Sayfa 407/1049 İlkİlk ... 307357397405406407408409417457507907 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 3,249 - 3,256 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,790
    Blog Entries
    1
    Sn Mustaine,

Eski den ne oldu ise benzeri olur diye düşünüyorum.
    Evet BTC düşerken sayılı coin dirençli olmalı bence. BTC de küçük yatırımcı didişirken olmalı bu.
    Evet çok pis yerdeyiz. Esas para şu an çooooktan nakitte olmalı kripto dünyasında.
    ICX yani ICON bir token. Nasıl davranır bilemiyorum. Belk ide en iyi direnci o gösterir. Tokenleri güvensiz buluyorum.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

2.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Sn Mustaine,

Evet BTC düşerken sayılı coin dirençli olmalı bence. BTC de küçük yatırımcı didişirken olmalı bu.
    Evet çok pis yerdeyiz. Esas para şu an çooooktan nakitte olmalı kripto dünyasında.
    ICX yani ICON bir token. Nasıl davranır bilemiyorum. Belk ide en iyi direnci o gösterir. Tokenleri güvensiz buluyorum.
    Secbul hocam. Xrp de düşüş trendine mi girdik? 0.30 tutunmazsa 0.28 ve 0.25 gözüküyor mu? Teşekkürler.

SM-C9000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,790
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by sllom35 Yazıyı Oku
    Secbul hocam. Xrp de düşüş trendine mi girdik? 0.30 tutunmazsa 0.28 ve 0.25 gözüküyor mu? Teşekkürler.

Sn sllom,

XRP nin düşüş trendine gireli aylar oldu.Burada o anları btc/altcoin olarak belirttik. Şimdi ki zaman "XRP için acaba bu trend bittimi" sorusuna cevap arıyoruz.

Diğer sorunuz "0.30 tutunmazsa 0.28 ve 0.25 gözüküyor mu?" önermesi her daim doğru çıkar. 30 dan geriye doğru sayarsak 29 28 gelir gibi bir şey. Bu tür önermeler TV lerde ekonomistler çokca kullanır. Bu tür önermelere halkımızı alıştırdılar. Bu tür önermeler hep ama hep doğru çıkar. Benden bir örnek "Dolar 7 yi geçer ve tutunur ise ise 7.10 u görür"

Ben XRP de 0.29 dolarda sarsılma gördüm. Şu an başarılı devam ediyor. BTC bazlı +%15 direnç kazandı bile.

Psikolojik YAS süreci

4.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Sn Mustaine,

Sn. Secbul, yorum için çok teşekkürler. Takipte kalmaya, ufak alımlarla uzun vadeli yatırıma devam o zaman

Güncel bilgi sunmak adına; ICX tokendi evet, yeni coin oldu. Şu ara hala token'dan coin'e swap devam ediyor bildiğim kadarıyla. Kendi cüzdanı var, ICONex. Ledger Nano S desteği de gelmiş durumda. Beni cezbetmesinin bir nedeni de coin haline gelmiş olması ve diplerini yaşıyor olması. Piyasa düzeldiğinde kendi blok zincirinde daha olgun bir coin olarak daha fazla ilgi göreceğini umuyorum.

Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Mevzu söz konusu XRP ise, benim kullandığım

https://toastwallet.com

dan Portable Executable (USB ye atılabilir, çalıştırılabilir). Güvenli PC yeterlidir.

Çalıştırınca her şeyi not etmeniz, bir kağıda yedek almanız kafi.

Çalıştırınca bir kaç step sonra SEED denilen kelime grupları verir. Sıralaması da doğru olacak şekilde not etmek lazım. Bazı insanlar ezberler.

Her şey bitince önce 25 XRP çekmeyi deneyin.

Toast Wallet hard wallet değildir. Tüm blockchaini indirmezsiniz. Televizyonu açmak gibidir. Yayını alınca bağlanır. Bence yeterlidir.
    Yayın olmama riski üzerine SEED leri not almak kafiridir.

ASLA EXCHANGE sitesinde kripto tutmayın.
    Mutlaka wallet kullanmayı öğrenin.

Buraya girilen wallet şifresi dğeildir. Ön aşama PC şifresidir.
    sn.secbul Ön aşama PC şifresi belirledim ve sonrakı aşama için istenen parolası belirleyemedim..

acaba kaç harf ve rakam yada sembol yada işaret olaçak?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,790
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by ilkerx Yazıyı Oku
    sn.secbul Ön aşama PC şifresi belirledim ve sonrakı aşama için istenen parolası belirleyemedim..

acaba kaç harf ve rakam yada sembol yada işaret olaçak?
    genelde en az 8 - 10 harf ve büyük ve ekstra bir karakter isterler.

Boyle durumalarda sessiz harfler ile combo yapmak lazım

Ornek
    Pamukkale72! Bu şifre genel olarak basittir. Bunu tersden yazınca bir ton zorlaşır

kalePamuk72!

Bu tabi örnek.

Bu şifre göndermek içindir almak için değil. Ripple adresi güvenliği ile alakalı değildir. O pc den birisi göndermesin diyedir.
    Bir sonraki stepde SIRALI kelime gurubu verir. O çok önemlidir. Bu kelime gurubu tüm şifrelerin üstündedir.(Private key oluşturur)
    Kelime gurubu ezberleyen coinlere alaskadan bir taleptten bile ulaşır (şifresiz)

Arıca toastwallet account secret şifresi verir o da bu programa has önemlidir.

Kaç şifre oldu.

1-PC açış şifresi
    2-Coin gönderme şifresi
    3-Kelime gurubu
    4-Account secret

Psikolojik YAS süreci

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,790
    Blog Entries
    1
    Kelime gurupları ile BTC den (diğerleri için kendi websitelerine bakın)
    adres üretmek yok linux yok windows yok ledger uğraşmayacam diyenler aşağıdaki siteyi OFFLINE kullabilir.

https://iancoleman.io/bip39/

Kriptoları sevenler. Bu yukarıdaki siteye bir kere girin Random (sizin yerinize salalsın) kelime gurupları oluşturun ve çıkan AŞAĞIDAKİ private leyleri ve public keyleri görün.

Kısaca tüm parayı kelime gurupları ile ezbere de tutabilirsiniz.

Bu okadar güzel bir teknolojidir ki. 2 veya daha fazla kişi kendi kelime guruplarını girince açılan walletlar da vardır.
    Mesela eExchange cold wallet lar 2 veya daha fazla kişi kelime gurubu girince açılmaktadır.
    Bu dünya tarihinde ilk kez olmuştur. O yüzden paranın tahtı sallanıyor.

5 kişiden 3, 6 kişiden 4 ü de mümkün. Sayılar kurarken size kalmış.

Psikolojik YAS süreci

8.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Kelime gurupları ile BTC den (diğerleri için kendi websitelerine bakın)
    adres üretmek yok linux yok windows yok ledger uğraşmayacam diyenler aşağıdaki siteyi OFFLINE kullabilir.

https://iancoleman.io/bip39/

Kriptoları sevenler. Bu yukarıdaki siteye bir kere girin Random (sizin yerinize salalsın) kelime gurupları oluşturun ve çıkan AŞAĞIDAKİ private leyleri ve public keyleri görün.

Kısaca tüm parayı kelime gurupları ile ezbere de tutabilirsiniz.

Bu okadar güzel bir teknolojidir ki. 2 veya daha fazla kişi kendi kelime guruplarını girince açılan walletlar da vardır.
    Mesela eExchange cold wallet lar 2 veya daha fazla kişi kelime gurubu girince açılmaktadır.
    Bu dünya tarihinde ilk kez olmuştur. O yüzden paranın tahtı sallanıyor.

5 kişiden 3, 6 kişiden 4 ü de mümkün. Sayılar kurarken size kalmış.
    Hocam nano 20 dolar hedefine mi yürüyor?Olumlu gelişmeler var sanırım. Yorumlayabilir misiniz? Btc den iyice ayrıştı.

Sayfa 407/1049 İlkİlk ... 307357397405406407408409417457507907 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •