Sayfa 757/1049 İlkİlk ... 257657707747755756757758759767807857 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 6,049 - 6,056 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

1. Bu arada 20000 USD'den aldığı BTC 3000 USD'ye düşen adama "yeni bir oluşum" derseniz küfür yersiniz orası ayrı tabii ki
    O nedenle dibin dibi çok önemli, giriş noktası-çıkış noktası çok önemli. Her yöne gidebilir. Birşeyler oluşacaksa oluşur zaten ama %100 eminlikle oluşacak değip umarsıza bu piyasaya dalmak, stop-loss yapmamak(sürekli trade edenler için) büyük hata.

Diplerden yakalayanlar çok rahatlar. Oluşum olsun olmasın umurunda olmaz adamın. Kısacası sırf "yeni bir oluşum" algısıyla da bu piyasaya girmek tek başına yeterli bir kriter değil bana göre.

2. [QUOTE=mustaine;3560331]Bu arada 20000 USD'den aldığı BTC 3000 USD'ye düşen adama "yeni bir oluşum" derseniz küfür yersiniz orası ayrı tabii ki
    O nedenle dibin dibi çok önemli, giriş noktası-çıkış noktası çok önemli. Her yöne gidebilir. Birşeyler oluşacaksa oluşur zaten ama %100 eminlikle oluşacak değip umarsıza bu piyasaya dalmak, stop-loss yapmamak(sürekli trade edenler için) büyük hata.

Diplerden yakalayanlar çok rahatlar. Oluşum olsun olmasın umurunda olmaz adamın. Kısacası sırf "yeni bir oluşum" algısıyla da bu piyasaya girmez tek başına yeterli bir kriter değil bana göre.[/QUOTE

Sayın Mustaine, tabiki 500 usd düşebilir bir dediğim yok yalnız grafikler herzaman doğruyu söylemez, geçen sene farklı şeyleri savunup şuan -0- olabilir düşüncesi biraz algıyı bozuyor. Ayrıca 20000'den BTC alan adama zaten birşey söylenemez o onun seçimi. Fakat ucuzdan almış ve belki hayatının fırsatını yakalamış bir adam için sıfıra inecek korkusu vermek çok kötü bir durum. Ben bunu 2009 ve sonrası için bizim borsamızda yaşadım belki zengin olacak iken şuan sıfır hiçbirşey yok, nedenmi? bizlere bazı kişilerce ve bazı zamanlarda verilen korkudan kaynaklı ama buda bizim suçumuz tabiki.. Benim demek istediğim arkadaşlar ucuzdan almış iseniz kimseyi dinlemeyin grafik falan okumayın ekranı kapatın ve 5 yıl sonra şimdiden büyük bir zenginliğin hayalini kurun... Buradaki herkes biliyorki blockchain yeni bir teknoloji ve ne olursa olsun buradan sonra bunun kaybolma ve geriye gitme ihtimali yok, grafiklerle sadece kendimizi kandırmış oluruz ama tabiki trade beceren arkadaşlara diyecek lafım saygıyla eğilirim. Sevgiler, Saygılar. (niyetim kimseyi acımasızca eleştirmek ve yaptıklarını değersizleştirmek değil...)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
    Sn delitrader,

Eleştirilerinizde haklısınız. Umutsuzluk içindeyim BTC ile ilgili.
    .
    .
    Ama siz benim BTC ile görüşlerimi 5-6 sene önce okumadınız. O zaman tabi delitrader bendim. yaklaşık 70 kat aldım BTC den tek trade ile.o zamanlar XJO da idim ama olsun aynı yere vardı. O da eliott analizi ve biraz da telnelojik fikir olarak gördüm.

18.000 dolar gibi uyarılarımı yaptım dibi önce 3500 olarak sonra tek dalgadan sonra 2400 olarak öngürdüm. İlki doğru çıktı diğerini bekler iken tren kaçtı. Çok az faydalandım.
    .
    .
    Esasen olayları daha başında yakalamak lazım yani bize 3500 dolardan 13000 lere giden olsa kaç yazar daha geçenlerde FETCH AI yaptı benzerimi onu da burada da konuşuyorduk.
    .
    .
    BTC de olumsuz olma sebebim oldukça ilerlemiş trend ve teknolojik eksiklikleridir. Bu da hali ile yansıyor yazılarıma. Yani ya bu şekilde grafik atacağım ya da atmayacağım.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
    Diğer yandan gerçekten sıfır olabilir. Bir kaç ay önce bimex grafiği atmıştım.
    Yıllar önce 2000 doalr aldığımız telefona şimdi 25 tl kimse vermez.
    Veya 500 dolar verdiğimiz windows 3.1 programı artık licence free.
    Yani teknolojik ürünler hızlı büyümeye ve hızlı batmaya daha yakınlar.
    .
    .
    Kripto dünyası elbet ilerler BTC bu konuda anca ilk taş olabilir.
    .
    .
    Madem BTC çıkılı bir sürü sene oldu peki BTC kullanılıyormu yoksa sadece spekülatif ürünmü.

Hemen bakalım

http://bitcointicker.co/networkstats/

Yine MEMPOOL bomboş.
    Yani pazar bunu kullanmıyor. Bir sürü sebebi var konuşmaya gerek yok.
    .
    .
    Kripto dünyasında 3 x ler çok rahat oluyor. BTC yi fazla büyütmeyin gözünüzde.
    XRP daha 2018 eylül gibi 3x yaptı çoğumuzda dipten vardı azıcık daha almalı derken gidemedi.
    Azıcık olumsuz olsaydık keşke.

Psikolojik YAS süreci

5.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Diğer yandan gerçekten sıfır olabilir. Bir kaç ay önce bimex grafiği atmıştım.
    Yıllar önce 2000 doalr aldığımız telefona şimdi 25 tl kimse vermez.
    Veya 500 dolar verdiğimiz windows 3.1 programı artık licence free.
    Yani teknolojik ürünler hızlı büyümeye ve hızlı batmaya daha yakınlar.
    .
    .
    Kripto dünyası elbet ilerler BTC bu konuda anca ilk taş olabilir.
    .
    .
    Madem BTC çıkılı bir sürü sene oldu peki BTC kullanılıyormu yoksa sadece spekülatif ürünmü.

Hemen bakalım

http://bitcointicker.co/networkstats/

Yine MEMPOOL bomboş.
    Yani pazar bunu kullanmıyor. Bir sürü sebebi var konuşmaya gerek yok.
    Sayın secbul, beni yanlış anlamayın sizi paylaştıklarınız ve çalışmalarınız ile destekliyor ve tebrik ediyoru. Ben dediklerinizi teknolojinin ne kadar kaygan olduğunu anlıyorum ama inanın insan beyni çok farklı çalışıyor. Olumsuz herhangi birşeyi o kadar genelliyor ve korku ile herşeyi sıfırlıyor, sadece kendini o bölgeden kurtarmaya çalışıyor. Bu aslında bazı zamanlarda korku çok güzel birşey fakat her zaman olduğunda güzel olanı faydalı olanı göremiyor insan. Ama dediğinizde haklısınız BTC eski bir teknoloji olmaya başladı fakat kripto dünyası ilerleyeceğine ben inanıyorum. Teşekkürler. Saygılar, sevgiler...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
    Teşekkürler..

Bu çok zor bir denklem.
    Olumsuz olmak para kazanmayı engeller.
    Olumlu olmak para kaybetmeye yol açabilir.
    .
    .
    Dipte iken yazdığımı (Malda olanlar için) benzerini yazayım.

Tepede altın oran 61.8 oluştu burasını bana göre çok kritiktir. Eğer HENÜZ satmadı iseniz bugünlerde yaptığı dip kırılmadıkça (11.200 dolar) tutabilirsiniz kırılır ise benim görüşe doğru kayabilir.

Psikolojik YAS süreci

7. 10.850 den kapat deniştim. Sağlam terste birakti. -500 puana kurtardim. EurGbp iyimiş 😊

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by Kurt73 Yazıyı Oku
    10.850 den kapat deniştim. Sağlam terste birakti. -500 puana kurtardim. EurGbp iyimiş ��
    tahminen 3.3 içindeyiz ki daha serleşecektir.

Psikolojik YAS süreci

Sayfa 757/1049 İlkİlk ... 257657707747755756757758759767807857 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •