Sayfa 321/1049 İlkİlk ... 221271311319320321322323331371421821 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 2,561 - 2,568 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

1. Geçen yıl mart ayında bu piyasaya girenler iyi kazandı, tabi karlarını realize etmişlerse. Ben de mart ayında girenlerdenim, 6 aylık süreçte toplam 20k tl yatırdım. Bu son büyük düşüşten önce toplam 18x yapmışım. Ben kar realizasyonu yerine yalnızca anaparamı sistemden çekmek yöntemini izledim, kafamın rahat oluşunun en büyük nedeni bu. Mart ayından bugüne benzer hareketleri üç defa gözlemledim, her defasında buradan dönmez denildi ama bir şekilde dönüldü. Tabi bu mantık gelecekle ilgili olarak bize hiçbir şekilde ışık tutmaz. Benim tek güvendiğim nokta madencilik için dünyanın çeşitli bölgelerinde yapılan dehşet büyüklükteki yatırımlar. Bu durumu İstanbul Anadolu yakasındaki Kadıköy-Pendik minibüs hattına benzetiyorum; metro bu güzergaha yapılacak derken, adamlar var olan tren ulaşımını kaldırdılar. Kripto piyasasını da bu kodaman madenciler yönetiyor, bilmem kaç defa fork muhabbetine sistemi hizaya soktular. Ne zaman ki PoS coinler sistem üzerinde ağırlığa sahip olur, işte o zaman her şey daha stabil bir hale gelir. O zamana kadar bir yukarı, bir aşağı devam.

2. Hindistan hükümetinin Hint ticaret merkezleri üzerinde yürüttüğü operasyonlar ışığında, Hintli kripto para yatırımcılarının çoğunun başta bitcoin üzerinden olmak üzere vergi kaçakçılığı yaptığı ortaya çıktıktan sonra Hindistan Gelir Vergisi Dairesi, vergi kaçakçılığı yaptığı iddia edilen 100 bin yatırımcıya gelir vergisi ödeme zorunluluğu getirdiğini duyurdu.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Haberi iyi okumak lazim , sirket kasasinda ki parayi kalkip vadeli islemler , tahvil , hisse senedi etc...gibi yatirimlara yonlendirmekte bir mahsur yoktur fakat sistemde ki parayi kalkip blockchain mecrasina sokup geri getirmezsen devlette enayi degil hayirdir der ,
    Her kazanc vergiye tabidir ,

4. Doğru zaman...işin püf noktası..ilk girdiğimdeki yazım da şöyle demişdim...allah karıncanın ölümü yaklaşınca kanat takarmis...bizde sandikki redbul kanatlari..enfakturs hoca ne guzel zamanda girmiş....martda gireydim.bende anasini ağlatirdim..ama benim icin çok guzel ve değerli bir tecrübe oldu..gerçekten...herkesi selamliyorum....şu an kuş gibin rahatım...ahahahahahaha...1350..1000 dolar.olsun bu btc çift kaplan markalı donumu satıp alirim...ahahahahahah

5.  Alıntı Originally Posted by mixolydiantr Yazıyı Oku
    Haberi iyi okumak lazim , sirket kasasinda ki parayi kalkip vadeli islemler , tahvil , hisse senedi etc...gibi yatirimlara yonlendirmekte bir mahsur yoktur fakat sistemde ki parayi kalkip blockchain mecrasina sokup geri getirmezsen devlette enayi degil hayirdir der ,
    Her kazanc vergiye tabidir ,
    Eğer hindistandaki vergi haberi ile ilgili yazdıysanız devamı şöyle:

Hindistan Doğrudan Vergiler Merkezi Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Sushil Chanda, konuyla ilgili, "Kripto para birimlerine yatırım yapan, fakat gelir beyanında bulunmayan ve elde edilen kazanç üzerinden vergi ödemeyen kişilere, kripto para birimlerinin vergilendirilebilir olması sebebiyle vergi ödeme zorunluluğu getiriyoruz" dedi.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. 😂 daha iyi biz hukumet olarak kripto parayi taniyoruz demek heheee
     Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Eğer hindistandaki vergi haberi ile ilgili yazdıysanız devamı şöyle:

Hindistan Doğrudan Vergiler Merkezi Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Sushil Chanda, konuyla ilgili, "Kripto para birimlerine yatırım yapan, fakat gelir beyanında bulunmayan ve elde edilen kazanç üzerinden vergi ödemeyen kişilere, kripto para birimlerinin vergilendirilebilir olması sebebiyle vergi ödeme zorunluluğu getiriyoruz" dedi.

7. Pozisyonel yorum olmaz ,

8. Bitgrail hacklenmis ( 17 milyon xrb ) iflas'ini sanirsam aciklamis

Sayfa 321/1049 İlkİlk ... 221271311319320321322323331371421821 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •