Sayfa 409/452 İlkİlk ... 309359399407408409410411419 ... SonSon
Arama sonucu : 3615 madde; 3,265 - 3,272 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku

SATIŞI %40 artarken
    ZARARI %96 artan güzide sirket Akenerji
     Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    Enflasyon muhasebesi
    Öncesi, sonrası...

2. Neyse benim kafa yandı . Yarın sakin kafayla bakarım.
    Hayırlı geceler hepinize.

Şu kasımdaki tl borç ödenince. Yeni bir sayfa açılacak....

3. Blançolara bak sigortaları patlattı amperi yükseltmek lazım geçici bi süre ara mola 3.çeyrekte böyle giderse kablolarıda yakar.

Grup, 2022 yılındaki başarılı performansını dengeli, verimli ve esnek üretim portföyü ve yurtiçi ve yurtdışı
    piyasalardaki ticaret tecrübesiyle 2023 yılında da devam ettirmiştir. Grup’un 31 Aralık 2023 tarihi
    itibarıyla faiz, amortisman ve vergi öncesi karı (“FAVÖK”) 2.781.746.112 TL (31 Aralık 2022:
    3.804.018.699 TL) ve faaliyetlerinden elde edilen nakit akışları 2.744.924.180 TL (31 Aralık 2022:
    3.633.672.375 TL) ’dir. Grup, faaliyetlerinden elde ettiği nakit akışlarıyla bankalara olan 2023 yılına ait
    bütün yükümlülüklerini yerine getirmiş, buna ek olarak, yarattığı nakit fazlasıyla ileriki dönemlere ait 35
    milyon ABD Doları tutarındaki borcunu erken ödeyerek, gelecekteki finansal yükümlülüklerini azaltmıştır.
    Nisan 2022 itibariyle devreye alınan ve yenilenebilir santrallerimizde gelir kaybına neden olan “Kaynak
    Bazında Destekleme Mekanizması”nın 2023 yılının ilk dokuz ayında da devam etmesine rağmen, Grup
    yüksek oranda operasyonel elverişlilik ile sağladığı yan hizmetlerden (Sekonder Frekans Kontrol, 0 -1
    kodlu talimatlar, Kapasite Mekanizması vs.) elde ettiği gelirler ile de konsolide brüt kara olumlu katkı
    sağlamıştır. Ekim 2023 tarihi itibarıyla Kaynak Bazında Destekleme Mekanizması sonlandırılmıştır.
    Öte yandan Grup, yurtdışı fiziksel elektrik ihracatı ve finansal elektrik ürünleri işlemlerine 2023 yılında
    da devam ettirmiş olup, ticari faaliyetlerini bu alanda yoğunlaştırmış ve döviz gelirlerini önemli ölçüde
    arttırmıştır.
    Doğalgaz alımları, Grup’un Erzin kombine doğalgaz çevrim santralinin üretim faaliyetleri dolayısıyla
    üretim maliyetleri içerisinde önemli bir yere sahiptir. Yüksek doğalgaz ithalat maliyetleri ve artan kur
    sebebiyle; 2023 yılında da doğalgaz tedariği Botaş tarafından sağlanmaya devam edilmiştir. Buna
    karşın 2023 yılı içinde hava sıcaklıklarının beklenildiği kadar soğuk geçmemesi, Avrupa ve Asya’da
    beklenen gaz talebi yükselişinin gerçekleşmemesi ve depo doluluk oranlarının yüksek olması sebebiyle
    düşen doğalgaz ithalat fiyatları yakından takip edilmekte ve aylık olarak doğalgaz maliyetlerini
    düşürebilme fırsatları üzerine çalışmalar devam etmekted

Alıntı Originally Posted by bulutafeg Yazıyı Oku
    Neyse benim kafa yandı . Yarın sakin kafayla bakarım.
    Hayırlı geceler hepinize.

Şu kasımdaki tl borç ödenince. Yeni bir sayfa açılacak....
    Bilançoyu beğenmedim.

Kasım ayına kadar bedelli sermaye artırımı yetişir mi?

6 liralık hisseye de 10 lira para isteyemezsin... isteyeceksen fiyati yukari cekmen lazim . (Yatirim tavsiyesi degildir)

Elektriğe zam gelse onun bize faydası yok. Doğalgaz indirimi de para kazandırmıyor, hala kömürden pahalıyız.

Neyle ödeyecek borcu?

Benim tek beklentim şirketin satılması.

Sirketin NET borcu ne olmuş ona bakalim

14.5milyar / 29 kur= 500milyon meksika doları

6. https://twitter.com/koc_ibrahim_koc/...---Sr7VKQ&s=19

M2004J19C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    Bilançoyu beğenmedim.

6 liralık hisseye de 10 lira para isteyemezsin... isteyeceksen fiyati yukari cekmen lazim . (Yatirim tavsiyesi degildir)

Elektriğe zam gelse onun bize faydası yok. Doğalgaz indirimi de para kazandırmıyor, hala kömürden pahalıyız.

Neyle ödeyecek borcu?

4,5 yılda, 854 milyon dolardan, 500'e düşürmüş borcu. Bu saatten sonra her türlü anlaşırlar Koç ile.

https://www.borsagundem.com/haber/ak...ndirma-1449762
    -Başarılı bir yatırım sabır, disiplin ve zaman gerektirir. Ne kadar yetenekli olduğunuz ya da ne kadar efor harcadığınızın bir önemi yok. Bazı şeyler sadece zaman gerektirir. 9 farklı kadını hamile bırakarak 1 ayda bebek sahibi olamazsınız. WARREN BUFFET

8.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    Bilançoyu beğenmedim.

Neyle ödeyecek borcu?

Nesini begenmedin
    Borcu olmayan sirketmi var
    Mogan enerjinin borcuna bak piyasa değerine bir bak bakalım begenecekmisin

Sayfa 409/452 İlkİlk ... 309359399407408409410411419 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız