Sayfa 107/1049 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207607 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 849 - 856 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

1. Leger nano s en yaygin guvenli saklama.

Ama baska soguk saklama yontemleri de var.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Btc turk geri geldi .

Ama millet öldü.

Herkes coin lerini sistem disi saklamali.

3.  Alıntı Originally Posted by Sabırsuz Yazıyı Oku
    iyi akşamlar
    satın alınan kripto paraların güvenliği konusunda bilgilendirebilecek varmıdır acaba
    kafama takılıyor. o paralar bir şekilde uçsa :D muhatap kim
    sorum çok cahilce olabilir şimdiden af diliyorum zira konunun yabancısıyım.
    misalen 5 sene önce 1000 BT almış olsaydım bunu nasıl korurdum?
    cevaplar için şimdiden teşekkür ederim
    Online cüzdanlar var onlara atabilirdin. Kendi depolama cihazında saklayabilirdin.

Borsalarda kaybolma riski hep var.

~~~burada yazılanlar tamamen hayal ürünüdür. ytd~~~

4. Cüzdan konusunda benim de sorularım var;

Şidmi hardware cüzdanları anladık; En güvenlisi, offline şekilde kenarda duran, kullanılmadığı zaman internetle, bilgisayarla bağlantısı olmayan ufak donanımsal cüzdan. Kendi içinde bazı kriptoları doğrudan destekliyor sanırım ama diğerlerini ilgili paraların siteleri ya da yazılımları üzerinden entegre olarak dolaylı destekliyor. Bu durumda bu dolaylı desteklediği paralar gerçekten hardware cüzdanda mı duruyor?

Yazılımsal cüzdanlar da tamam; ilgili kripto paranın bilgisayarımıza kurabileceğimiz yazılımı mevcut. Onu kuruyoruz ve onun üzerinden cüzdan yaratıyoruz. Cüzdan bilgisi de bilgisayarımızda tutuluyor. Dolayısıyla bilgisayar güvenli kaldıkça sıkıntı yok.
    Ama ilgili kripto paranın blockchain verisini indirmesi gerekiyor, o da gigabyte'larca yer tutuyor. Daha da kötüsü mesela ethereum wallet yazılımını kurdum. 30GB chain verisini indirmeye çalışıyor ama sürekli sonlara doğru belli bir blokta taıkılıyor. Bir haftadır neredeyse uğraşıyorum.

Gelelim online cüzdanlara, benim kafama takılan bunlar; Online cüzdanlar, belirli kripto paralar için cüzdan hizmeti sağlayan siteler. Peki bunlarda cüzdan yarattığımız zaman cüzdan bilgisi bu sitelerde mi tutuluyor?

Örneğin benim myetherwallet sitesinden ethereum cüzdanım var. Cüzdan adresimi, bana verdiği private key'i falan bilgisayara kaydettim. Peki;

- Site kapansa ben bu cüzdana ulaşabilecek miyim tekrar? Başka siteye tekrar tanımlayabilmem ya da ethereum yazılımını bilgisayarıma kurup ona tanımlamam mümkün mü? Sonucta cüzdan adresim ve private key'im var elimde. Eğer mümkün değilse o zaman online cüzdan hizmetleri de sakat.
    -

5.  Alıntı Originally Posted by Spartan Yazıyı Oku
    hard wallet olarak ne kullanabiliriz; onerileriniz var mi? hard wallete olan transferlerde ucret iceriyor mu?
    tesekkurler
    ben bootable usb de saklıyorum,içine btc bch eth walletlerini kurdum. en iyisi bu, hardware walletler kullanmıyorum.hiç biri güvenli değil,potansiyel soygun aracı. karşı üretici tek komutla kilitleyebilir bu çok kolay. yada paper wallet kullanın, o da bir güvenli yöntem.

6. evet şu an btcturk'ü boşaltıp kendi icadım olan wallete transfer ettim,birazdan verify olunca önce dvdye yedeğini alıp dolaba kaldırıcam. btcturk artık istediğin kadar batabilirsin. bundan sonra heyecan yok korku yok bağımlılık yok.

7. Heyecanli gunler.

;)

8. https://twitter.com/hodlplease/statu...65592234053632

Bir flood

Sayfa 107/1049 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207607 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •