Sayfa 879/1049 İlkİlk ... 379779829869877878879880881889929979 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 7,025 - 7,032 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

1.  Alıntı Originally Posted by parmenidesxenophanes Yazıyı Oku
    ağ dediğiniz hash kiralama ise ponzi gibi birşey o . eth gpu dan gidecekse zorluğun limiti gpularla sınırlı . en yeni nvidialar bile öyle uçuk mh değerleri vermiyor . asic e geçerlerse millet sağlam söver zaten eth de bir nevi biter.

rasberry falan hikaye. madencilik için yazılan özel os lardan bile bir ton sorun çıkıyor. hele birde ubuntu yükleyeceksin falan tam facia. 12 yıldır linux ev kullancısıyım çift hdd çalışıyorum en sonunda linux un fişini çektim. bankacılık işim olursa takarım . bir işletim sistemi hiç mi gelişmez hep mi sorun yumağı olur ,hiç bulaşmayın.
    Sağolun kesinlikle dikkate alacağım.

Eth ile ilgili update duyurularını buradan takip ediyorum ama sanırm spadina test ağında genesis bloğu oluşturulamamış haberi vardı bugün medya da.

https://blog.ethereum.org/2020/09/22...-update-no-17/
    Kendime notlar... İstediğin fiyattan alamıyorsan alma, kar kaçırmak zarar etmekten iyidir!

2.  Alıntı Originally Posted by aokan1973 Yazıyı Oku
    Çok değerli bilgiler. Teşekkür ederiz.

Etherum 2.0 ile proof of stake algoritmasına geçilince nasıl olur madencilik işleri?

32 Eth alıp stake etmek mantıklı olur mu? raspberry pi ile bile bu madencilik yapılabilir deniyor, ama ağ kiralamadan falan bahsedildi onu çok anlamadım.

Tüm forumdaşlara iyi günler dilerim.
    Proof of stake(POS)
    Proof of work (POW)

POS'un mantığı POW'dan tamamen farklı. POW bugüne kadar ki klasik madencilik işi, GPU ya da ASIC cihazların işlem gücüyle network'e hizmet etmek, hashlenmiş blokları oluşturmak.

POS ise daha çok, elinde ilgili coin'den tutarak network'de söz sahibi olma, fikir birliğine varma(consensus) mantığıyla çalışan bir mekanizma, "benim de ETH'ım var, bu network'teki işlemlerde benim de sözüm dinlenmeli" demek bir nevi.

Dolayısıyla POS her türlü donanımla çalışır, sadece cüzdanınızda ilgili coin olmalı ve zincire sürekli bağlı olmanız lazım yani raspberry pi'ye cüzdanı kurup internete bağlayıp açık bırakacaksınız. Elinizde ne kadar çok coin varsa network'de sözünüz daha fazla dinlenir, sizin payınıza düşen kazanç da o derece fazla olur. Detaylı bilgim yok ancak POS'da belli master node'lar oluyor, o makinalarda bol çekirdekli CPU, yüksek hızlı internet bağlantısı gerekiyor. Ayrıca cüzdanda bol miktarda coin de lazım.

Ancak sonuçta iş dönüp dolaşıp bu işe ne kadar para ayırdığınıza ne kadar zamanda ne kazanmak istediğinizle alakalı. Piyasa iyiyken herşey güzeldir de kötüye gidince POW ya da POS farketmiyor. İster GPU'larla kazın ister kumbara misali stake ile biriktirin elinizdeki malın değeri düşünce işler kar-zarar hesabına döner.

BIST'te yüksek fiyattan eline mal verilmiş uzun vadeci KY gibi olmak da var stake işinde.

ETH yerine belki daha az bilindik POS coin'ler araştırılıp onlara pay edilebilir. Belki daha riskli olur ama kazanç da ona göre fazla olur.

Ha sizin de yıllık kazanç %100 ise ona birşey demem, yapın gitsin o zaman

3.  Alıntı Originally Posted by aokan1973 Yazıyı Oku
    Sağolun kesinlikle dikkate alacağım.

Eth ile ilgili update duyurularını buradan takip ediyorum ama sanırm spadina test ağında genesis bloğu oluşturulamamış haberi vardı bugün medya da.

https://blog.ethereum.org/2020/09/22...-update-no-17/
    geçiş en az 1 yıl sürer.geçişin ayrıntıları belirsiz. etc gibi yeni bir coin olarak eth kalır şimdiki eth başka bir isim alabilir. dediğim gibi gpu mining de sınırlar biraz belirli. asic e geçilmesini insanlar istemiyor. çünkü çinliler asic e hakim . ilk kendileri yapıp kullanıyor, çöpü çıkınca dünyaya satıyor .

4. 15 Ekim'e kadar MTGOX'un soğuk cüzdanlarından 150,000 #BTC ödeme yapması gerekiyor diye bir yazı gördüm ama ayrıntısını bilemiyorum.
     Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku

.
    .
    Yaylanmayı yanal yaptık sanırım. Son durum bu bende.
    MI 5s cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by parmenidesxenophanes Yazıyı Oku
    ağ dediğiniz hash kiralama ise ponzi gibi birşey o . eth gpu dan gidecekse zorluğun limiti gpularla sınırlı . en yeni nvidialar bile öyle uçuk mh değerleri vermiyor . asic e geçerlerse millet sağlam söver zaten eth de bir nevi biter.

rasberry falan hikaye. madencilik için yazılan özel os lardan bile bir ton sorun çıkıyor. hele birde ubuntu yükleyeceksin falan tam facia. 12 yıldır linux ev kullancısıyım çift hdd çalışıyorum en sonunda linux un fişini çektim. bankacılık işim olursa takarım . bir işletim sistemi hiç mi gelişmez hep mi sorun yumağı olur ,hiç bulaşmayın.
    Cihaza cüzdanı kurup, 7/24 açık bırakmaktan ibaret. Bu açıdan pi cihazı bulunmaz nimet. Ben tek cihaza navcoin, nxt coin ve neblio cüzdanlarını kurup, bir yıl çalıştırdım. Zaten raspberry pi'nin elektrik sarfiyatı çok düşük. Özellikle Neblio'dan iyi para kazanmıştım; bu işe giriştiğimde neblio bir dolar civarındaydı, yıllık yüzde 10 veriyordu. Aldıklarımı 60 dolardan satmıştım.

Burada asıl karar verilecek nokta şimdiki fiyatıyla yaklaşık 10k usd tutarını bu işe bağlamak mantıklı mı? O kadar parayla btcturk üzerinden yalnızca link ve eth al-sat yapsan zaten yıllık yüzde altmıştan fazla getiri sağlanır.

6.  Alıntı Originally Posted by bartukara Yazıyı Oku
    Cihaza cüzdanı kurup, 7/24 açık bırakmaktan ibaret. Bu açıdan pi cihazı bulunmaz nimet. Ben tek cihaza navcoin, nxt coin ve neblio cüzdanlarını kurup, bir yıl çalıştırdım. Zaten raspberry pi'nin elektrik sarfiyatı çok düşük. Özellikle Neblio'dan iyi para kazanmıştım; bu işe giriştiğimde neblio bir dolar civarındaydı, yıllık yüzde 10 veriyordu. Aldıklarımı 60 dolardan satmıştım.

Burada asıl karar verilecek nokta şimdiki fiyatıyla yaklaşık 10k usd tutarını bu işe bağlamak mantıklı mı? O kadar parayla btcturk üzerinden yalnızca link ve eth al-sat yapsan zaten yıllık yüzde altmıştan fazla getiri sağlanır.
    "Burada asıl karar verilecek nokta şimdiki fiyatıyla yaklaşık 10k usd tutarını bu işe bağlamak mantıklı mı? O kadar parayla btcturk üzerinden yalnızca link ve eth al-sat yapsan zaten yıllık yüzde altmıştan fazla getiri sağlanır."

BTCTURK DE LİNK VE ETH AL-SAT YAPILARAK YILLIK %60 NASIL KAZANILIYOR. GERÇEKTEN MERAK ETTİM. BU DOĞRUYSA HERKES BUNU YAPMAZ MI?

SM-M205G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by cemalbursa Yazıyı Oku
    15 Ekim'e kadar MTGOX'un soğuk cüzdanlarından 150,000 #BTC ödeme yapması gerekiyor diye bir yazı gördüm ama ayrıntısını bilemiyorum.

MI 5s cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Bu adresten takip edilebilir cüzdan hareketleri;

https://www.cryptoground.com/mtgox-cold-wallet-monitor/

8.  Alıntı Originally Posted by kripto Yazıyı Oku
    "Burada asıl karar verilecek nokta şimdiki fiyatıyla yaklaşık 10k usd tutarını bu işe bağlamak mantıklı mı? O kadar parayla btcturk üzerinden yalnızca link ve eth al-sat yapsan zaten yıllık yüzde altmıştan fazla getiri sağlanır."

BTCTURK DE LİNK VE ETH AL-SAT YAPILARAK YILLIK %60 NASIL KAZANILIYOR. GERÇEKTEN MERAK ETTİM. BU DOĞRUYSA HERKES BUNU YAPMAZ MI?

SM-M205G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Herkes bunu yapıyor zaten! İşin şakası bir yana bir süredir piyasa al-sat için çok uygun. Örneğin Link'de 9 dolar altı alıp, 9 ya da 10 dolar üstü satıyorum. Etherde ise alış limitim 337, satış 350-355 dolar. İki paritede(Link-Usdt Eth-Usdt) yaptığım işlemlerde günlük ya da üç günde bir yüzde 15'den fazla getiri alınıyor. Zaten alış ve satış sekmelerindeki yığılmalar size fiyatın nereye gideceği konusunda ipucu veriyor. En azından Kasım ayındaki Abd seçimlerine kadar piyasanın bu şekilde devam edeceğini düşünüyorum.

https://coinmarketcap.com/currencies...storical-data/

Sayfa 879/1049 İlkİlk ... 379779829869877878879880881889929979 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •