Sayfa 952/1049 İlkİlk ... 4528529029429509519529539549621002 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 7,609 - 7,616 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

Alıntı Originally Posted by Amateur Yazıyı Oku
    - Abi, dün akşam yine hareketliydi.
    - Evet, takip ettim. Hatta bu sefer biraz daha fazla alım yaptım.
    - Neleri arttırdın abi?
    - Ya, biliyorsun, şu an şu coin şu sebeple iyidir diyecek kadar bilgim yok. Hani, Bitcoin, elektrik tüketimi, Doge, Elon Musk desteği falan bir yana tabii...Oluşan fiyatların aşağı yukarı hak ettikleri seviyeye getirdiğine inanıyorum. Bu nedenle neler düştüyse, onlara yüklendim.
    - Yani abi NEO ve ETH değil mi?
    - Bravo. BTC de dün çok düşmedi, ama ona da ekledim. Düşünebiliyor musun, dün akşam önce 27,5 civarından, sonra 26.100'den ETH aldım, 700'ün altından NEO aldım. Bunlar bana ileride faydalı olacak gibi geliyor.
    - İnşallah abi, ama yine de belli olmaz.
    - Kısmet artık abiciğim.
    - Binance üyeliğin oldu mu?
    - Kimlik tanımlama tamam, bugün para aktarmaya çalışacağım.
    - Hayırlı olsun abi...
    arttırmaya devam ne kadar arttıran olursa o kadar rahat inecek.
    tepe haftası "bu bölge sakat" ve yanılmıyorsam 20 Nisan civarları da "ana yön aşağı döndü" yazmıştım. elbette çekinceliydi ama bugün köye indim esnafın konu kriptolar, eşim binance'e nasıl gireceğini soruyor (normalde işi olmaz), billboardlarda bitexen reklamları filan ... iş bitmiştir bence.

ha olur da önce 55-56 sonra 60-65 bandı yukarı geçilirse büyük sürpriz olur, bakarız.
    yoksa tipik acı ve kötü tecrübelerle dağılacak sürü. tepeden düşüşün tam geçen seferki gibi olmayacağı belliydi, ona herkes uyandırdı. ki short ayıklamak için epey tutuldu, sağlam tepe oluşumu oldu. tepkiler olsa da bir ara final satış gelir, vehamet anlaşılır ama geç olur birçok kişi için ... bence tabii.

2.  Alıntı Originally Posted by KPL Yazıyı Oku
    arttırmaya devam ne kadar arttıran olursa o kadar rahat inecek.
    tepe haftası "bu bölge sakat" ve yanılmıyorsam 20 Nisan civarları da "ana yön aşağı döndü" yazmıştım. elbette çekinceliydi ama bugün köye indim esnafın konu kriptolar, eşim binance'e nasıl gireceğini soruyor (normalde işi olmaz), billboardlarda bitexen reklamları filan ... iş bitmiştir bence.

ha olur da önce 55-56 sonra 60-65 bandı yukarı geçilirse büyük sürpriz olur, bakarız.
    yoksa tipik acı ve kötü tecrübelerle dağılacak sürü. tepeden düşüşün tam geçen seferki gibi olmayacağı belliydi, ona herkes uyandırdı. ki short ayıklamak için epey tutuldu, sağlam tepe oluşumu oldu. tepkiler olsa da bir ara final satış gelir, vehamet anlaşılır ama geç olur birçok kişi için ... bence tabii.
    - Abi, gördün mü?
    - Neyi lan?
    - Baksana KPL neler diyor?
    - Ha, onu gördüm tabii...
    - Abi, yandık!... Ne yapacağız şimdi? Hemen satalım!...
    - Dur oğlum, sakin ol.
    - Abi, 87 model Doğan XL gibi, son sahibi olacağız...
    - Oğlum, bir dur, sakinleş!.
    - Nasıl sakin olayım abi, gitti paracıklar!...
    - Oğlum, hiçbir şeyin bir yere gittiği yok. Al bir su iç...
    - Abi, tamam, sakin sakin soruyorum: Ne yapacağız şimdi?
    - Ya, biz bu işe girerken bunları düşünmedik mi? Bu nedenle açılmak yok, adam Priştina'ya bile kaçsa, umurumuzda olmayacak bir parayı koyacağız demedik mi? Üstelik daha önemli bir kısmı duruyor. Yoksa sen hepsini bastın mı lan?
    - Yok abi, vallahi basmadım.
    - Oğlum, bak, bu arkadaşın söyledikleri ihtimal dahilinde. Ama gel basit bir hesap yapalım: Şu an dünyadaki kripto para yatırımcısı sayısı 100 milyonun üzerinde diyorlar. 150'ye kadar çıkanlar var.
    - Evet abi, bunu konuşmuştuk.
    - Artış hızı yılda %113'müş.
    - Evet abi...
    - Bu hesaba göre aramıza her hafta 2 milyondan fazla "enayi" katılıyor.
    - Öyle deme be abi!...
    - Oğlum, kinaye yapıyorum. Enayi olur mu hiç, millet para kazanma ya da bir oluşumun dışında kalmama peşinde.
    - Bizim gibi mi abi?
    - Tabii, sayılır. Biz de bundan 2-3 ay önce millet paraları götürürken bu işe çok soğuk bakmıyor muyduk, girenlere enayi gözüyle bakmıyor muyduk?
    - Öyle abi.
    - Yani, aslanım, sıkıntı yok. Arkadaşın dediği gibi düşebilir, 6 ay, 1 yıl süründürebilir, ama biz bu işten zararla çıkmayacağız. Bak bunu yaz bir kenara.
    - Tabii Priştina olayı olmazsa, değil mi abi?
    - O başka. O olursa, şapa otururuz. Ama bizi öldürür mü?
    - Hayır abi.
    - Yeter ki kontrollü olalım. Bak bu söylemler daha önceki düşüşlerde de aynen yapılmıştır. Bitcoin 10.000 Dolar olmuş denildiğinde, biz ne diyorduk?
    - Hangi enayi buna bu kadar para veriyor?
    - Aynen. Ama verenler, bugün babasının oğluna 45 bin dolardan satabilir.
    - Abi, o da doğru.
    - Yani, sıkıntı yok. Devam!...
    - Abi, bu yazıyı da saklayalım. Ya bize kapak olacak, ya da....
    Tüm yazdıklarım şahsi fikrimdir. Yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir.

3. 2010’dan bugüne bitcoin öldü - bitti - çöp - ponzi haberlerinin hepsine bitcoin fiyat grafiği üzerinde bakmak için;

https://99bitcoins.com/bitcoin-obituaries/

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    2010’dan bugüne bitcoin öldü - bitti - çöp - ponzi haberlerinin hepsine bitcoin fiyat grafiği üzerinde bakmak için;

https://99bitcoins.com/bitcoin-obituaries/
    Güzelmiş

Şunu da belirtmek lazım: Her türlü grafikte sonlardaki gerilemeler daha derin görünür. Çünkü, mesela bu geri harekette %25 civarında bir kayıp var. Yani 12-13 bin dolar civarı. Ama düşünün, Bitcoin 1.000 Dolar iken, %25 düşüş 250 dolara tekabül ediyordu. O zamanki grafikte büyük görünen bu geri hareket, fiyat bu seviyelere gelince bugün küçük bir çentik halinde görülüyor. Bunların her biri "öldük, bittik" senaryosu olmuştur. Buradaki 413 defanın özellikle başlangıçtakilerin küçük görünmesi bundandır diye düşünüyorum. Adam bakıyor, görünüşte büyüklük olarak hiç düşmediği kadar düşmüş. (Bilmiyorum anlatabildim mi? Bunu anlatması da anlaması da zor aslında.)
    Tüm yazdıklarım şahsi fikrimdir. Yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir.

Alıntı Originally Posted by Amateur Yazıyı Oku
    - Abi, gördün mü?
    - Neyi lan?
    - Baksana KPL neler diyor?....
    ...
    sonraki döngüleri güzel güzel bekleyeceklere söylenecek söz yok, ne + ne -
    benim yorumlar bu döngü bazında hep

6. - Kalk lan!...
    - Abi, bugün tatil ya!...
    - Oğlum, kripto piyasası allak bullak. Ben 3 saattir izliyorum, işlem yapıyorum. Kalk sen de ne yapacaksan yap.
    - Yapma abi ya!... Bak KPL demişti dün!...
    - Hadi, hadi, söylenme!...

7. - Tamam, bak, önemli bir miktar nakite geçtik.
    - Bundan sonra ne olur abi?
    - Ya düşüş devam eder, ya da buradan döner.
    - Sağ ol be abi, çok aydınlatıcı oldu!... (Adama bak, sanki başka ihtimal varmış gibi!...)
    - Ne mırıldanıyorsun oğlum?
    - Yok abi bir şey...

8. - Abi, n'apıyon ya???
    - Birazını geri koyuyorum.
    - Saçmalama abi ya, çok zarar edeceksin. Ben almıyorum.
    - Tamam abim, senin elini ayağını tutan mı var?
    - Abi, nerden girdik buna ya... Hep uyurken geçiriyorlar. Kalleşler!....

Sayfa 952/1049 İlkİlk ... 4528529029429509519529539549621002 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •