Sayfa 857/1049 İlkİlk ... 357757807847855856857858859867907957 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 6,849 - 6,856 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,788
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    sn. seçbul sn kpl

bugünkü hareket için grafik çalışmanız varsa paylaşabilir misiniz?

.
    .
    1. Nihai hedefimiz 9440
    2. Nihai hedefimiz 11394

Bunlar zaten haftalardır forumda fikrim olarak duruyor.
    Sadece hangisi olacağını bulabilmemiz zor. Henüz ARA düzeltmeye başlamadı ben başlar diyordum hala istekli olması 11394 ü öne çıkarıyor. Ama hala en kuvvetli ihtimalim 9440 ...

İki hedefte ara düzelme sonrası fikrimdir. (Mor çizgiler..Şu an kabasını çizdim)
    .
    .
    .
    .
    O veya bu. Bana göre uzun vade zaten BTC para den kazanma işi bitti. BENCE. Bu senelerde yaşadıklarımız sadece uzun bir düzeltme hareketi.. Belki uzun vade sonrası dip fiyattan yakalarsak (bence).. ??? Oda soru işareti..

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku

.
    .
    1. Nihai hedefimiz 9440
    2. Nihai hedefimiz 11394

Bunlar zaten haftalardır forumda fikrim olarak duruyor.
    Sadece hangisi olacağını bulabilmemiz zor. Henüz ARA düzeltmeye başlamadı ben başlar diyordum hala istekli olması 11394 ü öne çıkarıyor. Ama hala en kuvvetli ihtimalim 9440 ...

İki hedefte ara düzelme sonrası fikrimdir. (Mor çizgiler)
    .
    .
    .
    .
    O veya bu. Bana göre uzun vade zaten BTC para den kazanma iş ibitti. BENCE... Belki uzun vade sornası dip fiyattan yakalarsak (bence).. ???
    Seçbul üstad TH sizin kağıttan çıkmış THY'ye girmiş. Millet artık THY'ciler düşünsün diyor. Bu mu Hulk dayanışması...
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,788
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Seçbul üstad TH sizin kağıttan çıkmış THY'ye girmiş. Millet artık THY'ciler düşünsün diyor. Bu mu Hulk dayanışması...
    Zaten o gün veya bir gün önce ne yazmışım onu da alıntılarmısınız ?
    .
    .
    Neyse ben kısa özet geçeyim. Hulk bu çıkışta kurtulma/satma hissi uyandırtacak. Ondan sonra esas çıkış başlayacak.

Psikolojik YAS süreci

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,788
    Blog Entries
    1
    2000 dolar öncesi 9400 olmalıyız bence..
    .
    .
    Sakin olmak lazım.Bişi yok bence.
    .
    .
    16 Mart...
    .
    .
    .
    Ve bugün geldi çattı..

Psikolojik YAS süreci

5.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    .
    .

.
    .
    16 Mart...
    .
    .
    .
    Ve bugün geldi çattı..
    9400leri gördük ve geri geldik. Helal hocam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,788
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    9400leri gördük ve geri geldik. Helal hocam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bitstamp hesap yeri : 9441 .. Görülen max : 9485 (Favori hesap yeri)
    Binance hesap yeri : 9513 .. Görülen max : 9460

2 isi ortalama hesap yeri : 9477 .. Görülen ortalama max : 9472

Psikolojik YAS süreci

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,788
    Blog Entries
    1

.
    .
    Bana göre artık btc tehlikelidir..Biraz açalım...

Belki ana dönüş C ? bitti.

Bitmedi ise yaylanma yapacaktır.. 4 ile yazdığım yörelerden iyi olur. Uzun sürebilir..7332 gibi..
    Orası işe yarar ise 2 tepe şansı var. Biri double top. Aynı burası/bu seviyeler/buralar. Veya bir üst segment 11394.
    .
    .
    Bence bu şekil çizecek....

Ben artık malda değilim..Soran olabilir..

Psikolojik YAS süreci

8. Bende artık malda değilim.
    2018 başında yüksek fiyatlardan BTC almıştım. Bir çok macera yaşadım 1.5 yıl boyunca kaç tane coinin tahtası kapanıp borsalardan atıldılar.
    Buna rağmen özellikle KMD sayesinde zarar yapmadan kripto dünyasına şimdilik ara veriyorum. Al sat yaparak ciddi zararlardan kurtuldum. Ben KMD ilk aldığımda 0.0006BTC seviyelerinde idi. Şimdi ise 0.00006BTC tam 10 kat değer kaybetmiş 1.5 sene boyunca. Bu coin gene diğer coinlere göre en dik ayakta duranlardan. Genel olarak bir çok coin 2018 başından bu güne kadar 10 kat 20 kat 50 kat 100kat gibi astronomik değer kaybetti. Bazı coinler borsalardan atıldı benimde bir çok coin borsadan atıldı.
    Bu tecrübelerinden çıkan sonuç, asla kripto dünyasında uzun süreli yatırım yapılmaz. Korkunç risk barındırıyor. Bundan sonra da asla alt coinlerde 2018 başında olduğu gibi toplu yükseliş olmayacak bana göre. Kral düşsede yükselsede her zaman BTC olacaktır.
    BTC tekrar 3000-4000dolar seviyelerine düşerse ki o zaman diğer alt coinlerde zaten şimdiki değerlerinin çok altına düşecektirler işte o zaman tekrar kripto dünyasına girilebilir.
    İlk ondaki coinler ne kadar sağlam olsalarda kısa sürede çok getiri vermiyorlar ben bunun yerine biraz daha gerilerdeki ama projesinin sağlam olfuğuna inandığım (KMD, NANO, WAVES, ZRX gibi) coinleri düştükleri zaman alıp %40 ve üzeri karlardan satma taktiğini uyguladım.
    Bir coinin tamamen borsadan atılıp çöp olmasından dolayı ciddi para kaybettim eğer bu olayı yaşamasaydım 1.5 senede yaşanan ciddi değer kayıplarına rağmen ana paramı 2 katı yapmış olabilirdim.
    O yüzden al-sat taktiği bana daha mantıklı geliyor.
    Al-sat yapamayacaklar bence alt coinlere hiç bulaşmamaları gerekir. Mutlaka takip ettikleri alt coinlerden bazıları değer kazanabilir ama o coini elde tutup tutmamak asıl mesele. İnsan psikolojisi ciddi değer kayıpları olduğunda her zaman hata yapmaya müsait. Zarardayken portföy takibi ciddi moral bozabiliyor. Uzun süreli yatırım yapacak kişiler krsinlikle BTC yatırımı yapmaları daha mantıklı bence. BTC alırken fiyatın içinde dolar da olduğundan dolayı kısmende olsa dolara da yatırım yapılmış oluyor. Bunun da hesaba katılması gerekiyor.
    Dipnot: Seçbul üstadın teknik analiz notlarına ciddi değer vermek gerekiyor.
    Anlattığım tecrübeler yatırım tavsiyesi değildir sadece 1.5yılda yaşadığım tecrübelerdir...

SM-M205G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 857/1049 İlkİlk ... 357757807847855856857858859867907957 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •