Sayfa 993/1049 İlkİlk ... 49389394398399199299399499510031043 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 7,937 - 7,944 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

1.  Alıntı Originally Posted by uptrend Yazıyı Oku
    Bitcoin gerçeken bıktırdı.46.000-49.000-sonra 48.000-46.500 hergün aynı fiyatlardan her saniye birileri alıp satıyor.Hedef 300.000 de ne zaman 300.000 10 yıl-20 yıl sonra mı. 52.500-42.500 arasını Konsadilasyon diye ifade ediyorlar.Bitcoine yatırdığımız parayı borsa günlük hisse alıp satsak bu süreçte parayı 2 ye katlamıştık.Bit gitmeyince alt coinler de gitmiyor.Hepsi olduğu yerde duruyor.
    Bu yıl kripto paralar için ülkelerin regülasyonlar yapması bekleniyor.
    Sanıyorum onun baskısı var. Herkes nasıl regüle edileceğini bekliyor.
    Öyle veya böyle, bir şekilde kurallar, vergiler vs. düzenlenir ise, sonuçta bu olumlu olur. Kripto paraların emtiyalar, hisseler, bonolar gibi, bir yatırım aracı olduğu tescillenmiş olur.
    Ama bir yandan da kripto paraları yasaklayan ülkeler var. Ülkelerin çoğu, en azından dünya ekonomisinde söz sahibi olanlar yasaklamak yerine düzenlemeyi seçerse olumlu olur.
    Tabii, bu iş bugün-yarın olacak bir şey değil. Yılın ortalarında rengi belli olur diye düşünüyorum.
    O zamana kadar da bu şekilde kendi mecrasında hareket eder.
    Devamlı yatay devam edeceğini de sanmıyorum. İnişler-çıkışlar yine olur, ama sınırlı olur.
    6-7 aydır bu piyasayı takip eden birinin görüşleridir. Fazla dikkate almayıp bildiğinizi yaparsanız daha iyi olur.
    Tüm yazdıklarım şahsi fikrimdir. Yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir.

2. BTC 45700 ü neredeyse 5 defa test etti, altına kırdırmadılar. Ben olumluya yoruyorum.

3. btc Regülasyonların nasıl şekilleneceği belirsiz.SEC ve ABD kongre üyeleri arasında farklı görüş ayrılıkları var.

48250 ve 49500 yukarı kırmadıkça ve hepsinden önemli 52000 kırılmadıkça konsadilasyon aylarca sürecek gibi duruyor. 45500 den tepki veriyor ama 52000 geçilemiyor.Eğer 42.000 kırılırsa obo riski var. Teknik göstergeler de zayıf.Zaten dünyadaki akıma dahil olmak için az bir para koymuştum.Sattım.Tether de dolar olarak duruyor.52.000 geçilirse alım yaparım.

4.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    bu arada başta btctürk bizim platformlar bazen kraken gibi meşhur global borsaları hacimde geçiyor.

bu şirketler halka açılırsa yapışmak lazım.
    https://koinbulteni.com/btcturk-17-t...di-113287.html

2013 yılında kurulan İstanbul merkezli kripto para alım-satım platformu BtcTurk, 2021 yılı genelinde toplamda 965 milyon Türk lirası vergi ödedi.

Kerem Tibuk’un kurduğu ve CEO’luğunu Özgür Güneri’nin üstlendiği BtcTurk, geride bıraktığımız yıl içerisinde toplamda 1 trilyon 700 milyar Türk lirası değerinde kripto varlığın el değişimine aracılık etti. Yapılan her bir işlemden komisyon alan şirket, bunlar üstünden 965 milyon lira vergi ödedi.

Türk lirası karşısında toplamda 48 farklı kripto varlık ile işlem yapılabilen BtcTurk’ün, yazım sırasındaki verilere göre günlük 378 milyon doları aşan bir işlem hacmi bulunuyor. BtcTurk CEO’su Güneri tarafından pazartesi günü açıklanan verilere göre borsanın 2021 yılı genelinde günlük ortalama işlem hacmi 4 milyar 700 milyon Türk lirası civarında oldu.

5. Siz sattığınız, yükselir artık

Kriptoların hareketlerini teknik analizle izah etmek ne derce doğru, bilmiyorum. Bana henüz taşlar yerine oturmadı gibi geliyor.

Son 4 aya bakarsanız, OBO görüntüsü olduğu doğru, ama Şubat-Kasım arasında büyük bir TOBO vardı, ama çalışmadı.

Bu aralar trade yapmak daha doğru görünüyor, ama ben çok sınırlı miktarlarda yaptığımdan fazla bir şey olmuyor. İşini bilen trade'çiler epeyce kazanabilir.
     Alıntı Originally Posted by uptrend Yazıyı Oku
    btc Regülasyonların nasıl şekilleneceği belirsiz.SEC ve ABD kongre üyeleri arasında farklı görüş ayrılıkları var.

48250 ve 49500 yukarı kırmadıkça ve hepsinden önemli 52000 kırılmadıkça konsadilasyon aylarca sürecek gibi duruyor. 45500 den tepki veriyor ama 52000 geçilemiyor.Eğer 42.000 kırılırsa obo riski var. Teknik göstergeler de zayıf.Zaten dünyadaki akıma dahil olmak için az bir para koymuştum.Sattım.Tether de dolar olarak duruyor.52.000 geçilirse alım yaparım.
    SM-M315F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tüm yazdıklarım şahsi fikrimdir. Yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir.

Alıntı Originally Posted by Amateur Yazıyı Oku
    ...

Kriptoların hareketlerini teknik analizle izah etmek ne derce doğru, bilmiyorum. Bana henüz taşlar yerine oturmadı gibi geliyor.

...

SM-M315F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    önce 10+'dan 60'a (bir iki çıkış girişle) ve sonra 34.5'dan 62.5'a mal taşıdım, çıktım.
    buraya da olabildiğince detaylı ve zamanında yazdım.

bütün hareketlerim tmmn teknik analiz bazlı idi. bir haber ya da yorumla ilgilenmişliğim yok gibi; hiçbir şeye itikat etmiş ya da inanmamış da değilim

btc, birçok enstrümandan çok daha kolay ve sağlıklı analiz edilebiliyor, sonuç alınabiliyor. üstüne üstlük buraya girip çıktığım paraları borsaya filan girsem neler olur kim bilir ... bakmıyorum bile artık tl enstrümanlara zaten.

Alıntı Originally Posted by KPL Yazıyı Oku
    btc geri gelmeye devam ederse 44-44.5 kritik olacak
    oranın altına tekrar inerse 36-38 arasına doğru hava boşluğu oluşabilir
    toparlarsa ise bakarız, şu an tüm görünüm ayı
    06 Aralık'tan hatırlatma.
    Sonrası küçük ihlaller, mikro yanıltmalar vs ile uzadıkça uzadı.
    Ama 44 - 44.5 daha makro kritik.

not : ben yazarken dokunmuş, izleyelim neler olacak.

8. bitcoin FED tutanaklarından sonra tumble.45.000 üstüne çıkamazsa OBO

bt.jpg

Sayfa 993/1049 İlkİlk ... 49389394398399199299399499510031043 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •