Sayfa 167/1049 İlkİlk ... 67117157165166167168169177217267667 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 1,329 - 1,336 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by possedion Yazıyı Oku
    2. Binanceden hesap açıp Btc dışındaki Altcoinlerden alsak onların fiyat karşılığı alırkende satarkende Btc karşılığı olduğu için bu durum ilginç geldi bana. Mesela Btc dahil piyasadaki tüm coinlerin değeri Usd karşılığı olsa bu durumu anlamak daha kolay olurdu sanki.
    Diyelimki ben elimdeki tüm parayla Binanceden XXX adında bir Altcoin alıcam eğer aldıktan sonra XXX ve Btc 'yi ayrıca da Usd kurunu aynı anda düşünmek gerekiyor sanırım. Kısacası portföyümüzdeki para miktarı 3 değişkene bağlı oluyor bu durumda. Btc fiyatı, Aldığımız XXX Altcoinin fiyatı ve o anki Usd kuru. Eğerki portföyümüzdeki paranın artmasını istiyorsak biz altcoini aldıktan sonra Usd kuru, Btc fiyatı ve XXX Altcoinin fiyatı yani 3 de artarsa bizim portföyümüzdeki para miktarı da artacak demektir. Bu 3 değişken birbirinden bağımsız olarak hareket edebilir. Sanırım biraz da şanslı olmak gerek. Doğru mu düşünüyorum acaba?
    BTC nin amacı tüm kağıt parayı ortadan kaldırmaktır. USD karşılık verilemez. Onun için altcoin ler BTC karşılık verilir. BTC alıp satan birisi kağıt para düşüncesini kafasından ne kadar çabuk silerse digital paraya okadar hakim olur.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by possedion Yazıyı Oku
    3. Yeni çıkan Altcoinler borsaya girmeden önce alınırsa ve piyasada tutulursa asıl para o zaman kazanılıyor. Ben şahsen Türkiye'de paribu, BTCTurk ve koinim'den hesap açtım yurtdışından en kısa zamanda Binanceden hesap açmayı düşünüyorum. Yeni çıkan Altcoinleri nerden alabiliriz. Bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.
    Yeni çıkmış Altcoinler hakkında önerileriniz var mı?
    Çok soru sordum ama maalesef ki bu piyasa yeni bi piyasa o yüzden sizin gibi bu konuda emek vermiş arkadaşların görüşleri bizlere yol gösterecektir.
    Bu konu hakkında bilgisi olan bu sayfadaki değerli arkadaşlardan bilgilerini paylaşmalarını rica ediyorum.
    2018 herkes için sağlık, huzur ve maddi açıdan iyi bir yıl olur inşallah.
    Şu siteden coinin kodunu girip araştırınca marketleri gösterir. (Coinlerin bir nevi google ı)
    https://bitscreener.com

Psikolojik YAS süreci

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
    Yeri geldi tekrar edelim.
    Hiç bir EXCHANGE sitesinde para veya coin bırakmayın. ASLA...2 dk şurda dursun yok...
    + Para/coin göndermeden önce bitcointalk da ilgili başlığı okuyun. Şikayet varmı okuyun. (3 dakikanızı almaz)

Mesela paribu burada
    https://bitcointalk.org/index.php?topic=1789755.new

Psikolojik YAS süreci

4.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Şu siteden coinin kodunu girip araştırınca marketleri gösterir. (Coinlerin bir nevi google ı)
    https://bitscreener.com
    Sayın secbul verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Bu konunun mantığını iyi oturtturmak gerekiyor sanırım...

Venus_V3_5580 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by possedion Yazıyı Oku
    3. Yeni çıkan Altcoinler borsaya girmeden önce alınırsa ve piyasada tutulursa asıl para o zaman kazanılıyor. Ben şahsen Türkiye'de paribu, BTCTurk ve koinim'den hesap açtım yurtdışından en kısa zamanda Binanceden hesap açmayı düşünüyorum. Yeni çıkan Altcoinleri nerden alabiliriz. Bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.
    Yeni çıkmış Altcoinler hakkında önerileriniz var mı?
    Çok soru sordum ama maalesef ki bu piyasa yeni bi piyasa o yüzden sizin gibi bu konuda emek vermiş arkadaşların görüşleri bizlere yol gösterecektir.
    Bu konu hakkında bilgisi olan bu sayfadaki değerli arkadaşlardan bilgilerini paylaşmalarını rica ediyorum.
    2018 herkes için sağlık, huzur ve maddi açıdan iyi bir yıl olur inşallah.

Bizim borsalarda sonuçta bu toprakların davranış şeklini yansıtıyor. Alışık olduğumuz şekliyle elinde mal tutan onu en yüksek değerden kakalamak istiyor. Bu durum ev için de böyle, otomobil için de; kripto paralar için de. Borsaların işleyiş şeklini bilmediğim için bu fiyat farkında borsa sahiplerinin manipülasyonu var mıdır bilmiyorum ama bitcoin ve ethereum ile ilgili ortaya çıkan yoğun işlem dönemlerinde al-sat yaptırmamaları bir fikir veriyor.

Ben parite olarak her zaman Ethereum'u kullanıyorum. Btc, her konuda bana pahalı geliyor. Alması pahalı, göndermesi pahalı, zarar riski yüksek. Bu nedenle alış ve satışlarımı eth ile yapıyorum. Çok fazla eleştirsem de btcturk'ün yaptığı en iyi iş eth işlemlerine başlamasıdır. Bu nedenle çoğu kişiye garip gelse de btc benim için hiçbir şey ifade etmiyor(en azından btc ile ilgilenmek için kalbim o kadar sağlam değil). Bir kuruş btc'ye sahip değilim. Tabi bu yazdıklarım yatırım önerisi değildir. Reel dünyada bir coinin benim için karşılığı dolar ve eth dir. Yakında bu durum da değişerek pariteyi yalnızca TL olarak hesaplayabileceğiz. Waves/TL, Eth/TL Ocl/TR şeklinde.

Bu durum dışında piyasaya yeni çıkan bir coin ilk olarak küçük borsalarda listelenir. Ben tüm coinleri coinmarketcap.com sitesinden takip ediyorum. Piyasaya yeni çıkan tokenlerin ise ilk listelendiği yer Etherdelta'dır. Buradan ico fiyatlarına yakın bazen de ico fiyatının altında alım yapabilirsiniz. Elimdeki tokenlerin çoğu bu şekilde, etherdelta'dan alınmıştır. Yeni çıkan coinleri alabileceğiniz diğer bir borsa da kucoin'dir. Yeni bir borsa olduğu için listelemede kolaylık sağlaması tercih sebebi oluyor. Bu tip coin/tokenleri tespit etmek için coimarketcap sitesinden sırasıyla "Trending" "Recently Added" sekmelerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Başlığı geriye doğru okursanız önerilen coinleri tespit edebilirsiniz. Ayrıca amatör olarak oluşturduğum icolar.net sitesinin "yazılar" bölümünde de bu tip coinleri paylaşıyorum. Kripto paralar konusunda bilmeniz gereken en önemli şey, kimsenin profesyonel yatırımcı olmadığı gerçeğidir. Zaman zaman doğruya denk gelen sözlerimiz olsa da hepimiz ihtimaller dahilinde işlemler yapıyoruz. Bu nedenle benim daha önce, şimdi ve bundan sonra yazacaklarımı da bu açıdan değerlendirerek yatırım kararlarınızı kendi doğrularınıza göre veriniz. Saygılar.

6.  Alıntı Originally Posted by enfarktus Yazıyı Oku
    Bizim borsalarda sonuçta bu toprakların davranış şeklini yansıtıyor. Alışık olduğumuz şekliyle elinde mal tutan onu en yüksek değerden kakalamak istiyor. Bu durum ev için de böyle, otomobil için de; kripto paralar için de. Borsaların işleyiş şeklini bilmediğim için bu fiyat farkında borsa sahiplerinin manipülasyonu var mıdır bilmiyorum ama bitcoin ve ethereum ile ilgili ortaya çıkan yoğun işlem dönemlerinde al-sat yaptırmamaları bir fikir veriyor.

Ben parite olarak her zaman Ethereum'u kullanıyorum. Btc, her konuda bana pahalı geliyor. Alması pahalı, göndermesi pahalı, zarar riski yüksek. Bu nedenle alış ve satışlarımı eth ile yapıyorum. Çok fazla eleştirsem de btcturk'ün yaptığı en iyi iş eth işlemlerine başlamasıdır. Bu nedenle çoğu kişiye garip gelse de btc benim için hiçbir şey ifade etmiyor(en azından btc ile ilgilenmek için kalbim o kadar sağlam değil). Bir kuruş btc'ye sahip değilim. Tabi bu yazdıklarım yatırım önerisi değildir. Reel dünyada bir coinin benim için karşılığı dolar ve eth dir. Yakında bu durum da değişerek pariteyi yalnızca TL olarak hesaplayabileceğiz. Waves/TL, Eth/TL Ocl/TR şeklinde.

Bu durum dışında piyasaya yeni çıkan bir coin ilk olarak küçük borsalarda listelenir. Ben tüm coinleri coinmarketcap.com sitesinden takip ediyorum. Piyasaya yeni çıkan tokenlerin ise ilk listelendiği yer Etherdelta'dır. Buradan ico fiyatlarına yakın bazen de ico fiyatının altında alım yapabilirsiniz. Elimdeki tokenlerin çoğu bu şekilde, etherdelta'dan alınmıştır. Yeni çıkan coinleri alabileceğiniz diğer bir borsa da kucoin'dir. Yeni bir borsa olduğu için listelemede kolaylık sağlaması tercih sebebi oluyor. Bu tip coin/tokenleri tespit etmek için coimarketcap sitesinden sırasıyla "Trending" "Recently Added" sekmelerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Başlığı geriye doğru okursanız önerilen coinleri tespit edebilirsiniz. Ayrıca amatör olarak oluşturduğum icolar.net sitesinin "yazılar" bölümünde de bu tip coinleri paylaşıyorum. Kripto paralar konusunda bilmeniz gereken en önemli şey, kimsenin profesyonel yatırımcı olmadığı gerçeğidir. Zaman zaman doğruya denk gelen sözlerimiz olsa da hepimiz ihtimaller dahilinde işlemler yapıyoruz. Bu nedenle benim daha önce, şimdi ve bundan sonra yazacaklarımı da bu açıdan değerlendirerek yatırım kararlarınızı kendi doğrularınıza göre veriniz. Saygılar.
    Samimi cevabınız için çok teşekkür ederim Sayın enfarktüs... Bizlerin bu olayı anlaması ve sindirmesi için çok kafa patlatmamız lazım. iş aralarında 5dk, 10dk forumlardan bilgi edinip yatırım yapacak kadar konu basit değil. Olayın mantığı zaten çok enteresan ayrıca 1000 den fazla Altcoin var ve hepsinin ayrı ayrı hikayesi var. Btc, eth, ripple, Litcoin dışında aklıma Altcoin bile gelmiyor. Bu coin piyasası resmen bi derya.
    Bitcoin yani kripto paraların ortaya çıktığı günden beri ne kadar kazandırdığını kimse bilmeseydi eminim ki şuan bu forumda kimse olmazdı. Sanırım herkes sonuç odaklı düşünüyor. Ortada tam bi realite yok bence. Bistteki hisselerin tamamına yakınının ne olduğunu ne iş yaptığını bilmemize rağmen herkes bistte hisse alırken bile çok araştırıyor çünkü hisselerin faaliyet alanını ve ne olduklarını biliyoruz. Ancak bu Altcoin piyasası çok farklı. Olayın mantığını anlamak zor, anlasak bile bunu kabul edip yatırım yapmak daha da zor.
    Bu piyasanın tek albenisi çok kısa zamanda çok para kazandırmış olması. Bu piyasaya ya ivmelenerek daha da büyür ya da günün birinde çöker. Rölantide gidecegini sanmıyorum. Çünkü kafada somutlamak ve bunu gerçek kabul etmek çok sıradışı.
    Ama ben buna rağmen yine de kendimi üzmeyecek miktarda hala kazandırıyorken bu Altcoin piyasasına girmek istiyorum. Yatırım tavsiyesi degildir. Herkes bu konuyu kafasında iyice düşünmeli bence. Girecek arkadaşlar tüm paralarını koymasınlar bence.

7. Yatırım değil zaten kumar.

8.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Yeri geldi tekrar edelim.
    Hiç bir EXCHANGE sitesinde para veya coin bırakmayın. ASLA...2 dk şurda dursun yok...
    + Para/coin göndermeden önce bitcointalk da ilgili başlığı okuyun. Şikayet varmı okuyun. (3 dakikanızı almaz)

Mesela paribu burada
    https://bitcointalk.org/index.php?topic=1789755.new
    Dostum
    Koineks ,e TL gönderdim oradan BTC aldım orada
    Duruyor.

Sadece mobil kullanım imkanım var.
    Koineks deki BTC leri nasıl daha güvenli hale getirebiliriz.

Bunun basit bir yolu varmıdır.

Lenovo K33a42 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 167/1049 İlkİlk ... 67117157165166167168169177217267667 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •