Special Days Image
Sayfa 51/1049 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 401 - 408 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

1.  Alıntı Originally Posted by akturus Yazıyı Oku
    Diyelim ki masaüstü bilgisayara cüzdan kurup coinleri oraya gönderdik. Bilgisayar çalınırsa, yanarsa vb başka bir bilgisayarda cüzdan oluşturup yeniden coinlere ulaşabiliyor muyuz?
    Diger coin ve walletlar icin bilmiyorum ama ethereum wallet icin cevap evet. Wallet dosyasinin yedegini alirsaniz baska bir bilgisayarda şifreniz ile birlikte ayni walleti acabilirsiniz.

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by fener442 Yazıyı Oku
    Diger coin ve walletlar icin bilmiyorum ama ethereum wallet icin cevap evet. Wallet dosyasinin yedegini alirsaniz baska bir bilgisayarda şifreniz ile birlikte ayni walleti acabilirsiniz.

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Eth ve btc için olursa yeterli benim için şimdilik.Teşekkür ederım.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Dun ne oldu ether e.

Dusmeler cikmalar.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Kripto paralarla ilgili Bloomberght Tv de olsun ekonomi sitelerinde olsun sıklaşan halde haberler yapılıyor. Ama herkes sudan çıkmış balık gibi. Kısaca konuşan ne konuştuğundan habersiz, ne olabileceğinden habersiz.

Elinde bitcoin yada kripto para olan çıkacak uçacak (klasik borsa hissesine yatırım yapan ky mantığı) diyor. Kendince sağlam temellere dayandırmaya çalışıyor, az alan yada riskli bulup almayan ise negatif yanlarından bahsetmeye çalışıyor.

Şunu anladım ki bu para piyasalarının temelini kimse bilmiyor. Bilen bir adam olsa da bu kripto parların geleceği ne olur bilimsel temellere dayandırarak anlatsa.

SPK raporunda bitcoin'i dijital para yerine koymuyoruz demişlerdi. O zaman kripto paraların değer artışından kazanç oluşuyor vergisi algısı bir sürü dert.

Belki 5-10bin kazançların üstüne gidilmeyebilir ama kazançlar yüksek olursa vergi işi vs. çok sakat. Vergi aslı+aslı kadar vergi ziyanı cezası+ özel usülsüzlük cezası+faizler.

Yüzde35 vergi dilimine giriyorsanız, eldeki kazanımın nerdeyse tamamı uçar gider ki kazandığınızı realize ettiğinizi varsayalım, yani tl ye çevirdiniz, sonra yine girdiniz zarar edildi mahsuplaşmada olmayacağı için vergi cezası durumu olursa anaparayı da kaybetme durumu oluşur, iş çok riskli.

Hiç unutmam sene 2006-2007 bu websitelerinden satış hızla gelişti insanlar satış yaptılar 2011 yılında vergi işi patlak verdi. Geçmiş 5 yıllık satış yapanlara ciddi cezalar kesilmişti. Donanımhaber sitesinde eşyasını satan öğrenci vs. belgelerini koyarak yandım diye mesajlar atıyorlardı.

Bir iş büyüdükçe, devlet gecikmeli olsa da vergi işine el atıyor.

Dikkat etmekte fayda var.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. 20/06/2017
    ONUR AKMEHMET , MAHİR YAVUZ
    Adaptasyon
    Kripto Para

Para üretimi artık bankaların tekelinde değil. Hatta bitcoin, ethereum ve diğer kripto paralar toplam yüz milyar doları aşan piyasa değerleri sayesinde dünyanın en büyük bankaları ile yarışır hâldeler.

Üç podcastlık serinin başlangıcında yoktan para nasıl yaratılır, nasıl saklanır, nasıl harcanır; buna baktık.

Süresi 35:05

http://manifold.press/adaptasyon-kripto-para
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6. Piyasa kan kirmizi.
    Paribu gene kuyruk havada.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. ETH/BTC ,saatlik

Hisse mantığıyla(aslında sırf topik biraz hareketlensin diye)

YTD

8. Elinize saglik bu aralar bilgisayardan biraz uzaklastim eskisi gibi surekli takilamiyorum... haliyle arastirip paylasimda yapamiyoruz....affola

SM-G920F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 51/1049 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •