Sayfa 946/1049 İlkİlk ... 4468468969369449459469479489569961046 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 7,561 - 7,568 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

Fena sopalıyorlar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Fena sopalıyorlar
    Az önce bunu tweetledi: (Elon Musk)

To be clear, I strongly believe in crypto, but it can't drive a massive increase in fossil fuel use, especially coal

Şunu demek istiyorum: Ben kripto paraya güçlü bir şekilde inanıyorum, ama fosil yakıtların, özellikle de kömürün aşırı kullanımına yol açmamalı.

Şimdi işler biraz değişir.
    Tüm yazdıklarım şahsi fikrimdir. Yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir.

3. Neodan beklentisi olan var mı eth her arttığında peşine takılırdı hala istediğim seviyeyi göremedi btc bazlı baktığımız da

ANE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. - Abi, günaydın!...
    - Günaydın.
    - Abi ne geceydi be!..
    - Baktın, değil mi? Dayanamadın...
    - Evet abi. Elon Must'ın şu twitini gördüm.
    Working with Doge devs to improve system transaction efficiency. Potentially promising.
    Doge Coin'i geliştirenlerle sistem etkileşimi etkinliğini geliştirmek üzere çalışıyoruz. Potensiyel olarak umut verici...
    - Evet, ben de gördüm. Peki ne yaptın?
    - Hemen Doge'a daldım abi.
    - Hani iyice tanıyıncaya kadar dalmak falan yoktu?
    - Abi, bu çok belliydi ya. Dayanamadım.
    - Peki BTC sattın mı?
    - Yok abi, zaten çok az almıştım. Elon da "Don't panic" twitini atınca satmadım. Sen ne yaptın?
    - Bende BTC ve ETH ağırlıklıydı, her ikisinin de yarısını gönderdim, DOGE ve Cardano aldım.
    - Cardano ne abi?
    - Ne bileyim. Elon'a cevap twitleri arasında gördüm; millet az enerji kullanıyor falan diye övüyordu, bir baktım %19 yapmış, treni yakalayayım dedim.
    - Yani sazan gibi atladın?
    - Aynen öyle. Sonrasında da düşmeye başladı tabii... Ama Doge çok iyi gitti. Neredeyse diğerlerinin zararlarını da çıkaracak. Aslında şu an hemen hemen kafa kafaya gibiyim.
    - Abi, ayıptır söylemesi ben biraz kârdayım.
    - Bravo sana. Benden daha avantajlı başladın, iyi de değerlendirdin. Ama fazla yüklenmedin, değil mi?
    - Yok abi, azar azar, konuştuğumuz gibi.
    - Oğlum, bu piyasanın ne olacağı belli değil. Baksana, herif bir ağzını açıyor, her şey değişiyor.
    Tüm yazdıklarım şahsi fikrimdir. Yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir.

5.  Alıntı Originally Posted by alp4206 Yazıyı Oku
    Neodan beklentisi olan var mı eth her arttığında peşine takılırdı hala istediğim seviyeyi göremedi btc bazlı baktığımız da
    Beklentim var mı bilmiyorum, ama tavsiye üzerine biraz almıştım.
    Bence işin anahtarı kalın işaretlediğim yer. ETH bir yere gidemiyor ki, NEO gitsin!....

6. - Abi, taşlar yerine oturuyor galiba.
    - Evet, öyle görünüyor. Sattığım BTC ve ETH'lerin bir kısmını sabah yerine koydum.
    - Ama abi, daha düşük fiyattan vermiştin, şimdi daha yüksek fiyattan mı aldın?
    - Evet, biraz öyle oldu. Ustalar ne diyor: Düşüş trendlerinde daha düşük fiyat "pahalı" olabilir, yükseliş trendinde girince daha yüksek bir fiyattan almak "ucuz" olabilir. Nitekim şu an biraz öyle görünüyor. Tabii, en doğrusu hiç satmamakmış, ama bunu bugünü gördükten sonra söylüyoruz. Dün akşamki düşüş devam da edebilirdi. Allah'tan "Don't panic" twitini attı da, hepsini satmadım.
    - Abi, benim gözüm korktu ya.
    - Aynen. Hiçbir şeyin garantisi yok. Göle maya çalıyoruz işte... Ya tutarsa!...

7. - Abi, selam!...
    - Aleyküm selam!... Ne yaptın bugün?
    - Abi, kripto para ile ilgili önüme ne gelirse okudum.
    - İyi yapmışsın. Var mı ilginç bir bilgi?
    - Aslında kafam karıştı. Bazı şeyler çok teknik.
    - Evet, aynen. Bak biz bunları en iyisi, alınıp satılabilen bir ürün olarak görelim. Fazla derine inmeye gerek yok.
    - Evet abi ya, Elon Musk'ı takip edelim yeter!...
    - Şaka bir yana, bak şimdi bir sürü kripto para cinsi var. Hangisi iyidir, hangisi kötüdür diye bulmaya kalkmak abes. Çünkü bunlarda milyonlarca yatırımcı var. Beklentiye göre bir fiyat oluşmuş zaten. Kimi 430 bin lira, kimisi 30 kuruş... Grafiklerine bak, uzun vadede birbirlerine çok benziyorlar.
    - Evet abi, biz 6-7 tanesiyle bir sepet yaparak iyi yaptık bence. Biri gitmezse diğeri gider.
    - Aynen. Zaman içerisinde duruma göre bazılarını azaltıp, bazılarına ekleme yaparak ayarlama çekeriz.
    - Aynen abi. Bugün Elon Bey'den haber var mı?
    - Yok, ondan yok da, BTC tarafından var. Hani dün Bitcoin üretilirken çok fazla elektrik kullanılıyormuş, kullanılan kaynak da çoğunluğu kömür olmak üzere fosil yakıtlarmış ya...
    - Evet abi, öyleydi. Elon Musk böyle giderse Bitcoin'den vazgeçeceğim diye bir şeyler ima etmişti, piyasa allak bullak olmuştu.
    - Ha işte, Bitcoin madenciliği yapan Argo Blockchain diye bir firma, ikisi de hidroelektrik kaynağından gelen elektrikle çalışan iki büyük üretim merkezi satın almış. Bir saat önce açıkladılar.
    - Abi, satranç gibi... Birisi bir hamle yapıyor, diğeri karşı hamle...
    - Aynen öyle. Bizim için iyi. Doge Coin, arkasında Elon Musk olduğu sürece gider. BTC de bu hamle ve takip edecek yeni hamlelerle yaratılan olumsuz havayı silecek gibi... Bizim ağırlığımız bunlar zaten.
    - Evet abi. Şu an gelecek iyi görünüyor. Aslında baktığın zaman iyi zamanda girmişiz.
    - Şimdilik öyle görünüyor, inşallah umduğumuz gibi olur.
    - Senin hesap ne alemde abi?
    - Valla, bugün ilk defa artıya geçtim çok şükür. Az da olsa artıda olmak moral veriyor. Şükür ki bodoslama girmemişiz. Düşüşlerde aldıklarımız kurtardı bizi...

8. - Abi ya, sana bir şey soracağım.
    - Buyur abim. Biliyorsam yardımcı olurum.
    - Abi, cripto paralar listelenirken, yanlarında 1.0 G, 9,2M gibi işaretler var. bunlar nedir sence?
    - Valla, bir yerde okumadım, ama mantık yürüterek, bunların şu an piyasada bulunan hacmini gösteriyor diye düşünüyorum. Bak şimdi:
    520 BTC
    11K ETH
    12M XRP
    710M DOGE
    72K DOT
    71K NEO
    9.1M ADA
    1.0G REEF

- K: Bin demek, M: Milyon demek, G: Milyar demek. İçlerinde sadece BTC kafamı karıştırıyor. Sadece 520 yazıyor. Mesela Ethereum 11K, yani 11 bin tane varmış. Ripple 12 milyon adetmiş, Reef 1 milyar taneymiş...
    - Öyle mi acaba abi ya? Şimdi sadece 520 adet Bit Coin mi var yani dünyada?
    - Bakalım şimdi: 1 BTC yaklaşık 50 bin dolar desek, 26 milyon dolar eder.
    - Abi, az değil mi? Piyasada şimdi sadece 26 milyon dolarlık BTC mi var şimdi? Sadece Elon Musk 1,5 mu 15 milyar dolarlık mı ne Bitcoin almıştı ya???
    - Evet, doğru. 1,5 milyar dolarlık almıştı...Buna göre, bizim hesap yanlış.
    - Neyse abi, biraz daha araştıralım, kim önce bulursa diğerine söylesin, tamam mı?
    - Belki buranın müdavimleri de bir şey söyler...

Sayfa 946/1049 İlkİlk ... 4468468969369449459469479489569961046 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •