Sayfa 789/1049 İlkİlk ... 289689739779787788789790791799839889 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 6,305 - 6,312 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

1.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Alt coine geçişi fırsat bilip verdiler küsküyü btc ye.
    sn Secbul

btc ve xrp için

Sizin çok kıymetli elliot wave sayım güncel durumunu rica ediyoruz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,784
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by ilkerx Yazıyı Oku
    sn Secbul

btc ve xrp için

Sizin çok kıymetli elliot wave sayım güncel durumunu rica ediyoruz.
    .
    .

.
    .
    Ana tahmin gibi gidiyor. c? ise tüm düzeltme bitmiş olabilir. Veya ana tahminim mor çizgiler gibi davranıp 9400 ler tepe olabilir (Bunu uzun zaman önce yazdım)..Çok günlük tahmin olarak ise 8000 altı bir kere daha denenmeli bence.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,784
    Blog Entries
    1
    BTC yi trade edemeyenler yani alıp bekleyenler/tersde kalanlar çok ön planda olan alt coinlere yöneliyor.

Psikolojik YAS süreci

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,784
    Blog Entries
    1
    Buranın morali bozuldu farkındayım.

Psikolojik YAS süreci

5.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    BTC yi trade edemeyenler yani alıp bekleyenler/tersde kalanlar çok ön planda olan alt coinlere yöneliyor.
    ben tam tersini yaptım, btc satmayı bıraktım, düşüşlerde ekleme yapıyorum, altlardan ise tamamen ayrıldım, altları yalnızca transfer işlemlerinde kullanıyorum, daha hızlı ve ucuza mal olduğu için...
    Başarı yolun sonu değil, yolun kendisidir... Başarı bir yolculuktur ve hiç bir zaman bitmez, asıl başarı yolda kalabilmektir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,784
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by mohikan054 Yazıyı Oku
    ben tam tersini yaptım, btc satmayı bıraktım, düşüşlerde ekleme yapıyorum, altlardan ise tamamen ayrıldım, altları yalnızca transfer işlemlerinde kullanıyorum, daha hızlı ve ucuza mal olduğu için...
    Martingale veya paçallama denir. Düşüşe inanmıyorsunuz. Bir çok başarılı trade de olsa sonu genelde hüsrandır. Mutlaka en iyi giriş çıkış yöntemlerini çalışmanız lazım.(bence)

Psikolojik YAS süreci

7.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Martingale veya paçallama denir. Düşüşe inanmıyorsunuz. Bir çok başarılı trade de olsa sonu genelde hüsrandır. Mutlaka en iyi giriş çıkış yöntemlerini çalışmanız lazım.(bence)
    Sn. seçbul,

Hem BTC'de hem de başlıca hisselerimde 'paçallama' yapıyorum ve buradaki 'sonu genelde hüsrandır' kelimelerinize takıldım
    Sizin tecrübelerinize göre bu yöntemdeki olumsuzlukları biraz daha detaylandırabilir misiniz?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,784
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Sn. seçbul,

Hem BTC'de hem de başlıca hisselerimde 'paçallama' yapıyorum ve buradaki 'sonu genelde hüsrandır' kelimelerinize takıldım
    Sizin tecrübelerinize göre bu yöntemdeki olumsuzlukları biraz daha detaylandırabilir misiniz?
    Sn Delta Heavy,

Paçallama yaparak maliyet düşürme veya bir adım ötesi martingale sık başvurulan yöntemdir. Bu yöntemle bir çok trade i başarılı tamamlayabilirsiniz. Sonradan aldığını küçük parçaları büyük olasılık daha iyi fiyata verebilirsiniz de.Bunun için düzeltme kalıbı başlamış olması gerekir. Sonu hüsran olmasının ana sebebi ana düşüş trendine yakalanırsanız kaçış fırsatı vermeyecektir. Daha daha aldıkça yanlışı kabullenme zor olur. Hele hele kapatmaya giden bir hisseye bulaşmış olursanız tüm birikimi girdap gibi çekebilir.
    .
    .
    Veya yükseliş trendine sonunda girmiş bir ürünü çok erken bırakırsınız. 2 veya 3 kat dan bahsetmiyorum 1000 dolardan 250 dolara düşmüş BTC yi veya ürünü paçallasanız ortalamayı indirmiş olsanız bile en azından 10.000 doları göremezsiniz ki 20.000 doları gördü.
    .
    .
    Mutlak şekilde en iyi giriş/çıkış yerlerini yapamasanız bile tahmin etmeniz gerekiyor.

Psikolojik YAS süreci

Sayfa 789/1049 İlkİlk ... 289689739779787788789790791799839889 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •