Sayfa 965/1049 İlkİlk ... 4658659159559639649659669679751015 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 7,713 - 7,720 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

1.  Alıntı Originally Posted by decamercion Yazıyı Oku
    Thodex in uluslararası versiyonu , bu yapının içinde olan var mı?
    Bir arkadaşımın 20 bin $ ı buhar oldu.
    Yok, biz böyle adı sanı duyulmamış şirketlerle iş yapmıyoruz. P ve B gibi büyüklerle takılıyoruz. Batınca büyük batacağız
    Tüm yazdıklarım şahsi fikrimdir. Yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
     Alıntı Originally Posted by Amateur Yazıyı Oku
    Yok, biz böyle adı sanı duyulmamış şirketlerle iş yapmıyoruz. P ve B gibi büyüklerle takılıyoruz. Batınca büyük batacağız
    Tam uluslararsı dolandırıcı, kuştaki twitlere göre 10 milyar dolar Tr den giden paraymış, arkadaşım kredi çekip girmişti, günlerce banad dil döktü, meğer müşteri getirene
    Titan saadet zinciriymiş.
    Neyseki mübalağlı şeylerden hep uzak dururum.
    Şimdi hepside ağloyor, mağduruz da mağduruz, iyide parayı yatırırken hiç sordunuz mu?
    Aç gözlülük ne kötü bişey.

3.  Alıntı Originally Posted by decamercion Yazıyı Oku
    Tam uluslararsı dolandırıcı, kuştaki twitlere göre 10 milyar dolar Tr den giden paraymış, arkadaşım kredi çekip girmişti, günlerce banad dil döktü, meğer müşteri getirene
    Titan saadet zinciriymiş.
    Neyseki mübalağlı şeylerden hep uzak dururum.
    Şimdi hepside ağloyor, mağduruz da mağduruz, iyide parayı yatırırken hiç sordunuz mu?
    Aç gözlülük ne kötü bişey.
    Kimse kimseye bedavadan para kazandırmaz. Önce yemleme yaparlar, birilerine akıtırlar parayı, sonra çek gelsin!...
    Tüm yazdıklarım şahsi fikrimdir. Yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir.

4. Bu piyasanın asıl amacı şimdilik bu zaten,gelişmemiş veya gelişmekte olan ya da biz hangi kategoriye giriyoruz bilmiyorum ama bizim gibi ülkelerden para transferinin gerçekleştirilmesidir. Bu doğru ise 10 milyar dolar çok korkunç.Türkiye'de bu çapta bir vurgun ilk defa oluyor.
    Adamlar o kadar acele ediyorki bunun için ,alım satımla uğraşmadan, fazla yorulmadan artık bir tokatla işi bitiriyorlar,mağdurlara sabır diliyorum.
    not :farklı bir oluşum olması farketmez ,değişik versiyonlarla hareket edeceklerdir

5. https://www.binance.com/en/blog/4214...nce-March-2020

Yukarıdaki linkte Mayıs başından bu yana yaşanan düşüşle ilgili bir değerlendirme var. İngilizcesi olmayanlar için aşağıya kısaca özetledim:

Bitcoin Nisan ayından itibaren yaşanan %35 düşüşle Mayıs ayında Mart 2020'de yaşanan düşüşten sonraki en büyük kaybını yaşadı.

Bu düşüşte Elon Musk'ın twitleri, Tesla'nın Bitcoin'i araç satışlarında kullanmaktan vazgeçmesi ve Çin'in Bitcoin madenciliği ile kripto para ticaretini yasaklamasının etkili olduğu belirtiliyor.

Bitcoin, 14 Nisan'daki 65 dolarlık zirvesinden %52 geriye geldiği yazılıyor.

Etherium'un da zirvesinden %59 aşağıda olduğu, ama Mayıs ayında Bitcoin'e nazaran marketteki ağırlığını daha fazla arttırdığını; bunda yakında uygulamaya geçmesi beklenen EFT (Ethereum Exchange-Trade Fund) (Her ne demekse) inisiyatifinin etkili olduğu belirtiliyor.

Bu tarz düzeltmelerin aslında sağlıklı ve gerekli olduğu, hiçbir trendin sürekli yukarıya gitmesinin beklenemeyeceği, geçmişte de bu tarz düzeltmeler olduğu ve kripto paraların her seferinde daha güçlü olarak atak yaptığı belirtiliyor. Bu düzeltmelerin alım fırsatı yarattığına ve kripto dünyasına çok sayıda yeni yatırımcı girmesini sağladığına da dikkat çekiliyor.

Yeniden trendin başlaması için bir tarih öngörülmemiş.

6. - Abi, niye önce bana anlatmıyorsun? Böyle forumda mı görecektik? Bak kırıldım şimdi.
    - Oğlum, sen de forumda değil misin, okursun diye düşündüm.
    - Ama abi, senden dinlemek daha iyi olurdu.
    - Tamam aslanım, biz ayrıca konuşuruz. Sana satır satır tercüme ederim. Ama için rahat olsun; bu yazıdaki değerlendirmelere göre iyi yoldayız.
    - Sağ ol abi. İnşallah iyi olur.

7.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Bu piyasanın asıl amacı şimdilik bu zaten,gelişmemiş veya gelişmekte olan ya da biz hangi kategoriye giriyoruz bilmiyorum ama bizim gibi ülkelerden para transferinin gerçekleştirilmesidir. Bu doğru ise 10 milyar dolar çok korkunç.Türkiye'de bu çapta bir vurgun ilk defa oluyor.
    Adamlar o kadar acele ediyorki bunun için ,alım satımla uğraşmadan, fazla yorulmadan artık bir tokatla işi bitiriyorlar,mağdurlara sabır diliyorum.
    not :farklı bir oluşum olması farketmez ,değişik versiyonlarla hareket edeceklerdir
    Düşüncelerinize katılıyorum, ama 10 milyar dolar bence abartılı bir rakam. Bilmem ama , bana biraz zor gibi geldi. 80 milyar TL eder. Adam başı ortalama 100 bin TL konulsa, 800.000 tane enayi lazım. Sonuçta adı sanı duyulmamış bir şirket. Kim yatırır o parayı? Binance yapsa o işi, bak o zaman inanırım. Orada ülkemizden çok para vardır.

8. Sn.Amateur
    Haklısınız banada abartılı geldi,piyasanın tamamının yaklaşık 10 milyar dolar olduğu söyleniyor.İşin bir kötü tarafıda bu ne kadar olduğu belli değil ,adamlar avlamak için bazı avantajlar sunmuşlar.Ama 1 milyar da olsa kötü.Çarpık bir sistem zaten açıklamasında da söylüyor,bizde yazılıma güvendik v.s.Yatırımcı tamamen herşeyi firmaya bırakıyor.Oda film bitti diyor.

Sayfa 965/1049 İlkİlk ... 4658659159559639649659669679751015 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •