Special Days Image
Sayfa 450/450 İlkİlk ... 350400440448449450
Arama sonucu : 3599 madde; 3,593 - 3,599 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

1. Algoritmayla işlem yapan arkadaş ortada sıçan oynarken 3. SARI KARTI da görmüş oldu.

Şimdi görecegiz ortadaki sıçan kimmiş...

Buradaki paralı askerleri bana saldırmaya devam etsin... çok da tın

2. Benim beklentim yüksek oranli bedelli sermaye artışı.

Sermaye 700milyon , borç 7 milyar olduguna göre hisse basi 10tl borç ödenecek.

Pamuk eller cebe diyebilmeleri için hissenin 10tlden daha pahalı olması gerekiyordu.

Peki dinçkökler veya cez'in para koymaya niyeti var mı?

Tek kuruş koymazlar.

O parayı anca bizim cebimizden alıp, şirkete yatırırlar.

Fiyat hedefi vermiyorum, rakamlar oranlar tamamen atmasyondur.

Yarın kağıda 30 liradan müşteri bulsa , elindekinin tamamini boşaltarak aşağı basabilir.

Nasilsa bedelliye katilmayanlarin rüçhani osu busu 10 liradan geri kendisine gelecek.

Baz senaryom bu.

3. 2019-2023 arasındaki ciro-kur farkı oranına bakarsanız o kur atağında bile borç azaltabilmişse dikkate değer. 4.5-30 hareketi yapan kur varken borç azaldı. Nasıl ödediyse p şekilde ödeyecek. 2019-2023 arasında çılgın üretim kârlılığı mı vardı.
    Tek bir şey diyorum. Güncel piyasa değerinden Erzin santralini satın alıp borcu kapatmak için teklif yapın. Bakın bakalım satacak mı. Hadi satmaya gönlü var diyelim, size ne kadar fiyat verecek.

Yatırım tavsiyesi değildir.

4. Satmaya gönlü varsa fiyat vermez fiyat alır en iyi kim veriyorsa onunla oynaşır satsammı satıyormuş gibi yapsammı diye düşünür ken akıllı bir manevrayla hisseleri elden çıkarta bilir erzin en güçlü santrali yanılmıyorsam satılması gereken ne ona karar vermeleri gerekir.

5.  Alıntı Originally Posted by Böcek34 Yazıyı Oku
    . Nasıl ödediyse p şekilde ödeyecek.
    Borcu nasil ödeyecek? diye sordum. Gelen yanıt bu.

ÇİÇEK çocuk çeto'dan daha iyisini bekliyoruz

(Çiçek çocuk tanımı için bkz: 1960lar hippi akımı)

Gelecekte nasıl ödeyecegi konusunda tahminlerimi yazdım.

Geçmişte nasıl ödediğini de tek tek yazdık. Merak eden geriye dönüp okur.

Bizim bir akocak santralimiz vardı mesela. Sahi ne oldu ona ;)

https://www.enerjiatlasi.com/hidroel...kocak-hes.html

6. Geçmişte nasıl ödediğini de ben yazdım. Yazılanı okumadan cevapladığını sanmıyorum ama yazılanı hatırlamadığın aşikâr. Bol bol balık ye, fosfor ihtiyacın var bence. Dardanel başlığına bak adada bir :) Hafıza güçlendirmeye yardımı olur eminim.

7.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında AKENR.E payları 24/04/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 23/05/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, “piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması”, “emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması” uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.
    Piyasa emri ve piyasadan limite emir nedir... bilenler bilmeyenlere anlatsin

Acaba yarın, bilhassa alt kademelerde kaç lot görebileceğiz

Emir iptali YASAK
    Emir miktarı azaltımı YASAK
    Emir fiyat kötüleştirmesi YASAK

Yön yukarıysa, bu yasaklar tahtacıyı çok bağlamaz.

Yön aşağıysa, aşağıda iptal edebileceği destekler yoksa , yukari yazdigi mala yeni müşteri bulamaz.

Gerçekten de yönü kestiremiyorum.

Dinçközler 40 yilda bir hareket yapacak oldu , önce iran füzeleri, şimdi de spk yoluna taş koydu.

Elektrige de zam yok....

Sayfa 450/450 İlkİlk ... 350400440448449450

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •