Sayfa 831/1049 İlkİlk ... 331731781821829830831832833841881931 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 6,641 - 6,648 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

1.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Milletin stop patlatıyorlar dediği olay, ilettiğiniz emrin karışılayıcısı olmadığı için gerçekleşmemesidir.
    Yok hocam, benim belirttiğim stop patlatma olayı farklı. Yükseliş öncesi fiyatı düşürüp, stoplu satış emirlerini yerine getirip, sonrada o coin/tokeni yükseltiyorlar. İki defa başıma geldi. Yükseliş öncesi diğer platformlarda gerçekleşmemiş fiyatlara anlık olarak dokunduruyorlar.

2.  Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    stop limit alış emrinde tetiklenme fiyatı piyasa fiyatından yüksek olmalı diyor. yüksekse neden alayım ben onu, o kısmı anlamadım. düşünce almak istiyorum, tetiklenme fiyatı neden yüksek olsun ki?
    Düşünce almak için "limit emir" sekmesini kullanmanız gerekli. Bunun için stop-alış sekmesine ihtiyacınız yok. "Düşen bıçak tutulmaz" diye bir tabir vardır. Spot-limit alış, yükselişten emin olduğunuz noktada alım yapabilmenizi sağlar.

Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    BTC türk deki Limit ve Stop sekmeleri nasıl kullanılıyor bununla ilgili çok detaylı bilgi almak istiyorum. Bazı açıklamalar var sitesinde ama çok teorik. Nasıl bilgi edinebilirim?
    Arkadaşlar parça parça anlatmış zaten, ben de bir iki not genel yazayım :

Limit : Cari fiyatın altında bir fiyata gelindiğinde almak, üstünde bir fiyata gelindiğnde satmak üzere girilen emir türü (en bilindik, sıradan emir türü)

Stop : Cari fiyatın üstünde bir fiyata gelindiğinde almak, altında bir fiyata gelindiğnde satmak üzere girilen emir türü. Bir tetiklenme fiyatı var, bir de o tetiklenme fiyatına gelindiğinde (emriniz tetiklendiğinde) kaça almaya/satmaya razı olduğunuzu belirtebileceğiniz fiyat var.

Yukarıdan neden alayım ki dediğinize göre size çok birşey ifade etmemiş ama ... ciddi bir düşüşte elde bulundurduğunuz miktarı otomatik satmak için de kullanabilirsiniz (Stop Satış), diyelim "şu an değil de teknik bir seviyeyi yukarı geçtiğinde" almak üzere de kullanabilirsiniz (Stop Alış). Bence önemli, mutlaka çözün anlayın; en azından ekran başına yapışmanızı engellerler.

Ha süper taşıyıcıyım nereye düştüğü çıktığı önemli değil diyorsanız o zaman sizi hiç ilgilendirmez bu tür

Slm

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,784
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    9000 civarından sekip hafif çifte tepe ile halving spekülasyonu sonlandırıp ana b dalgasının yarısını bitiririz diye düşünüyorum.

.
    .
    Shortları kapama emrim tahtada..9000 civarı..

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

.
    .
    bu mavi sık sık senin kritik yerlere geliyor dok

9050'den bi ufak yakalamışım, 9000'dekiler gelmemiş, belki de kalktı
    kalktıysa bakalım 9500-700'leri aşabilecek miyiz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,784
    Blog Entries
    1
    .
    .
    .
    .
    Bunlar geldi..Hafifce yukarıda idi. Gerçi 9000 altına bir minik daldırma şansı var. Ama bence tradeim için yeterli.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,784
    Blog Entries
    1
    Aşırı daldirdiya hayırlısı..

Psikolojik YAS süreci