Sayfa 816/1049 İlkİlk ... 316716766806814815816817818826866916 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 6,521 - 6,528 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,788
    Blog Entries
    1
    Ben şahsen 65-70 katı aldım. Tam bilemiyorum çünkü bir yerden sonra hesaplamak gereksiz oluyor. Paranın %98 kadarını dışarı çıkardım.
    Ortada balina olduğunu zannetmiyorum. Bir şekilde içinde olanlar balina oldu gitti gözü ile bakıyorum. Bir çoğu ben gibi parayı dışarı çıkartmıştır En son X JO gibi alt coinde (duyulmamıştır) 200 sat ile 500 sat arası son malı verdim/çaktım şu an 2 sat da ve girmiyorum. Girsem zaten 20 30 sata kadar hepsini toplamış olurum. Ama developerı bile artık ortalıkta yok.

Bu foruma ismini bitişik yazmam bile google da arama yapılınca yabancı bir kaç kişin gelmesine sebep bile olabilir.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,788
    Blog Entries
    1
    Neyse çok gerilerde kaldı ama tekrar edelim..

Teknoloji gelişiyor kripto dünyasıda gelişecek...

BTC eski ms-dos işletim sistemi gibi olmaya başladı bile. Generasyon 1. Kaymağını yedi.
    ETH eski windows 3.1 gibi olmaya başladı bile. Generasyon 2. Kaymağını yedi.

Komodo,xrp vs vs windows 98 , windows milenyum, windows xp gibi ler...Onlarsız olamıyoruz. Eski denilince bunlar akla gelecek. Generation 2.X...Kaymağı devam ediyor...

Yeni nesil windows 8-10, IOS veya android gibi olacaklar. İnsanoğluna kripto yayılması bu nesil ile olacak. Bekliyoruz bakalım.

Psikolojik YAS süreci

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,788
    Blog Entries
    1
    Eski web sitelerini hatırlayanlar varmı. Şimdilerde ise face, twitter, instagram.

Teknoloji hep gelişir. Cep telefonları hep gelişir. Eski nokialara ne oldu.

BTC ye de aynısı olacak elbet. Hatta gelişen hardware teknolojisi en sonuda btc yi kırabilir. Şu an sana imkansız gelebilir. Bu olduğu zaman direk çöp demek.

Psikolojik YAS süreci

4. İlk çıkan coin BTC tüm alt coin piyasasının kalbi değil mi, tüm alt coinler BTC ile alınıp satılmakta. Şuan için tüm kripto pazarının değeri yaklaşık 200milyar civarında olup bu değerin %66,4 kadarı BTC dir. Geriye kalan tüm alt coinler %33,6 dır. BTC Dominance değeri büyük balinar için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü dönem dönem alt coinlerden çıkıp BTC'ye geçiyorlar, bu durumda altlar düşerken BTC yükselmekte; bazende BTC sabitken altları yükseltiyorlar yada düşürüyorlar. Bunu balinalar dışında kimse kestiremiyor. Mesela FET/BTC nerelerden düşüşe başladı. 392 satoshiye kadar düşürdükten sonra 960 satoshiye kadar yükselttiler. Halbuki FET mart ayı başında 10.000 satoshi civarındaydı. Kesin birşey varsa 5.000 küsur civarında olan tüm alt coinler düşüş trendinde hemde çok uzun zamandan beri. Bizlerin yaptığı şey çok düşen alt coinleri alıp blraz yükseldikten sonra satıp kar yapmayı beklemek...
    Piyasaya para girmediği sürece BTC dahil tüm alt coinler trendi düşüş yönünde olacaktır...
     Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Neyse çok gerilerde kaldı ama tekrar edelim..

Teknoloji gelişiyor kripto dünyasıda gelişecek...

BTC eski ms-dos işletim sistemi gibi olmaya başladı bile. Generasyon 1. Kaymağını yedi.
    ETH eski windows 3.1 gibi olmaya başladı bile. Generasyon 2. Kaymağını yedi.

Komodo,xrp vs vs windows 98 , windows milenyum, windows xp gibi ler...Onlarsız olamıyoruz. Eski denilince bunlar akla gelecek. Generation 2.X...Kaymağı devam ediyor...

Yeni nesil windows 8-10, IOS veya android gibi olacaklar. İnsanoğluna kripto yayılması bu nesil ile olacak. Bekliyoruz bakalım.
    SM-M205G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. İnsanların krypto paralar ile bir çok şeyi neredeyse bedavaya yapabildiğini görüyoruz. İstediğimiz ülkeye istedğimiz miktarda krypto parayı hemde alternatif yöntemlere göre neredeyse bedava gönderebiliyoruz. Dünyadaki tüm sermaye artık istediği yere çok daha rahat akabiliyor.. bu kapitalizmden beslenen devletler için belki de hoş olmayan bir durum. Ancak gelişmekte olan ülkeler için bir çok fırsat sunuyor.. Krypto para sistemi mevcut elktronik para kağıt paranın yerini alabilmesi mümkün.. Bankacılık sektörü gereksiz hale gelecektir veya şekil değiştirecektir artık.. Benim aslında uzun süredir karar veremediğim şey merkeziyetsiz bir bitcoin mi ve yoksa diğer merkezi ya da kısmen merkezi altcoin piyasası mı uzun vade de daha kazançlı olacağıydı. Ben her ne kadar Bitcoinin bu piyasada en önemli krypto para olduğunu düşünsem de kısmen merkezi altcoinlerin de uzun vade de avantajlı olacağı durumlar oalcaktır, zira bitcoin gelişmiyor ancak değer olarak aynı kalıyor ve enflasyonist etki ile büyüyor, alt coinler ise piyasanın ihtiyaç duyduğu akıllı sözleşmeler, işlem hızı, düşük feeler gibi extra olanaklar sağlayabiliyor, onun için başta bitcoin merkezli bakmak kaydı ile gerçekten işe yarar ve çözüm üretebilen ve yenilikler getirebilen altcoinleri de değerlendirmek ve takip etmek gerekiyor, tabi alt coinlerin önemli bir kısmının gerçek anlamda çok bir şey üretemediğini de belirtmek lazım, bu sebeplerle ben krypto piyasasından ümitliyim, tabi tüm sermaye ile yatırım yapmak gibi risklere de girmeye gerek yok, portföyün belki %5-10 krypto bulunsa belki de yeterli olacaktır... yatırım tavsiyesi değildir... uzun vade düşünmeyenler için oldukça riskli bir yatırımdır krypto piyasası unutmamak lazım..
    Başarı yolun sonu değil, yolun kendisidir... Başarı bir yolculuktur ve hiç bir zaman bitmez, asıl başarı yolda kalabilmektir...

6. Aşağıdaki haftalık grafik, zaman zaman güncelleme yaparız. BTC' de görünüm pek iç açıcı değil şimdilik. İşaretli önce üstteki daha sonra eğer tutunamazsa alttaki kademeye kadar geri çekilmenin devam etmesi muhtemel. 2020 2. ayından sonra oyunun kuralları değişebilir. Acelesi olmayanlar için bekleme zamanı...

Yazdıklarım analiz niteliğindedir, yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,788
    Blog Entries
    1

.
    .
    Güncel.

Psikolojik YAS süreci

Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku

.
    .
    Güncel.
    hızlandı gibi, dikiş tutmuyor pek
    ara shortlara filan da fazla aldırmıyor birkaç gündür, ne koysam biraz nazlanıp aldı içine. hedefe iniyoruz galiba
    Son düzenleme : KPL; 17-12-2019 saat: 23:41.

Sayfa 816/1049 İlkİlk ... 316716766806814815816817818826866916 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •