimdi neymiş burayı anlamadım... kırımdan sakarya gaz sahasına ruslar boru döşedi. sakaryadan buraya da biz boru döşedik. rus gazını öyle mi kullanıyoruz?

belki de
    türk akım borusuna aşağıda bir saplama yaptık.
    iyi de niye rafine gaza tekrar rafineri kurduk.

bunlarda harbiden beyinden eser yok...

bu kafadakileri ve buna inananları, kabataştaki deri ceketli deri pantolonlu arkadaşlara havale ediyorum. onlar size ne yapacaklarini iyi bilirler
    Dil aslandır, yatar eşikte...

2. Bayram öncesi enerji şirketi olması defter değerinin altında olması bilançosunun biraz olsa düzeliyor olmasını düşünerek bir miktar aldım.Buradaki arkadaşları okuyunca uzun zamandan beri olduklarını görüyorum ve şirketlere çok hakimler şirket hakkında çok iyi birikimleri var.
    Şirketten ne vade de ne bekledikleri hakkında net bir şey anlayamadım.Sayin siesta şirkete oldukça hakim biri olarak bu konudaki fikrinizi merak ediyorum.Ne vadede ne bekleyelim
    Teşekkürler

Alıntı Originally Posted by yerlisoros Yazıyı Oku
    Bayram öncesi enerji şirketi olması defter değerinin altında olması bilançosunun biraz olsa düzeliyor olmasını düşünerek bir miktar aldım.Buradaki arkadaşları okuyunca uzun zamandan beri olduklarını görüyorum ve şirketlere çok hakimler şirket hakkında çok iyi birikimleri var.
    Şirketten ne vade de ne bekledikleri hakkında net bir şey anlayamadım.Sayin siesta şirkete oldukça hakim biri olarak bu konudaki fikrinizi merak ediyorum.Ne vadede ne bekleyelim
    Teşekkürler
    olması gereken piyasa degerini patrondan başka kimse bilmez.

olması gereken defter değeri ise defalarca yazdık çizdik.

peki sirket defter değerini neden düşük gösteriyor

grubun diger sirketlerinin genel kurul tutanaklarindan anliyoruz ki onlarin degerleme raporlari da dusuk gosteriliyor.
    yanıta göre
    satış anında sadece satılan kısmı gerçek değerine güncelleniyor.

öteki türlü, şirket kasasına para girmediği halde büyük bir vergi yükümlülüğü altına girerdi.

zaten hükümet, yıllardır doğalgaz santrali olan şirketlerinin ümüğüne basıp duruyor. kasıtlı mı. amaç intikam almak mı. bilemem

auf mekanizması dahi bir tek dogalgazcilara işletildi. diğerleri sözümona mekanizmaya takıldı ama hesapta %25 , gercekte ise %100 kar marjıyla çalıştılar.

4.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    olması gereken piyasa degerini patrondan başka kimse bilmez.

olması gereken defter değeri ise defalarca yazdık çizdik.

peki sirket defter değerini neden düşük gösteriyor

grubun diger sirketlerinin genel kurul tutanaklarindan anliyoruz ki onlarin degerleme raporlari da dusuk gosteriliyor.
    yanıta göre
    satış anında sadece satılan kısmı gerçek değerine güncelleniyor.

öteki türlü, şirket kasasına para girmediği halde büyük bir vergi yükümlülüğü altına girerdi.

zaten hükümet, yıllardır doğalgaz santrali olan şirketlerinin ümüğüne basıp duruyor. kasıtlı mı. amaç intikam almak mı. bilemem

auf mekanizması dahi bir tek dogalgazcilara işletildi. diğerleri sözümona mekanizmaya takıldı ama hesapta %25 , gercekte ise %100 kar marjıyla çalıştılar.
    Çok teşekkür ederim.Birde siz sürekli seçimden sonra dolar konusunda endişelerinizi yazıyorsunuz.Ben o konuda şöyle düşünüyorum;eğer hükümet değişirse yeni hazine bakanı bilge yılmaz gibi çok değerli bir ekonomist dolayısıyla dış dünyaya güven verecek ve normal ekonomik işleyişe dönecek olursa bence Naci Agbal örneğini yaşayabiliriz.
    Belkide MB dövizin fazla düşmesini engellemek için döviz alımına bile başlayabilir.
    Dolayisiyla bu da akenr e çok çok olumlu etki yapar diye düşünüyorum.
    Ayrıca 15 yıldan fazladır zarar açıklayan şirket sahipleri de belki artık kar gösterebilmek için de birşeyler yapabilirler.
    Piyasadaki en kıytırık enerji üreten şirketlerin piyasa değeri akenr den kat kat fazla olmasına rağmen şirket yöneticileri bundan hiç rahatsız olmuyorlar mi acaba bir seyler yapma ihtiyacı hissetmiyorlarmi acaba?

5. Bu sirkette başka insanlar sahip veya yönetici olsalardı 20 yıl önce 2 dolara halka sattıkları bu şirket hisselerinin bugün 25 sentlerde dolaşması karşısında utancından sokağa cikamazlardi

6. Herşeye rağmen hükümetin değişmesi dövizin yükselmesinin durması ve şirketin nakitlerini yükselecek faizlerde değerlendirmesiyle finansal gelirde yazarak 20 yıllık makus talihi tersine çevirir inşallah.

Tabi tabi...

8. Komurculere teşvik gelmiş yine ton başı 15 dolar.

Sayfa 275/454 İlkİlk ... 175225265273274275276277285325375 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •