Sayfa 397/1049 İlkİlk ... 297347387395396397398399407447497897 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 3,169 - 3,176 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by cemalbursa Yazıyı Oku
    Btc nin önceki fiyat düzeltmeleri %85 ile %94 oranında oldu. 2850 ile 1140 arası yapıyor buda. Bu fiyat aralığına kadar beklemek sürpriz değil. Diyebiliriz galiba

MI 5s cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Olabilir. İhtimal dahilinde ama kabasından sonra incesinden fiyatı 3-5 yakalasak yeter.. Bunun için sarsılmayı gördükmü tamamdır bence. Sonra minyatür sarsılma ile iyice yaklaşabiliriz.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

2. 17bin$ dan bitcoin aldım. Hala bekliyorum. Zararım dolar bazında %70. Ne yapayım?

Twitter da Erkin Şahinöz üstadına inandım. Dünya parası diye diye ebemizi şey etti. Dünya parasını aldık. reklamlarına kandık aldık. İnandırıcı olsun diye adam bir Atatürk diyor, bir Nazım Hikmet ten şiirler yazıyor, bir de felsefecilerden alıntı yapıyor. Biz de ambalaja inanıp aldandık çok biliyor diye. 17bin$ civarı reklamlarda zirve yaptı Twitter hesabında. Zannettik ki 1 milyon$ olacak tanesi.

Bize kalan kendisinin iteklediği bitcoin kitabı oldu. Bizim gibi enayilerin kitap parasını eminim çatır çatır yiyordur.

Dünya parası bize çok fena girdi.

https://twitter.com/erkinsahinoz

3. Stellar 0,21 olmuş. Zararınız dolar bazında %30+.

Ben de sizin gibi zarardayım. Üstad diye bitcoin kitap yazdı diye Nazım Hikmet şiirleri yazıyor diye Atatürk fotoğrafları paylaşıyor diye adama inandık. Dünya parası diye diye bize sağlam reklam yaptı pazarladı twitterdan. Bu zarar çıkmaz kolay kolay. 17bin$ dan üstat Erkin Şahinöz ün gazına gelip aldık. Elimizde adamın Bitcoin kitabı kaldı geriye. Onu da katlayıp sokmasın bir tarafımıza. Kendi kitaptan seminerlerden malı götürdü. Bize de ettiğimiz zarar kaldı geriye.

https://twitter.com/erkinsahinoz

Alıntı Originally Posted by emremert7871 Yazıyı Oku
    Secbul hocam XLM hakkında ne düşünüyorsunuz? Yukarıdaki nesillerden hangisinde sizce?

Zira 0,2750 maliyetle bekliyorum... Bir de grafiğini atabilir misniz zahmet olmazsa?

Teşekkürler...

4. 5700'leri gösterecekler gibi,
    hızlı bir şekilde iniyor, 4 saatlik de RSI 30'un da altında ama satış emirleri 6300'de bekliyor.
    Stellar, Ripple, Iota, Digibyte, Nano, Eth gibi önemli oyuncuların fiyatları yılbaşından önceki
    rakamlarına ulaştı.

Ripple'i 0.17$ dan almıştım ama böyle giderse, aldığım rakamı görmem çok uzak değil.
    HODL etmekle iyi yapmadığımı görüyorum. Aynı şekilde 0.15$ lık stellar ise yine 0.20$ seviyelerine geriledi.
    8.5$ dan aldığım Nano 1,25 oldu.

SEC kararının bu kadar satış getireceğini ummazdım. Alt tarafı kararın açıklanması Eylül sonuna kaldı ama sanki olumsuz bir karar çıkmış gibi hareket ediyor.
    Eylül sonuna doğru yine bir rally ve arkasından yine bu kararın sonuçlarını göreceğiz.

Bugünün kayıpları ilk 100 coin için hiç de iç açıcı değil. Bir çoğunun günlük kaybı %20'nin üstünde.
    market cap bile geçen yılın rakamlarına düştü düşecek...

Market Cap: $220,428,570,444
    BTC Dominance: 49.0%

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
    5800 - 6200 aralığında pazar var. Buradaki alıcıları kaçırmak istemeycektir. Hafifçe yanal fiyatlama olabilir. Esas gümbürtü bunların parası bitince olacaktır.
    Bir kaç gün buradayız bence ilk aksiyon bitti kanımca.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

6. Ben şahsen kripto haberlerinin büyük bir kısmına hiç inanmıyorum. Daha doğrusu bu düşüşlerin bu haberlerle doğrudan ilgisi yok bence. Sadece bu haberleri kullanarak işi zamanlama ve kılıfına uydurma yapılıyor. X hükümeti kripto işlemlerini yasaklayacakmış, Y bankası kripto işlemlerini durdurmuş, borsalar hacklenmiş vs. vs. Bu piyasa bunları zaten çok defa yaşamış ve yaşıyor. Bu ortamın doğal olayları haline geldi bunlar zaten.

Diğer piyasalara göre küçük bir pazar olduğundan alt-üst limitleri olmadan kısa zaman aralığında çok güzel manipüle edilebiliyor maalesef. Şu an zarardaki birçok kişi yanlış zamanda girdi. Sokaktaki esnaf, vatandaş bitcoin'i konuşuyorsa o saat çıkış vaktidir, giriş değil. Geri durup bir müddet izlemek gerekiyor. Her piyasa için bu böyle. Ben zararımı şansına çıkardım. XVG almıştım, bana zarar ettiren bu coin olmuştu. Nisan ayındaki haberinin öncesinde yine XVG aldım zararı çıkarıp düze çıktım. Beni batıran coin aynı zamanda kurtaran oldu.

İşte o saatten sonra elimdekini kaybetmenin, bu kripto piyasasında diplerin de dibi olduğunun, yeri geldiğinde hiçbir analiz ve grafiğin işlemediğinin, sınırları zorlayıp yok artık dedirttiğini yaşayarak tecrübe ettim.

Şu an hala kısa vadeli günlük/haftalık periyotlarda alım satım yapmaya çalışıyorum. Ama ilk zamanlarda yatırdığım paranın yarısını kullanıyorum. Onu da en az 2'ye bölerek kademeli alım/satım yapıyorum. Çoğu zaman bu yarım miktarın tamamıyla alım yapmaya bile çekiniyorum. Çünkü nereye gideceğini kestiremiyorum. Yani sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer... Böyle bile yapmama rağmen diken üstünde oluyor insan ara ara.

Bazen yukarı doğru ara yükselişler oluyor, onları kaçırıyorum ama kaybımı geri aldığım zamanlar aklıma geliyor ve açgözlülük yapmadan piyasaya saygı duyuyorum. Olmadı deyip geçiyorum, onunla inatlaşmak yerine suyuna gitmeyi öğrendim. Bu anlamda tecrübe oldu aslında. Misal, yine bu yarım miktarın yine yarısı kadar bir parayla ICX aldım 0.84 civarında, 0.88 gibi de sattım. 0.99'a kadar gitti. Biraz "keşke 1-2 gün daha dursaydım(dikkat; saatleri/2-3 günü konuşuyoruz, günleri- haftaları değil. O derece oynak bir ortam yani.)" dedim ama şu an 0.72'lere geldi fiyatı. İnat etmeye gerek yok, düşerken de ufak ufak kazanç sağlanabilir ama fazla inatlaşmamak lazım.
    Yükselirken herşey güzel, diplerde girdiyseniz ya da yukarıda makul seviyelerden yakaladıysanız koltuğa yaslan izle. Ama düşüş trendinde hep tetikte olmak lazım. Şu ara vaziyet zaten kötü daha da kötüsü gelecek. O nedenle piyasayla fazla inatlaşmadan ufak zarar, stop-loss'lar çok önemli.

Bu piyasanın düzelmesi olgunlaşması ve gerçekten getirdiği teknolojinin piyasaya ve yatırımcısına olumlu şekilde yansıması için artık adından başka hiçbirşeyi kalmamış BTC'den kurtulması lazım.

7.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    5800 - 6200 aralığında pazar var. Buradaki alıcıları kaçırmak istemeycektir. Hafifçe yanal fiyatlama olabilir. Esas gümbürtü bunların parası bitince olacaktır.
    Bir kaç gün buradayız bence ilk aksiyon bitti kanımca.
    Tam bu tarz bir yorum yapacaktım ben de Sn. Secbul. Tabii ki derin grafik analizle ya da tecrübeyle değil. O derece bilgi yok bende Ama BTC saatlik grafikleri bu sefer biraz daha değişik göründü gözüme. Daha önceki düşüşlerde genelde iki tane uzun kırmızı çubuk olurdu. Sonrası birkaç gün yatay seyir. Bir arkadaş "bart pattern" diye bir grafik grafik atmıştı, aynı onun gibi. Fakat bu son düşüş aynı parktaki çocuk kaydırakları gibi; sert kırmızı çizgiler yerine daha uzun saat dilimlerine yayılmış tatlı düşüşler ve kaydırağın sonunda yine bir kırmızı çubukla çocuğu kıçının üzerine kuma oturtmuş sanki Ya da kaydırağın sonuna gelmek üzere. Belki az birşey daha 6000'e doğru salabilir gibi.

Bu görüntü sizin yorumunuzdaki gibi bir süre buralarda dinlenecek, 5800-6000 civarındaki potansiyel alıcıları ürkütmeden dip yapmış havası verip onlara buyrun gelin diyor sanki.

8. Bu arada HODL kadar büyük bir saçmalık görmedim. Daha doğrusu bu piyasada insanların hodl mantığı o kadar saçma ki kaybettiğini kabullenmemek için HODL lafına sığınıyorlar ve virüs gibi telegram gruplarında sürü psikolojisiyle birbirlerine yayıyorlar. HODL piyasanın prim yaptığı güzel zamanlarda girilerek yapılmıyor maalesef ki ben de kısmen yaşadım ama böyle gitmez diyip zararla çıkıp sonrasında biraz da şansla toparladım. Bunun adı hodl değil, yüksekten mal kakalamak. Her canlının/piyasanın doğal bir döngüsü var, inişleri çıkışları var. Kripto dünyasında bu iniş çıkışların derecesi çok daha yüksek olduğundan çok daha temkinli davranmak gerek. Bazı coinlerin telegram gruplarını takip ediyorum. Çoluk çocuk, boş beleş bir sürü insan var. Herkes grafik, analiz, yorum, şöyle kaçacak böyle uçacak, buralar dip artık daha düşmez diyip duruyor. Her olumlu beklenti sonrasında yaşanan düşüşlerde bu sefer millet ya küfür ediyor ya da birbiriyle kavga ediyor. Bu aralar iyice millet bunalmış, bezmiş halde. Daha da kötü zamanlar geliyor bakalım o zaman neler yazacak insanlar.

Naçizane tavsiyem, bu gruplardan çok fazla sayıda takip etmeyin. Ediyorsanız da her yazılana prim vermeyin. Takip edin ama fazla dikkate alarak okumayın. Sadece insanların genel durumunu görmek veya coin'in haberleri anlamında konuyu irdeleyin. Bazı coin'lerin grup adminleri o kadar çakal ki olumsuz birşeyler söylemeye başlayınca hemen atıyorlar. Coin'in değeri yarıya düşmüş hala HODL diyenler var. 10'da birine gelince tabii satmanın hiçbir anlamı kalmadığından durumu kabullenip hüsranla karışık "güleriz ağlanacak halimize" kıvamına gelmişler.

HODL ya ICO'larda olur(kaldı ki sene başındaki birçok ICO çıkış fiyatının altına düştü ve zarar yazıyor) ya da gerçekten piyasa genelindeki uzun düşüş trendi bitince olur ki burada tespit edilmeye çalışılan şey bu. Bunun dışındaki alıp beklemelerin %90'ı hüsranla biter. Piyasa düzeldiğinde de genelde maliyet yakalandığında kuyruk acısıyla parayı çekip bir daha dönmemekten ibaret oluyor. O da en az 1 sene sonra.
    Son düzenleme : mustaine; 09-08-2018 saat: 00:18.

Sayfa 397/1049 İlkİlk ... 297347387395396397398399407447497897 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •