Sayfa 281/1049 İlkİlk ... 181231271279280281282283291331381781 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 2,241 - 2,248 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

1. Şu "Wall Street Wolf" filminin hikayesi gerçek olaylara dayanıyor, izleyenler biliyordur. Filme konu olan bu gerçek borsacı adam, ismini hatırlamıyorum, bitcoin ve kripto dünyası için yanlış hatırlamıyorsam kripto para teknolojisinin faydalı ve önemli birşey olduğunu ancak kısa zamanda zenginlik hayali kurulan bu dünyayı hafiften lale devrine benzetmiş ve en önemlisi şu cümleyi kurmuş;

"lale devrinin sonunu vadeli işlemler getirmiştir"

Bir aydır bu kripto dünyasının başına gelenler de sanırım bu adamın dediklerini doğruluyor. Çok uzman değilim ancak benim de gördüğüm gidişat bu şekilde. BTC vadeli işlemler çıktı çıkalı bu kripto dünyası kıçını toparlayamadı. Bu noktadan sonra sana bana öyle havadan para verip zengin etmezler. Kripto dünyasına geçen sene başında ya da en geç yaz başından girmek varmış... Denk gelemedik maalesef...

Sn. Secbul'un dediği gibi yüzlerce coin ve kendi zinciri bile olmayan başka coin'in sırtında parazit olan token'larla "X projesiyle para topladık, size de alın tahvilleriniz(tokenlarınız)" yani dayanağı olmayan değersiz sanal kağıt parçaları.

Ben şahsen kısa süren kripto maceramda önce kardaydım, şu an zararla kenarda oturuyorum. Zarar ettiğim coini elimde tutuyorum hala. Bir sene de beklemeyi düşünüyorum. Kar ettirirse ( kar derken "to the moon" falan değil yani normal bir insan evladının beklentisi kadar ) ettirir, yok ettirmezse yapacak birşey yok deyip acı hatıraların arasına gönderirim.

Bir yıl bekleyip de hala kazandırmıyor ise ya da zararımı çıkartamıyorsam yemişim böyle kripto para dünyasını...

Btc, Ether fiyatı çıkıyor, alt coinler/tokenlar dip yapıyor ya da yerinde sayıyor, bunların BTC ve ETH pariteleri düşüyor.
    Btc, Ether fiyatı ufak düzeltme yapıyor ama alt coin/token kendini toparlamıyor ve pariteleri de yerinde sayıyor.
    Btc, Ether fiyatını dump yapıyorlar %20-30-40 eksi yapıyor, altcoinler/tokenlar ve pariteleri yine sürünüyor...

E bu millet nerden para kazanacak, trade ile nasıl kazanılacak bu ortamda, bilen varsa anlatsın?

Aynen kumar oldu artık, eğer çok ballı iseniz girdiğiniz coin/token, eth ve btc'nin bu dalgalanmalarından etkilenmiyorsa hatta onlar karşısından pariteleri artyorsa elinizdeki eth/btc miktarını artırma şansınız var. O da bir yere kadar, neden; "oh be iyiymiş bu iş deyip" token token gezmeye başlıyorsunuz, o parite benim bu parite senin derken ilk başta kazandığınız etherler yavaş yavaş erimeye başlıyor.

Bu nedenle zarar ettiğim coin'de bekliyorum şu anda. Bir yıl sonra göreceğiz bakalım ya batar ya çıkar...

NOT: Sn. Krokodil, ben de yavaş yavaş sizin kıvama gelmeye başladım. "Dump kremi" olarak marka öneriniz var mıdır

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by mustaine Yazıyı Oku
    ...
    Aynen Sn mustaine...
    Vadelisi açıldığından beri hayır gelmedi.
    Sanal coin v1 de takılı kaldığım ve acısı yüzünden için v2 kaçırdım (Etherium)..Şimdi yapmamız gerek bence fazla uğraşmadan v3 ü beklemek..
    Ha v1 de takılı kaldık ama sonu iyi bitti. Çok şükür çok şükür fena para değil..Her yeri tuzak dolu idi yeminle..

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

3. Zarar ettiğim coin'de beklemedeyim. Yanında bir de az bir miktarla ICO'suna katıldığım çiçeği burnunda Lamden (TAU) var.

Özellikle bu Lamden'e bir yıl elimi bile sürmeyeceğim. Bakalım gerçekten tekkeyi bekleyen çorbayı içiyormuymuş görmek istiyorum.
    Seneye bu zamanlar bakalım nereye gidecek, ne kazandıracak ne kaybettirecek. Sırf bunun merakı için elimde tutacağım bir yıl.

4.  Alıntı Originally Posted by themaskofzoro Yazıyı Oku
    Krokodil hocam bunlar dünyayı düzeltme iddiasında değil miydi procelerinle .sanırım proceleri tuttu düzeltiyor.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ilk yazılarımı okursanız bende soruyordum..bu proje denen andavallıkları..haaa girdik tamah belasına saldılar kobrayı merkeze...bizde ne edelim kuyruğu dik tutma görüntüsünde sardık dalga dubaraya..ahahahahah

bunların projelerini ...eyim....ahahahahahhahahahah

5.  Alıntı Originally Posted by mustaine Yazıyı Oku
    Zarar ettiğim coin'de beklemedeyim. Yanında bir de az bir miktarla ICO'suna katıldığım çiçeği burnunda Lamden (TAU) var.

Özellikle bu Lamden'e bir yıl elimi bile sürmeyeceğim. Bakalım gerçekten tekkeyi bekleyen çorbayı içiyormuymuş görmek istiyorum.
    Seneye bu zamanlar bakalım nereye gidecek, ne kazandıracak ne kaybettirecek. Sırf bunun merakı için elimde tutacağım bir yıl.
    aha buraya yazıyorum o lamden kazandırsın ben bir tava koç taşağı kızartması yiyecem...ahahahahhaaha

6. NOT: Sn. Krokodil, ben de yavaş yavaş sizin kıvama gelmeye başladım. "Dump kremi" olarak marka öneriniz var mıdır[/QUOTE]

arap sabunu ve dalin şampuan karışımı..ben denedim acı yok..zinhar....ahahahhahahahaha

7. şimdi misal LİSK denen kripto gidiyor..şerefimle yemin ediyorum burdan 3..5 kişi alalım düşmezse ben e5 e düşüp bedeva verecem...ahahahahahah

8.  Alıntı Originally Posted by krokodil Yazıyı Oku
    aha buraya yazıyorum o lamden kazandırsın ben bir tava koç taşağı kızartması yiyecem...ahahahahhaaha
    Seneye hatırlatırım bu sözünüzü, buralarda olursak hala

Sayfa 281/1049 İlkİlk ... 181231271279280281282283291331381781 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •