Sayfa 235/455 İlkİlk ... 135185225233234235236237245285335 ... SonSon
Arama sonucu : 3640 madde; 1,873 - 1,880 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

1. Uzun zaman sonra gelen çeyreklik kar, zayıf nakit akışı, daralmakta olan FAVÖK marjı, düşmeye devam eden Net Borç/FAVÖK rasyosu.
    Düşmeye devam eden enerji fiyatları sebebiyle de kur ilelebet yatay kalır ya da düşerse ancak şirket gerçekten düzlüğe çıkacak gibi. YTD.

2. Benim beklediğimden daha düşük kar geldi. Yiğidi öldür ama hakkını ver demişler, İspanyol'un dediğini yapmışlar büyük ihtimal. Bir faturayı geç kes, Ocak ayına kaydır, bilanço değişir demişti...

Onun dışında, nakit pozisyonu ve borçluluk oranları açısından gittikçe düzelen bir bilanço bence...
    Dil aslandır, yatar eşikte...

3. Hep söylediğim gibi.. .Boşverin bu bilançoyu.. Dikkate almaya değmez...

Asıl önemli bilanço 2023/1Ç ....

Dolar 19'u geçmediği sürece 20 yıldır görülmeyen süper bir bilanço gelecek... 23 gün daha sabır...

4. Haklısınız Hocam ama bilanço bu hali ile de güzel bence. Borçluluk oranları çok hızlı gerilemiş. Dönen varlıklarının aktife oranı %16.6'ya çıkmış. 2 yıl önce sadece %5 imiş bu oran. Gelecek güzel günlerin habercisi bunlar... :ok:

Alıntı Originally Posted by anyoranza Yazıyı Oku
    Hep söylediğim gibi.. .Boşverin bu bilançoyu.. Dikkate almaya değmez...
    Dolar 19'u geçmediği sürece 20 yıldır görülmeyen süper bir bilanço gelecek... 23 gün daha sabır...
    Dil aslandır, yatar eşikte...

5. Sn. Siesta ben 2024/4Ç bilanço dahil her bilanço için tahminlerimi hazırladığım bir excel'de yaptım. 235 gün sonraki bilanço içinde bir öngörüm var, muhtemelen sizin öngörünüzle de paraleldir.

23 gün dememin sebebi AKENR bilançolarının bana göre en önemli verisinin yüksek USD borçluluktan kaynaklı olarak USD kuru olmasıdır. 2023-1Ç bilançoda kullanılması gereken kur 30 Mart 2023 tarihi saat 15:00 da Merkez bankası internet sitesinde yayınlanacak USD kurudur. Ben o kuru bekliyorum, başka bir şeyi değil. O kur belli olduğunda %10 eksi+%10 artı brüt karı/net karı tahmin edebiliyorum. Mayısı beklememe gerek yok.. :)

(Bu arada bir bilgi vereyim burada. AKENR bilançolarında yanlış kur kullanılıyor. 31 Mart- 30Haziran-30 Eylül ve 31 Aralık günü yayınlanan kurları kullanılıyor. Oysa bir gün önce yayınlanan kurun kullanılması gerekiyor diğer tüm şirketlerin bilançoları gibi)

Hep söylediğim gibi.. .Boşverin bu bilançoyu.. Dikkate almaya değmez...

bilancoyu kasım sonunda satin aldık zaten

1ç bilançosunu da şimdi aliyoruz

23gün demenize anlam veremedim. 23 gün sonraki bilançoyu siz de ben de çoktan hesapladık.

mayista gelir bilanço

tam yaziyi 23-235 duzelteyim diye girdim.

235 gunluk de hazırmış :)

siyasette 2 gün çok uzun bir süre...arada seçimler var.. seçim sonrasi kim seçilirse seçilsin tufan..

ay sonu şebekeyi karadenize baglayacagiz
    auf yenilenecek mi yenilenmeyecek mi

pek bir guvenilir tarafi yok o tablolarin

7. %100 Güvenilir tablolar yapabilseydim zaten burada olmazdım... Maldivlerde, karayiplerde yiyor olurdum o paracıkları...
    Ne Astrologum, ne kahin, ne de medyum...

Kendimce bir excel dosyası oluşturmuşum.. Çeşitli parametreleri olan. Onları değiştirip, değiştirip hayal kuruyorum... Tabii ki o tablolar tutmayabilir. Bir sürü değişken var. Olmazsa dünyanın sonu değil. Şükür geçimimiz buradan değil...

Ama hayal etmek, umut etmek insanı yaşatır. Pozitif olmak lazım bu kısa dünyada...

%100 Güvenilir tablolar yapabilseydim zaten burada olmazdım... Maldivlerde, karayiplerde yiyor olurdum o paracıkları...
    Ne Astrologum, ne kahin, ne de medyum...

Kendimce bir excel dosyası oluşturmuşum.. Çeşitli parametreleri olan. Onları değiştirip, değiştirip hayal kuruyorum... Tabii ki o tablolar tutmayabilir. Bir sürü değişken var. Olmazsa dünyanın sonu değil. Şükür geçimimiz buradan değil...

Ama hayal etmek, umut etmek insanı yaşatır. Pozitif olmak lazım bu kısa dünyada...
    lazımsa burada medyum cheto var , yukardaki hedefleri ince hassasiyetle hesaplayıp grafiğe dökmüştü. hatta ben de hedeflerimi o resme göre belirledim, tavsiyesi üzerine ekranimı kapattım, takasları gösteren veri yayın paketimi iptal ettim.

tablo konusuna gelince.

o tablonun içine bir dinçgök katsayısı koymadıkça formüller eksik kalır.
    çünkü dinçgökler çok soylu bir aile... şirketi emanet ettikleri duvar ustaları da en az kendileri kadar iyi aile çocukları. (serhan bey gibi maaşlı çalışanlari tenzih ediyorum)

rabbena , hep bana...

Sayfa 235/455 İlkİlk ... 135185225233234235236237245285335 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •