Sayfa 2/2 İlkİlk 12
Arama sonucu : 13 madde; 9 - 13 arası.

Konu: Arıcılık

Emekliligim geldi ve ciddi olarak arıcılık ile ilgilenmek istiyorum.Bunun için son bir yıl içinde,eğitim almak amacıyla Halk Eğitim Merkezlerine başvuru yaptım.Ancak hoca temini konusunda sıkıntı yasadiklarindan Kurs acmadilar.
    Başka yerlerden sertifikalı Kurs alma imkanı var mıdır acaba?

SM-A207F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Öneri mi?Asla olamaz.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
    Ben 3 yıl önce kurs aldım, sonra 4 kovan ile başladım tamamen amatör, ilk 2 sene eş dost akrabaya 120 kilo kdr bal sattım, bu sene 3 çıta bal alabildim. Geçen yıl sonbaharda 9 kovanın 6 tanesi söndü. Bahara 3 kovan ile girdim. Şu an 6 kovanım var. Ama bal alamadım.
    Hangi ildesiniz bilmiyorum ama yanlış bilmiyorsam belli sayıda kursiyer bulabilirseniz halk eğitim yada il tarım kurs açmak zorunda galiba. Ama daha önemlisi en az bir dönem bir arıcının yanında yaşayarak öğrenmeniz.
    Hiç kurs bulamazsanız youtube da tonla video var. Çok kaliteli olanlar var. Muhsin doğaroğlu nun kitabını alıp okuyarak başlayabilirsiniz.
    Bir kere başlarsanız bırakamazsınız.

Alıntı Originally Posted by decamercion Yazıyı Oku
    Ben 3 yıl önce kurs aldım, sonra 4 kovan ile başladım tamamen amatör, ilk 2 sene eş dost akrabaya 120 kilo kdr bal sattım, bu sene 3 çıta bal alabildim. Geçen yıl sonbaharda 9 kovanın 6 tanesi söndü. Bahara 3 kovan ile girdim. Şu an 6 kovanım var. Ama bal alamadım.
    Hangi ildesiniz bilmiyorum ama yanlış bilmiyorsam belli sayıda kursiyer bulabilirseniz halk eğitim yada il tarım kurs açmak zorunda galiba. Ama daha önemlisi en az bir dönem bir arıcının yanında yaşayarak öğrenmeniz.
    Hiç kurs bulamazsanız youtube da tonla video var. Çok kaliteli olanlar var. Muhsin doğaroğlu nun kitabını alıp okuyarak başlayabilirsiniz.
    Bir kere başlarsanız bırakamazsınız.
    Kurs açma koşulunu oluşturacak kadar kursiyer buldum ve başvuru yaptirdim,ama sonuç alamadım.
    Gösterdiğiniz kaynaklardan yararlanacağım,bunun için teşekkür ediyorum.

SM-A207F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Öneri mi?Asla olamaz.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
    Arı hastalıklarında antibiyotik kullanmak yasak, ancak özellikle eski arıcılar antibiyotik kullanmaya devam ediyorlar. Eğer balınızı arıcıdan alıyorsanız bunu bişekilde sorup öğrenin.
    Özellikle face de çok rastlıyorum, ilkbaharda hastalıklara antibiyotik tavsiye eden arıcılar, sonbaharda yine aynı arıcılar tamamen doğal şekersiz bal satıyorlar.
    Son yıllarda kanda yapılan antibiyotik bağışıklık testleri pozitif çıkıyor(hastanede çalışan arkadaşlardan duyduğum kadarı ile). Bunu sadece bala bağlamak istemiyorum ancak yediğimiz nerdeyse her türlü yiyeceklerde bir şekilde kimyasal bileşenler kullanıyor.
    Yıkanabilen yiyeceklerde mutlaka karbonat yada sirkeli su ile bi süre bekletmek iyi geliyor diye biliyorum.

5. arılara uzumlu kakaolu vs kek yedırılırmı?
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •