Sayfa 82/454 ÝlkÝlk ... 3272808182838492132182 ... SonSon
Arama sonucu : 3627 madde; 649 - 656 arasý.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Þ.

1. 1.221 MW kurulu güce sahip $90M eden baþka bir þirket varsa durmayýn alýn arkadaþlar...
    Dil aslandýr, yatar eþikte...

2. Kimse size renginizi sormadý. Borsada tek önemli renk var o da paranýn rengi. Renginizi kendinize saklayýn...

Alýntý Originally Posted by Siesta Yazýyý Oku
    Bu güzel resmi de arada bir paylaþalým ki rengimiz belli olsun...

Bu resmi de arada paylaþalým ki aramizdaki gerçek yamuklarýn rengi belli olsun

4. Arkadaþým, Selanik Balkanlarýn Kudüs'ü diye geçiyor tarihte. 1890 nüfus sayýmýna bakýn bir. Ben size onu söyledim. Siz anlamadýnýz. Gidip biraz araþtýrýn, cahil kalmayýn...

Bu da benim size cevabýmdý. Onu da buraya ekleyelim...

Alýntý Originally Posted by Chetuo
    Arkadaþým, benim amacým polemiðe girmek deðil. Siz benim dediðimi bence anlamadýnýz ama olsun...

Hayýrlý kazançlar, neþeli günler...

5.  Alýntý Originally Posted by Siesta Yazýyý Oku
    sayýn anyoranza bunlar gereksiz detaylar.

grafiðin geregini yaptý mý yapmadý mý sen onu
    söyle

önümüzdeki haftanin grafigini de verseler keþke de maliyet düþürsek.

50kuruþ maliyet , 50 daha düþürsem hiç fena olmaz.

þaka bir yana

gayet güzel özetlemiþsiniz durumu.

TL olmuþ sana venezuela bolivarý , dünyada tl'yi sallayan yok, yerli yatirimci dersen kur korumali mevduata dönmüþ...

hala tl grafik cizen arkadaslara belki faydasi olur diyecegim ama... nerdeee
    Hala laf sokmaya calisiyorsun. Benim grafigim tl deil usd bazliydi bu 1. Ikincisi ise sana 1 2 usdden kitledikleri hisseyi biz 0m1 usdden aliyoruz diye bu kadar sinirlisin bu gereksizce saldirindan bunu cikariyorum artik. Senin gibileri vok gorduk bu forumda yapma. Cunku hem hisseye sayip hem hisseyi tutunca cift kisilik sergiliyorsun. Ya saymayi birak isler duzelecek ona odaklan ya da git ver hisseyi tatava yapma.

6. Burasý ülkenin kurucusu , ulu önder M. Kemal Atatürk’ e laf edilecek yer deðildir…

Fesli Kadir’ in müridleri, defolun gidin

7. Kimse kimseye küfür etmiyor, öncelikle terbiyenizi takýnýn...

Ben nüfus bilgilerini paylaþtým. Adam Dinçköklere sövüp, sayýp, bunlar nasýl Türk diye her sayfada tekrar tekrar yazýyor. Ýsteyen araþtýrýr, okur...

Burada tek önemli olan paranýn rengi. Yok yere polemik yapmayýn...

Alýntý Originally Posted by wasaban Yazýyý Oku
    Burasý ülkenin kurucusu , ulu önder M. Kemal Atatürk’ e laf edilecek yer deðildir…

Fesli Kadir’ in müridleri, defolun gidin

8.  Alýntý Originally Posted by anyoranza Yazýyý Oku
    Borsada hikayeler önemlidir. Doðru hikayeyi bulursanýz mutlu sona ulaþabilirsiniz...

Bir varmýþ, bir yokmuþ, yýllar yýllar önce;

Derken dere tepe düz gidilmiþ, yýllar yýllarý kovalamýþ. 4 yýl sonra Yeniden yapýlandýralým demiþler...

859 milyon dolarýn 460 milyon dolarýný 1,5 yýlý ödemesi toplam 13 yýl vadeli %7,92 faizle DOLAR olarak, kalan 400 milyon dolarý ise 2,25 milyar TÜRK LÝRASI olarak 5 yýl vadeli birleþik faizli sonunda ödemeli %12,28 faizle yapýlandýrmýþ.

DOLAR kýsmýnýn sadece faizlerini ödemiþ 2020-2021'de. 2022'de ilk defa 2. çeyrekte 20 milyon dolar anapara ödemiþ.

400 milyon Dolar karþýlýðý yapýlandýrýlan TL kýsmý ise hiç anapara ödemeden yýllýk faizler eklenerek 3.1 milyar TL'ye yükselmiþ. 3,1 milyar TL bugünkü karþýlýðý yaklaþýk 170 milyon DOLAR. Yani 4 yýlda borç hiç geri ödeme yapmadan, faiz dahi ödemeden 230 milyon DOLAR azalmýþ....

Enerji krizi de imdada yetiþmiþ ve ciro ve faaliyet karý uçuþa geçmiþ. Kasada 60 milyon dolar civarý nakit para, 15 milyon civarý türev birikmiþ 6 aylýk bilançoda.. 9 aylýkta bu rakamýn 2'ye katlamasý, 12 aylýkta 3'e katlamasý muhtemel.

2015 te hisse deðeri ort. 1,25 TL borç 1,1 milyar dolar, kasa tam takýr ... dolar kuru 2,7-- PD 337 milyon dolar
    2019 da hisse deðeri ort. 0,60 TL borç 0,85 milyar dolar, kasa tam takýr .... dolar kuru 5,6-- PD 78 milyon dolar
    2022 de hisse deðer 2,35 TL borç 0,6 milyar dolar, kasada 75 milyon dolar nakit var... dolar kuru 18,2 -- PD 92 milyon dolar

Enerji krizinin süreceði aþikar, ciro artmaya devam edecek, favök'ün hýzla artmasý çok muhtemel, borcun hýzla erime potansiyeli var. Herkes hikayenin sonunu kendi yazsýn...

Yatýrým tavsiyesi deðildir.
    Paylaþým için cok teþekkürler..
    3. Ceyrekte bilanco çok iyi gelecek ..
    Yil sonunu 70-90 milyon $ EBITDA ile tamamlar.

Sayfa 82/454 ÝlkÝlk ... 3272808182838492132182 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •