Sayfa 730/1049 İlkİlk ... 230630680720728729730731732740780830 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 5,833 - 5,840 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

1.  Alıntı Originally Posted by delitrader Yazıyı Oku
    Böylesi yeni bir oluşumu çok güzel bir yerden yakalamış (keşke daha önce bilmiş olsaydık ama kısmet) olmanın keyfini çıkarın ve alın kenara atın hiç bakmayın 2 yıl sonra inanılmaz değerlere geleceğine eminim.
    Böylesi güzel bir oluşuma bir miktar daha aşağılardan girmek istiyoruz kısmetse, en azından şahsen ben.
    Bu yorumlar 6k dan 3k'ya düştüğünde yapılsa iyiydi de şu ara pek mantıklı gelmiyor açıkçası.

Şimdi girip 50k bekleyenlerin yolu açık olsun, umarım onlar kazanır.

2.  Alıntı Originally Posted by delitrader Yazıyı Oku
    Arkadaşlar sayın Patrick Bateman haklı... BTC 4000'e düşer 3000'e düşecek falan gibi böyle kısa vadeli boş şeylerle uğraşmayalım. Günlük al satlarla kazandığınızı zannedersiniz fakat günün sonunda çok pişman olursunuz. Böylesi yeni bir oluşumu çok güzel bir yerden yakalamış (keşke daha önce bilmiş olsaydık ama kısmet) olmanın keyfini çıkarın ve alın kenara atın hiç bakmayın 2 yıl sonra inanılmaz değerlere geleceğine eminim. Ayrıca lütfen Türk insanlarını uyandırın çevrenizdeki insanları bu yeni oluşum içinde olması için bilgilendirin. Yıllarca kimse bizim ülkemizde böyle bir oluşumdan bahsetmedi belki 2013 te insanlar daha bilinçli olsaydı ülkemizde birçok insan buradan faydalanmıştı... Sevgiler, saygılar Allah'a emanet olun...
    Ben 2013'te varlığından haberdardım ama ne almaya cesaretim vardı ne de bütçem müsaitti.

Son 2-3 yıldır dolara, euro'ya, altına, hisseye yaptığım muamelenin benzerini yapıyorum. Yanisi öbür yatırım araçları ne ise bitcoin de benim için odur artık.

Düşerse al, sabit giderse al, uçarsa sat. Bu kadar.

Buradan 4bin'e bir daha düşmez demiyorum bu arada yanlış anlaşılmasın. Gelebilir. Buradan girseniz bile sadece uzun vadeli düşünün diyorum. İlla dibi tutturacam diye kasmanın anlamı yok, şu an yeterince ucuz zaten.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
    Bitcoin iyidir hoşdur güzeldir ama çok yaşlandı. Başına yakın zamandan beri takip ederim.
    Teknolojik hikayelere temkinli yaklaşın derim. Yeni bir kripto hikayesi patlar ise btc ms-dos gibi kalır. Veya çöpe attığımız
    nokia telefonlar gibi. The globe facebook a çok yakın oluşumdu ilk chat benzeri şeyler sundu. 1000 lerce kat fiyata yükseldi ama şimdi koca bir SIFIR.
    BTC taş tekerlek gibidir. Dikkatli olun. Bence bu tren en son 250 dolardan kaçmıştır. O zaman ikna olmanız gerekiyordu.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1

.
    .
    Borsamız artık ismi xb' olan oluşum kıvırmasına çok yaklaştık. Buralardan hififçe bir tepki ile ara dip sonra iyi habere çıkış bence.

Psikolojik YAS süreci

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    .
    .
    Bir önceki tahminin haftalar önceki gelişimi bu şekildedir.

Psikolojik YAS süreci

6.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Bitcoin iyidir hoşdur güzeldir ama çok yaşlandı. Başına yakın zamandan beri takip ederim.
    Teknolojik hikayelere temkinli yaklaşın derim. Yeni bir kripto hikayesi patlar ise btc ms-dos gibi kalır. Veya çöpe attığımız
    nokia telefonlar gibi. The globe facebook a çok yakın oluşumdu ilk chat benzeri şeyler sundu. 1000 lerce kat fiyata yükseldi ama şimdi koca bir SIFIR.
    BTC taş tekerlek gibidir. Dikkatli olun. Bence bu tren en son 250 dolardan kaçmıştır. O zaman ikna olmanız gerekiyordu.
    Yanlış.

Bitcoin'in yaşlanması diye bir şey söz konusu olamaz. Kendini sürekli yenileyip update eden bir yazılım bu nihayetinde.

Otomobil değil ki eskidi, yenisini alalım diyelim.

Kısa süre sonra gelecek son güncellemesinin adı da taproot, merak eden okusun:
    https://www.coindesk.com/new-bips-hi...coin-soft-fork

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Kendini sürekli yenileyip update eden bir yazılım bu nihayetinde.

Otomobil değil ki eskidi, yenisini alalım diyelim.
    Çok çok ama çok basit updateler gördü o da madenci konsorsiyumlarını bir araya getirerek. Konsorsiyuma tabi olmayan update - forklar bch sonra bch abc bch sv bitcoin gold gibi kendi başlarına gittiler.

BTC kolay kolay update görmez. Eskiden bir derece bir araya gelebiliyorlardı şimdi devasa karmaşık yapı oldu.
    .
    .
    Bahsettiğiniz forklar kendi başımıza bu yönde gideceğiz tipi forklar. SİZDE BTC den fork yapabilirsiniz. hatta piyasadaki SHA256 coinlerin çoğu btc forkudur. Öyleki software içinde çoğu yerde kopyala yapıştır yapılmayan unutulan yerlerde Bitcoin yazar.
    .
    BTC nin değerli olma sebebi ilk olmasıdır. İlk fikir. İlk ürün hep daha iyi tutar. Çoğu ürün de bu hayat boyu önemli olabilirken Coca Cola gib. Bu bir teknoloji ürünü ilüzyona gelmeyin. Stopunuz mutlak olsun.

Psikolojik YAS süreci

8. 2 yıldır kripto para alıp satıyorum ben böyle bişey görmedim,

Bu kadar hacimsiz, kasa kasa kasa yukarı çekme isteği değil kripto para başka bir finansal enstrümanda da görmedim,

Ben şuna yoruyorum, bunu ısrarla yukarı çeken zihniyet bişey bekliyor, bişey istiyor yani içimden ver şu adamın malını diyesim geliyor vallahi,

Böyle bir terste kalma olamaz yani, 4800 den beri alırsam patlar alırsam düşer korkusuyla dokunamadım,

Şöyle bi göz gezdiriyorum yazılanlara, herkes altlarda herkes terste, bende de şu kadar BTC var şu kadar kazandım diyen bir Allah ın kulu yok, ne haber gelirse gelsin adam dökülenleri 200-300 dolar aşağıda toplayıp kaldırıyor,

Sonu ne olacak, nasıl olacak çok merak ediyorum...

Sayfa 730/1049 İlkİlk ... 230630680720728729730731732740780830 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •