Sayfa 362/1049 İlkİlk ... 262312352360361362363364372412462862 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 2,889 - 2,896 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

1.  Alıntı Originally Posted by possedion Yazıyı Oku
    Biraz açsaniz olmaz mı. Ortalıklarda çok söylenti var çünkü. Eğer bu konuda sağlam bilginiz varsa duymak isteriz...

Venus_V3_5580 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    söylentilere inanma yatımlara devam et. ledger nano s kullan. borsalarda para bırakma.ben geleceğe yatırım yapıyorum. ben aslında %90 dolarcıyım,TL yatırımımda var. coin işleri bana 3. bir yol oldu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,792
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Btc'nin en önemli özelliği ilk olması değil, bugüne kadarki gelişiminin tamamen benzersiz ve bir daha asla taklit edilemeyecek olmasıdır.
    Bitcoin açık kaynak koddur. Yüzlerce takliti vardır. Bunlara 1 nesil coinler diyoruz. HATTA öyle kopyalar varki copy paste yaparken comment kısmında geçen yerler silinmemiştir. Siz de şu an bir kopyasını yapıp ANN tagı ile yayınlıyabilirsiniz.

Bütün bunlara rağmen bitcoin'in teknolojisinin eski olduğu konusuna da katılmıyorum. Bugün herşeye rağmen geliştirici aktivitesi en yüksek coin yine bitcoin'dir. Kaynak: https://www.coingecko.com/en
    Teknolojisi hakikaten eskidir. MS DOS gibidir. Aktivite yüksek olabilir ama değiştiremiyorlar, üzgünüm. Komple değiştirmek isterseniz BCH, BTG gibi forklara gitmeniz gerekmektedir. O zamanda ismi BTC olmuyor. Eski teknolojik chain olarak devam ediyor.

1MB'lık blok boyutu sınırı Bitcoin için bir soruna mı sebep oluyordu?

Evet, 2017 yılında kapasite 'görünmez' bir duvara çarptı. İşlem ücretleri tavana fırladı ve bazı kullanıcıların işlemleri günlerce beklemelerine rağmen onaylanmadı, tabi sonuç olarak Bitcoin'in güvenirliği sarsıldı.

Bitcoin'in market fiyatı yükselmesine rağmen büyümesi duraksadı ve bir para birimi olarak kullanılamaz hale geldi. Birçok kullanıcı, tüccar, şirket ve yatırımcı alternatifler aramaya başladi ve sonuç olarak Bitcoin'in pazar payı %95'ten %40'lara kadar düştü

Bitcoin'e çıkan her update (misal; segwit, LN. ilerisi için; schnorr, mast...) öyle veya böyle endüstri standardı oluyor.
    Segwit BCH de bile kullanılmayacak.

Öncelikle tüm işlemlerde kullanılsa bile blok boyutu artışı sadece 1.7MB olacaktır. Yani, en iyi ihtimalle küçük bir kapasite artışı sağlanabilir. Dünya çapında kullanıma ya da üstel büyümeye yeterli değildir.
    İkinci olarak, bu uygulama atılabilir imzalara sebep verdiği için Bitcoin'in güvenlik modelini zayıflatmaktadır.
    Üçüncü olarak, bant genişliği verimsizliği ve ikinci dereceden hash atağını engellememesi gibi sebeplerden ötürü ileriye yönelik kapasite artışını daha zor hale getirmektedir.

LN ise transfer sayısı azaldığı için gerek kalmadı.

Mesela Bitcoin artık sadece AISIC ler ile kasılıyor. İleride bir gün bir mühendis ultra hızlı işlemci yapabilir ise %51 hash gücü ile BTC istediği gibi yön verebilir. Yüzlerce hard fork yaptırabilir. Siz o an BTC yollarsanız o coin yanlış forkta ise BTC niz uçar gider.

Yeni nesil coinlerde bu olanaksız. Sadece coin kazanır o kadar.

BTC çok buglıdır. Daha geçen yıllarda 0.00000001 sat bugı vardı. Kişi bundan yüzlerce girdi sisteme 0 fee ile. O günlerde burda olsaydınız paniği görebilirdiniz.

Aklıma gelen açıklar.
    NODE listteki ip listeleri ayan beyan ortadadır.
    Basit bir web sitesi ile bile transfer izi sürebilme.

İleride kafayı yedirecek acıklar :
    Private keyin bigisayarlarca çok hızlı denenmesi.
    Nasıl mı ?
    Bakın PRIVATE KEY site linki vereyim belki sıfırdan farklı BTC bulabilirsiniz. Bunu bir bilgisayar daha hızlı deneyebilir.

http://www.allprivatekeys.com/random.php

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,792
    Blog Entries
    1
    BTC kötü demiyorum. Asla..
    O güzel bir yol açtı. Yol buradan beyler dedi.
    Aynı MS DOS gibi..Takılı kalmayın. Yeni kripto teknolojileri okuyun araştırın.

Psikolojik YAS süreci

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,792
    Blog Entries
    1
    MULTISIG nedir ?

Hepimizin bildiği 1 adres 1 private key dir. Ama bunun daha güzeli de vardır. Mesela 2 kişinin kendi keylerini girmesi gereklidir.

Çalışan örnek
    https://blockexplorer.com/address/3D...DHYoqkyNVsFk9r
    Bu Bitfinex COLD STORAGE adresi 3 e 6 adrestir. 6 kişiden 3 ü onay vermelidir.

Psikolojik YAS süreci

5.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Bitcoin açık kaynak koddur. Yüzlerce takliti vardır. Bunlara 1 nesil coinler diyoruz. HATTA öyle kopyalar varki copy paste yaparken comment kısmında geçen yerler silinmemiştir. Siz de şu an bir kopyasını yapıp ANN tagı ile yayınlıyabilirsiniz.
    Bu kopyalar bitcoin'in kendisine olan değeri azaltmaz bilakis arttırır. Bugün piyasaya yön veren her coin'in kopyası var. ETH'in kopyası yok mu ki? Bitcoin'in kodunun kopyalanması, taklit edilmesi iyi bir şeydir. Demek ki insanlar kendi bitcoin benzeri zincirlerini kurmak istiyorlar. Boşuna dememişler "Taklitler asıllarını yaşatır."

Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Teknolojisi hakikaten eskidir. MS DOS gibidir. Aktivite yüksek olabilir ama değiştiremiyorlar, üzgünüm. Komple değiştirmek isterseniz BCH, BTG gibi forklara gitmeniz gerekmektedir. O zamanda ismi BTC olmuyor. Eski teknolojik chain olarak devam ediyor.
    Teknolojisinin eski olması güvensiz olduğu anlamına gelmemektedir. Eski olmasına rağmen sürekli yeni güncellemeler geliyor. LN ile Segwit'İn ne olduğu artık biliniyor. Sıradakiler şunlar:
    Schnorr: https://medium.com/@SDWouters/why-sc...y-9b7718e7861c
    MAST: https://hackernoon.com/making-mast-m...e-ff003f7c2b7a

1MB'lık blok boyutu sınırı Bitcoin için bir soruna mı sebep oluyordu?

Evet, 2017 yılında kapasite 'görünmez' bir duvara çarptı. İşlem ücretleri tavana fırladı ve bazı kullanıcıların işlemleri günlerce beklemelerine rağmen onaylanmadı, tabi sonuç olarak Bitcoin'in güvenirliği sarsıldı.
    1 mb'lık sınırın yetmemesinin sebebi çoğunlukla coinbase gibi büyük exchange'lerin işlemleri topluca yapmaması ve kötü niyetli madencilerin ağı spam'e boğmasından kaynaklıydı. Şu an teknik olarak 1 MB tamamen yeterli. Blok boyutunu arttırmak node'lar arasında desenkronizasyon riskini arttırabileceğinden mecbur kalmadıkça tercih edilmeyecek riskli bir "scaling" yöntemidir ve geri dönüşü yoktur.

Kaldı ki segwit ile blok boyutu teorik olarak zaten 2mb'ı bulmuştur. Hali hazırda bu boyutlarda çıkarılmış bloklar mevcuttur.

Lightning Network bu gibi kötü huylu madenciler bir daha sistemi bu şekilde tehdit edemesin diye ortaya çıktı. Bir daha bu şekilde sistem tıkanırsa zamanla artacak LN adaptasyonu arttığında (Android cüzdan mainnet için googleplay'de şu an) kullanıcıların kendilerini saldırılardan korumak için alternatif bir yolu olacak.

Bitcoin'in market fiyatı yükselmesine rağmen büyümesi duraksadı ve bir para birimi olarak kullanılamaz hale geldi. Birçok kullanıcı, tüccar, şirket ve yatırımcı alternatifler aramaya başladi ve sonuç olarak Bitcoin'in pazar payı %95'ten %40'lara kadar düştü[/I]
    Bakınız yukarısı.

Segwit BCH de bile kullanılmayacak.
    Halk arasında "bcash" diye bilinen altcoin yukarıdaki network saldırılarının tamamının baş mimarıdır.
    Bkz. Bitmain
    Bkz. Jihan Wu
    Bkz. Roger Ver

Öncelikle tüm işlemlerde kullanılsa bile blok boyutu artışı sadece 1.7MB olacaktır. Yani, en iyi ihtimalle küçük bir kapasite artışı sağlanabilir. Dünya çapında kullanıma ya da üstel büyümeye yeterli değildir.
    İkinci olarak, bu uygulama atılabilir imzalara sebep verdiği için Bitcoin'in güvenlik modelini zayıflatmaktadır.
    Üçüncü olarak, bant genişliği verimsizliği ve ikinci dereceden hash atağını engellememesi gibi sebeplerden ötürü ileriye yönelik kapasite artışını daha zor hale getirmektedir.
    Maksimum blok boyutu 2mb'dır. Daha önce bu boyutta çıkarılmış bloklar mevcuttur.
    Örnek: https://btc.com/0000000000000000006f...da63b5eadd1c99

LN ise transfer sayısı azaldığı için gerek kalmadı.
    LN ile transfer ücretleri iyice sıfıra yakınsadı ve transfer süresi saniyelere indi. Madencilerin tehditlerine karşılık alternatif olmasının yanında kendi başına da oldukça kullanışlı bir icattır. Bu saatten sonra kimsenin ama bitcoin'de transfer süreleri çok uzun, ücretler çok yüksek gibi mazeretlere sığınmasına gerek kalmadı. Altcoinlerin köküne kibrit suyu yani.

Mesela Bitcoin artık sadece AISIC ler ile kasılıyor. İleride bir gün bir mühendis ultra hızlı işlemci yapabilir ise %51 hash gücü ile BTC istediği gibi yön verebilir. Yüzlerce hard fork yaptırabilir. Siz o an BTC yollarsanız o coin yanlış forkta ise BTC niz uçar gider.
    ASIC'ler bugün ethereum'da bile mevcut. Haklı olduğunuz tek konu bu malesef. Gönül ister ki GPU madenciliği günleri geri gelsin.

Yeni nesil coinlerde bu olanaksız. Sadece coin kazanır o kadar.
    Yeni nesil coinler yeterince büyüklüğe ulaşıncaya kadar bu olanaksız ama eninde sonunda Bitmain ASIC icat ederek piyasayı bozuyor. Bkz. Ethereum. ASIC'lere karşı topyekün savaşan tek coin şu an için "monero" Severim keratayı.

BTC çok buglıdır. Daha geçen yıllarda 0.00000001 sat bugı vardı. Kişi bundan yüzlerce girdi sisteme 0 fee ile. O günlerde burda olsaydınız paniği görebilirdiniz.
    BTC'nin bug'ı yüzünden para kaybetmiş bir kişi bile yoktur şu ana kadar. Ama daha dün Verge, arada bitconneeeeeeekt, ondan önce Eth/DAO hadiseleri gibi onlarca olay yüzünden para kaybeden insanlar ile dolu altcoin dünyası. Piyasadaki engüvenilir coin herşeye rağmen bitcoin'dir.

Aklıma gelen açıklar.
    NODE listteki ip listeleri ayan beyan ortadadır.
    Basit bir web sitesi ile bile transfer izi sürebilme.
    Tek anahtar sorunu.
    İleride kafayı yedirecek acıklar :
    Private keyin bigisayarlarca çok hızlı denenmesi.
    Nasıl mı ?
    Bakın PRIVATE KEY site linki vereyim belki sıfırdan farklı BTC bulabilirsiniz. Bunu bir bilgisayar daha hızlı deneyebilir.

http://www.allprivatekeys.com/random.php
    O adresten private key bulmak mümkünse benden sana sınırsız kaynak. Satoshi'nin adresini buluver.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,792
    Blog Entries
    1
    Boşuna tartışıyoruz. Eskidir eskimeye devam etmektedir. Kötüdür demiyorum ki daha yenileri ve iyileri çıkıyor. Bugün matbaa yarın printer gibi. Printer da biter. Kopyalanamaz yazdınız ben açık kod dedim. Segwit dediniz. Onu bile beğenmiyorlar artık dedim. Aynı hatayı eth yaptım btc ye güvendim. Artık yenilik nerede ise oradayım. Btc ile sadece trade ederim.

Psikolojik YAS süreci

7.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Boşuna tartışıyoruz. Eskidir eskimeye devam etmektedir. Kötüdür demiyorum ki daha yenileri ve iyileri çıkıyor. Bugün matbaa yarın printer gibi. Printer da biter. Kopyalanamaz yazdınız ben açık kod dedim. Segwit dediniz. Onu bile beğenmiyorlar artık dedim. Aynı hatayı eth yaptım btc ye güvendim. Artık yenilik nerede ise oradayım. Btc ile sadece trade ederim.
    Ben de diyorum ki, en yenisi, en bitcoin killeri, tillahı da gelse, bitcoin'den kaybolan bir şey olmayacak. 2, 3, 4, 10 değişir ama 1 numara tektir. Bitcoin'in yapısı yeni çıkan teknolojileri kendine enjekte etmeye müsaittir. Daha iyisi çıkarsa onun özelliğini de bitcoin'e aktarırlar olur biter.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,792
    Blog Entries
    1
    BTC'nin bug'ı yüzünden para kaybetmiş bir kişi bile yoktur şu ana kadar.
    Block 74638 in yaptığı ?

Fix GITHUB da
    https://github.com/bitcoin/bitcoin/commit/d4c6b90ca3f9b47adb1b2724a0c3514f80635c84#diff-118fcbaaba162ba17933c7893247df3aR1013

Block 74691 ?

Lütfen...

Psikolojik YAS süreci

Sayfa 362/1049 İlkİlk ... 262312352360361362363364372412462862 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz