Sayfa 858/1049 İlkİlk ... 358758808848856857858859860868908958 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 6,857 - 6,864 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

1. Sn kripto tecrubenizi aktardiniz tesekkurler....su dönem 1-2 yil bu piyasa ön plana çikabilir virüs dolayisiyla....sonuçta ciddi düşmüş alt coinler var bunlar ciddi yükselebilirde......stellar ve ripple aliyorum al sat degil bir hedef belirleyerek....ciddi bir boğa trendi görülürse para bolluğunda şaşirmayalim...ytd

2.  Alıntı Originally Posted by kripto Yazıyı Oku
    Bende artık malda değilim.
    2018 başında yüksek fiyatlardan BTC almıştım. Bir çok macera yaşadım 1.5 yıl boyunca kaç tane coinin tahtası kapanıp borsalardan atıldılar.
    Buna rağmen özellikle KMD sayesinde zarar yapmadan kripto dünyasına şimdilik ara veriyorum. Al sat yaparak ciddi zararlardan kurtuldum. Ben KMD ilk aldığımda 0.0006BTC seviyelerinde idi. Şimdi ise 0.00006BTC tam 10 kat değer kaybetmiş 1.5 sene boyunca. Bu coin gene diğer coinlere göre en dik ayakta duranlardan. Genel olarak bir çok coin 2018 başından bu güne kadar 10 kat 20 kat 50 kat 100kat gibi astronomik değer kaybetti. Bazı coinler borsalardan atıldı benimde bir çok coin borsadan atıldı.
    Bu tecrübelerinden çıkan sonuç, asla kripto dünyasında uzun süreli yatırım yapılmaz. Korkunç risk barındırıyor. Bundan sonra da asla alt coinlerde 2018 başında olduğu gibi toplu yükseliş olmayacak bana göre. Kral düşsede yükselsede her zaman BTC olacaktır.
    BTC tekrar 3000-4000dolar seviyelerine düşerse ki o zaman diğer alt coinlerde zaten şimdiki değerlerinin çok altına düşecektirler işte o zaman tekrar kripto dünyasına girilebilir.
    İlk ondaki coinler ne kadar sağlam olsalarda kısa sürede çok getiri vermiyorlar ben bunun yerine biraz daha gerilerdeki ama projesinin sağlam olfuğuna inandığım (KMD, NANO, WAVES, ZRX gibi) coinleri düştükleri zaman alıp %40 ve üzeri karlardan satma taktiğini uyguladım.
    Bir coinin tamamen borsadan atılıp çöp olmasından dolayı ciddi para kaybettim eğer bu olayı yaşamasaydım 1.5 senede yaşanan ciddi değer kayıplarına rağmen ana paramı 2 katı yapmış olabilirdim.
    O yüzden al-sat taktiği bana daha mantıklı geliyor.
    Al-sat yapamayacaklar bence alt coinlere hiç bulaşmamaları gerekir. Mutlaka takip ettikleri alt coinlerden bazıları değer kazanabilir ama o coini elde tutup tutmamak asıl mesele. İnsan psikolojisi ciddi değer kayıpları olduğunda her zaman hata yapmaya müsait. Zarardayken portföy takibi ciddi moral bozabiliyor. Uzun süreli yatırım yapacak kişiler krsinlikle BTC yatırımı yapmaları daha mantıklı bence. BTC alırken fiyatın içinde dolar da olduğundan dolayı kısmende olsa dolara da yatırım yapılmış oluyor. Bunun da hesaba katılması gerekiyor.
    Dipnot: Seçbul üstadın teknik analiz notlarına ciddi değer vermek gerekiyor.
    Anlattığım tecrübeler yatırım tavsiyesi değildir sadece 1.5yılda yaşadığım tecrübelerdir...

SM-M205G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sonuçta Bitcoin terazinin bir kefesinde, geriye kalan tüm coin ve tokenler de diğer kefesine koymak gerek. Bugüne kadar yalnızca kağıt üzerinde sunulan projeler hayal satıp, para topladılar. Bu projelere para yatıranlar hem paralarından hem de hayallerinden oldu. Kriptoya para yatırırken borsa şirketleri gibi düşünüp, ayrıntılı inceleme yapmak lazım. Günlük yaşamda bir şirket tarafından ticari bir ürün olarak kullanılamayacak hiçbir coin ya da tokene bulaşmamak gerek. Küçük bir araştırmayla bunun elemesi yapılabilir. İki yıl önce Chainlink projesini inceledim ve alım yaptım, hala da cüzdanımda duruyor. Son bir yılda ise Chainlink ile iş yapma potansiyeli olan ve SAP ile anlaşması olan tokenleri topluyorum; en az bir yıl daha da toplamaya devam edeceğim. Şu anda bu pandemi süreci tüm planları geciktirecek.

3. Rutheneum hakkında bilgisi olan var mı.. Sayfasına ulaşılamıyor

4. Şant Manukyan halvingi yorumlamış.

5.  Alıntı Originally Posted by bartukara Yazıyı Oku
    Şant Manukyan halvingi yorumlamış.

Güzel video... Videoda dikkatimi çeken bana göre en önemli nokta şu anki halving'in öncekilerden farklı olması. Toplam üretilecek BTC'nin %87 si zaten kazılmış durumda. Önceki halving'lerde bu oranlar çok daha azdı. Ancak %87 kazıldıktan sonra geri kalan %13'e "yaşasın halving" geldi diye saldırılmayacağını, zaten çok büyük kısmı kazıldığından bundan sonra gelen halving'in öncekiler gibi büyük etki yaratmayabileceğini söylemiş.

Bence çok mantıklı ve herkesi ters köşe yapabilecek en önemli nokta. Her halving'i bir öncekilerle aynı mantıkta, aynı dinamikte zannedip uçacaz kaçacaz beklentisine girmeden dikatlli olmak lazım.

6.  Alıntı Originally Posted by mustaine Yazıyı Oku
    Güzel video... Videoda dikkatimi çeken bana göre en önemli nokta şu anki halving'in öncekilerden farklı olması. Toplam üretilecek BTC'nin %87 si zaten kazılmış durumda. Önceki halving'lerde bu oranlar çok daha azdı. Ancak %87 kazıldıktan sonra geri kalan %13'e "yaşasın halving" geldi diye saldırılmayacağını, zaten çok büyük kısmı kazıldığından bundan sonra gelen halving'in öncekiler gibi büyük etki yaratmayabileceğini söylemiş.

Bence çok mantıklı ve herkesi ters köşe yapabilecek en önemli nokta. Her halving'i bir öncekilerle aynı mantıkta, aynı dinamikte zannedip uçacaz kaçacaz beklentisine girmeden dikatlli olmak lazım.
    Katiliyorum. Kesinlikle dikkatli olmak lazim. Hele bu global ortamda

7. Bitcoinde tam tersine yukari trend başinda olduğumuza hedefin 28500-30000 dolar olduğunu düşünüyorum....%200 lük potansiyel var....ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
    Halvinge 6 günden az kaldı.

https://www.bitcoinblockhalf.com

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme