Sayfa 1019/1049 İlkİlk ... 195199199691009101710181019102010211029 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 8,145 - 8,152 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

1. Huobi olabilir
     Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Binance haricinde sağlam borsa bilen var mı? Btc diğer borsalarda 26 altına, ethereum 1700 civarına geldiğinde bile daha pahalı işlem yaptırdı. Bazı seviyelere emir vermiş olanlar sırf binance da oldukları için alım yapamadılar. Luna binance da delist edilmiş ama diğer borsalarda işlem görmeye devam ediyor. Tüm bunlar bırakmak için yeterli nedenler değil mi sizce?

Yazılarım yatırım tavsiyesi değildir.SM-M307FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Mi Note 10 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by uptrend Yazıyı Oku
    binance tether dolar 15.28 den dün sattım.14.90 gelirse yerine koyarım.Her bayram tatilinde binance de tether dolar uçuyor,tatil bitince piyada değerine yakın yerlete geliyor
    Bayramdan sonra 14.90 yerine koymuştum.Bugün 16.03 sattım.Spot dolar 15.48 kapatmıştı.Bu seviyerden veya 15.65 kadar olan fiyattan yerine koyarım.Binance tether iyi arbitaj imkanı veriyor.

Alıntı Originally Posted by uptrend Yazıyı Oku
    Bayramdan sonra 14.90 yerine koymuştum.Bugün 16.03 sattım.Spot dolar 15.48 kapatmıştı.Bu seviyerden veya 15.65 kadar olan fiyattan yerine koyarım.Binance tether iyi arbitaj imkanı veriyor.
    Dolartl spot artık 16.6 hedeflediği için bu pazarlar fazla bırakmadan oralara kadar taşınabilir. hazır kriptonun da tadı kaçıkken kriptodan dönenlere pahalıdan servis ediliyor.

4. luna hakkındaki görüşüm, btctürk'te şu anki 0.0050 lira bölgelerinde kademeli olarak en fazla 500 liralık(100 lirasını mutlaka 0.0010 lira altına saklamak şartıyla) alınması. daha fazla alacak maddi durumu olan kişiyi ihtiyaç sahibi birilerine o parayla yardım etmesi tavsiyesinde bulunurum şahsen çünkü bu yatırım 10 sene sonra çıkabilecek bir piyangodan fazlası değil. orta gelirli binlerce insanda kişi başı milyonları bulan coin birikti. insanoğlu sabırsızdır yıllar içinde bu kişilerin %99'u coinlerini satar ve satılanlar da yakılırsa, evet geleceğe umut vardır. benim 30 bin coinim oldu çıkacaksa bundan da çıkar piyango diyorum. ille daha çok alacağım diyenlere youtube'da (ekonomist olmasalar da bu konuda hiç değilse sizden daha fazla bilgi birikimi olan insanların) luna tavsiyelerini izleyin önce derim. tüm parasını gömenlere ise acıyorum açıkçası. hepimiz lira olarak 4 sıfırlı rakamlar kaybetmişizdir bu yolda ama asla hiç bilmediğim şeye tüm paramı yatırmak gibi akılsızlık yapmadım en acemi günlerimde bile. akıl son 10 yıldır dünyada en zor bulunan şey haline geldi malesef.

haftalıkta 26 746 test edildi.. güvenli bölge 35.247 olmakla birlikte adam olacak çocuk, 41.087 ve üzeri. şişman kadın 2 ve 3 (pembe) sahneye çıkmadan opera bitmez.. ancak 26.746 yakın takıp edilmeli..günlükte 30.656 üzeri kapanış ile 33.665 ve 34 798 aralığı aktif hale gelebilir.. iyi çalışmalar..

Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

6.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Titan,çiftlikbank vb oyunlara rahatça giren halkımız,tabiidir ki parası oranında bu piyasaya girecek, girmiştir ve daha da girecektir. Ona hiç şüphe yoktur.Orda hemfikiriz .Şu anda bile bistin yaklaşık 8-10 katı müşterisi olduğu söylenmektedir. .Ancak kazanabilecekler mi derseniz,marj sınırı olmayan bu piyasada kazanmak çok zor.Devamlı yükselen bir piyasada herkes kazanır ama düşüş dalgaları başladığında ve hatta ara dalgalarda bir günde veya 1 haftada %20 -50 kaybettiklerinde, bırakın yeni girenleri en iyi teknik analizcilerin bile o panik ortamda sağlıklı analiz yapabileceklerini sanmıyorum ve büyük çoğunluğun parasını 2-3 harekette bu piyasada bırakacağını düşünüyorum.
    Geçen günlerde galiba bir amerikalı ünlü bir iş adamıydı,aynen şunu söyledi:Elon Musk kadar paranız varsa tabiiki kripto para oynayabilirsiniz.Yani değilseniz bu gibi adamlara yem olursunuz diyor ,doğrudan söyledi adam. Dünya borsaları kesmemiş olacak ki , kripto para piyasası icad edilmiş ,çok temiz bir iş 2-3 gün veya en fazla 1 haftada yatırımcının işini bitiriyorsun.HIZLI ve ACIMASIZ.Maniplasyon serbest.Herkes herşeyi söyleyebilir ve cezası yok.Sınırsız ve sorumsuz bir piyasa.
    Çinliler yerinde bir hareketle ,şimdilik bu piyasayı ülkelerinde yasakladılar,bizde ise daha da geliştirmenin yolları aranıyor.
    Kripto para piyasasına girmiş ve girecek yatırımcılarımıza bol şanslar diliyorum.
     Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Bu piyasanın asıl amacı şimdilik bu zaten,gelişmemiş veya gelişmekte olan ya da biz hangi kategoriye giriyoruz bilmiyorum ama bizim gibi ülkelerden para transferinin gerçekleştirilmesidir. Bu doğru ise 10 milyar dolar çok korkunç.Türkiye'de bu çapta bir vurgun ilk defa oluyor.
    Adamlar o kadar acele ediyorki bunun için ,alım satımla uğraşmadan, fazla yorulmadan artık bir tokatla işi bitiriyorlar,mağdurlara sabır diliyorum.
    not :farklı bir oluşum olması farketmez ,değişik versiyonlarla hareket edeceklerdir

Doğrusu bu kadarını bizde tahmin etmemiştik. Kriptoda yatırımların 0 lanacağını bunun bir kaç harekette olacağını yazmıştık burada.Ama adam fazla uğraşmıyor ve uğraştırmıyor ve tek bir hamlede paranın hepsini alıyor.Lunaya operasyon çekildi vs. bunlar çok önemli değil.Esas operasyon kriptoya en çok yatırım yapan ülke ve yatırımcılarına yapıldı.Kasım ayından bu yana kripto piyasada 1,7 trilyon dolar buhar oldu ve piyasa 3 den 1,3 trilyon dolara geriledi.
    En çok yatırım yapan ülke sıralamasında ilk 5 içinde olan yatırımcımızda 0 lanıyor diğer ülke benzerleri ile birlikte.
    Yukardaki yazımdaki öngörüm (kehanetim !!!!!) maalesef gerçekleşti ve kripto amacına ulaşarak yatırımcı ve dolayısı ile ülke sermayelerinin bir diğer ülkeye transferi gerçekleşmiş oldu.Benim dile getirdiğim kripto yolu ile sermaye transferi bu gün tv lerde uzmanlarcada dile getirilmektedir.
    Sözde 1 dolara sabit olması gereken güvenilir!! ve stabil kripto para birimi terra USD(UST) 0,1 dolarlarda.5 nisanda 116 $,9 mayısta 64 $ olan ve piyasa değeri 40 mly $ dan 154 mn $ a düşen en büyük kriptolar arasında ilk 5 te olan Terra luna coin bu günlerde %99,99 kaybederek 1 cent bile etmemekte.
    Terraform Labs Kurucusu Do Kwon' un, "İcadımın hepinize yaşattığı acıdan dolayı çok üzgünüm" demesi parası 0 lanan yatırımcılar ve bizleri teselli etmekten maalesef çok uzaktır.
    Luna yatırımcıları paralarına veda ederken buna bağlı kripto dalgalanmaları ile diğer yatırımcılarında aynı akibete uğramaları mümkün görünmekte.
    Bende bu gün yatırımcılarımız adına çok üzgünüm ama birikimlerini borsalarda kaybetmiş biri olarak gerçekten çok üzgünüm.

7.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    [/B]

Doğrusu bu kadarını bizde tahmin etmemiştik. Kriptoda yatırımların 0 lanacağını bunun bir kaç harekette olacağını yazmıştık burada.Ama adam fazla uğraşmıyor ve uğraştırmıyor ve tek bir hamlede paranın hepsini alıyor.Lunaya operasyon çekildi vs. bunlar çok önemli değil.Esas operasyon kriptoya en çok yatırım yapan ülke ve yatırımcılarına yapıldı.Kasım ayından bu yana kripto piyasada 1,7 trilyon dolar buhar oldu ve piyasa 3 den 1,3 trilyon dolara geriledi.
    En çok yatırım yapan ülke sıralamasında ilk 5 içinde olan yatırımcımızda 0 lanıyor diğer ülke benzerleri ile birlikte.
    Yukardaki yazımdaki öngörüm (kehanetim !!!!!) maalesef gerçekleşti ve kripto amacına ulaşarak yatırımcı ve dolayısı ile ülke sermayelerinin bir diğer ülkeye transferi gerçekleşmiş oldu.Benim dile getirdiğim kripto yolu ile sermaye transferi bu gün tv lerde uzmanlarcada dile getirilmektedir.
    Sözde 1 dolara sabit olması gereken güvenilir!! ve stabil kripto para birimi terra USD(UST) 0,1 dolarlarda.5 nisanda 116 $,9 mayısta 64 $ olan ve piyasa değeri 40 mly $ dan 154 mn $ a düşen en büyük kriptolar arasında ilk 5 te olan Terra luna coin bu günlerde %99,99 kaybederek 1 cent bile etmemekte.
    Terraform Labs Kurucusu Do Kwon' un, "İcadımın hepinize yaşattığı acıdan dolayı çok üzgünüm" demesi parası 0 lanan yatırımcılar ve bizleri teselli etmekten maalesef çok uzaktır.
    Luna yatırımcıları paralarına veda ederken buna bağlı kripto dalgalanmaları ile diğer yatırımcılarında aynı akibete uğramaları mümkün görünmekte.
    Bende bu gün yatırımcılarımız adına çok üzgünüm ama birikimlerini borsalarda kaybetmiş biri olarak gerçekten çok üzgünüm.
    Sermaye transferinin hangi yönde olduğu konusunda bir bilginiz varmı? Bu konuda bilgi edinebileceğimiz bir platform varmı?

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by atix Yazıyı Oku
    Sermaye transferinin hangi yönde olduğu konusunda bir bilginiz varmı? Bu konuda bilgi edinebileceğimiz bir platform varmı?

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    xxxxx

LUNA ve UST çöküşü kripto para piyasasını sarsarken, Güney Kore devlet yetkilileri konuyla ilgili açıklama yaparak acil durum kontrolünün başlatıldığını duyurdu.
    LUNA ve USTnin çökmesi ve güven kaybetmesinin ardından, Güney Kore kripto para birimleri üzerinde yasama faaliyetlerini arttı. Yetkililer, kilit ülkelerdeki kripto para birimi mevzuatının gelişimini izleyerek uygun mevzuatın geçişini hızlandırmak istediklerini belirttiler. 2024 yılına kadar yürürlüğe girmesi hedefiyle önümüzdeki yıl kripto para piyasası için tüketici korumasını içeren bir mevzuat planlıyorlar.
    Mali makamların mevcut mevzuat uyarınca Terra platformundan veri talep etme, değerlendirme veya denetleme yetkisi yoktur. Ülkenin geçen yıldan beri yürürlükte olan tek kripto para birimi mevzuatı, borsalar gibi sanal varlık hizmet sağlayıcılarının kara para aklama operasyonlarını izlemesine izin veriyor.
    Ülkenin finans piyasalarından sorumlu iki düzenleyici kuruluş olan Finansal Hizmetler Komisyonu ve Finansal Denetim Kapasitesi, gelişmeleri dikkatle takip ettiklerini bildirdi. Bir Finansal Hizmetler Komisyonu sözcüsü, kripto paralar için bağlayıcı kanun veya düzenlemelerin eksikliğini vurguluyor. Mali Denetleme Otoritesinden bir sözcüde, Luna olayının mevcut mali kaygılara yol açıp açmayacağını takip ettiklerini söyledi.

xxxxx

G7 finans şefleri, 2020 nin 4. çeyreğinden beri düzenli olarak kripto para birimi düzenlemesini tartışmaya başladılar. BU tartışmalarda, büyük ölçüde CBDClerin ve stablecoinler ele alındı.
    kriptokoin haberlerinden de yakından takip ettiğiniz, Terra USD (UST)nin dolar değerini kaybetmesiyle başlayan dengesizlik nedeniyle Anchor Protocol (ANC) problemi bir araya geldi ve bu da USTnin dağılmasına ve Terranın (LUNA) çökmesine neden oldu. Bu çöküş, kripto para piyasasında milyarlarca dolarlık tasfiyelere ve tam anlamıyla piyasa katliamına yol açtı.
    Bu gelişmelerin ertesinde ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, bu çöküşün kripto ve stablecoinler üzerinde yeni bir düzenleyici çerçeveye olan acil ihtiyacı güçlendirdiğini vurguladı. Aynı zamanda, ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Tom Emmer, düzenlemenin benimsenmesini hızlandırma girişimlerini eleştirdi.
    xxxxx

https://dergipark.org.tr/en/download...e-file/1525804
    https://www.haberturk.com/batan-sirk...436915-ekonomi
    https://uzmancoin.com/luna-olayinin-...ndan-aciklama/

Bunlarla ilgili kesin bir bilgi elde edinilemez.Bazı ülkeler bunu kendi yararlarına kullanabilir.
    Adı üstünde kripto. Bu güne kadar bir düzenleme yapıl(a)maması bir kayıt ve merkezi olmaması nedeniyle para trafiğini bizler bilemeyiz.
    Ancak trafiğin ; elinde değersiz coin kalan yatırımcı ve ülkelerden, bu kriptoları arz eden sahipleri ve bunların bulundukları ülkelere doğru olduğunu söyleyebiliriz.
    Sadece luna dan 50 mly $ ve tüm piyasadan 1,7 trilyon $ çıktığı söylendiğine göre bu servetlerin büyük kısmının bir yerlere gittiğini düşünebiliriz.

Sayfa 1019/1049 İlkİlk ... 195199199691009101710181019102010211029 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •