Sayfa 1017/1049 İlkİlk ... 175179179671007101510161017101810191027 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 8,129 - 8,136 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

1. anlamsız kriptolar (memecoinler, kedi köpek koinler),
    şişmiş projeler (avax benzeri sözde eth-killerlar) ve ponziler (ust benzeri algo stablecoinler, nft saçmalıkları) eleniyor.

piyasaya turist olarak gelmiş, kaldıraççısı marjincisi siliniyor. bitcoin uzun vadeli ellerde birikmeye devam ediyor.

bu tarz dönemleri ormanın hayat döngüsünde hayati bir role sahip doğal yangınlara benzetiyorum. dünya dönüyor, evrim durmuyor yani ecnebinin dediği gibi nature is healing.

2024'teki 5. halving dönemine 2 yıldan az kaldı: https://academy.binance.com/tr/halving

piyasa sentimentini anlamak için diğer forumları ve twitter'ı bu dönem çok sıkı takip etmek lazım. bence

2. Binance LUNA/USDT 0.385
    Btc Türk LUNA/USDT 0.8994

Luna'nın ağı göçmüş sanırım, btc türk'e luna gelmiyor mu nedir? üstelik bu fiyatlarda hala alıcı var,

arbitraj için risk iştahı dev, beton billurlu bir babayiğit aranıyor :D

3.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    anlamsız kriptolar (memecoinler, kedi köpek koinler),
    şişmiş projeler (avax benzeri sözde eth-killerlar) ve ponziler (ust benzeri algo stablecoinler, nft saçmalıkları) eleniyor.

piyasaya turist olarak gelmiş, kaldıraççısı marjincisi siliniyor. bitcoin uzun vadeli ellerde birikmeye devam ediyor.

bu tarz dönemleri ormanın hayat döngüsünde hayati bir role sahip doğal yangınlara benzetiyorum. dünya dönüyor, evrim durmuyor yani ecnebinin dediği gibi nature is healing.

2024'teki 5. halving dönemine 2 yıldan az kaldı: https://academy.binance.com/tr/halving

piyasa sentimentini anlamak için diğer forumları ve twitter'ı bu dönem çok sıkı takip etmek lazım. bence
    Güzel yorum, çok fazla arap saçına dönmüştü piyasa, çorba gibi oldu.

Alıntı Originally Posted by KPL Yazıyı Oku
    master dip genelde abartılı oluyor. 9-13 değilse 18-20 rahatlıkla olabilir bence.

...

master dibe giden bir piyasada mantık vs çalışmadığı gibi dip nadiren çok görünür yerlerde oluşuyor.

...

18 bütün çıkışın .786'sı civarına gelir. 9-13 bütün çıkışın .886'sı civarına gelir. 28-30 ise tüm çıkışın .618'i civarında - gayet master fibo seviyeleri bunlar ve bu pazarda fibolar değerli bence. mantık yürüterek 9-13 beklemesek de, hepsi olası namzetler herşeye rağmen.

...
    bu 22.Ocak'tan ... hafta sonuna kadar yukarı sert geri dönüş olmazsa (28-30 üzeri), bu format çalışacak artık gibi, bence.

5. arkadaşlar ben borsa yatırımcısıyım, coin işlerini ne bilirim, ne hayatımda alıp sattım, açıkçası apayrı bir dünya olduğu için çok derinlerine dalmak da istemem, borsayı öğrenmem bile 20 senemi aldı: ) sırf misal luna tetra gibi 1 doların altına gelen coinlere 100 lira atıp bunun tekrar 100 dolara gelmesiyle 10 bin lira kazanmayı umarak, coin sıfırlanırsa da piyango bileti almış gibi paranın yanmasına razı olarak kullanmak için icrypex hesabı açmak mantıklımıdır? (icrypex dememin sebebi investing forumlarında binance ve btctürk'e çok küfür ediyorlar donma falan çok oluyormuş galiba). sürekli kullanmayacağım için orda 1000 lira para tutmanın ek maliyeti olur mu? tabiki yatırım tavsiyesi olarak almıyorum rahat olun rehberlik edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    Son düzenleme : friendly_1980; 12-05-2022 saat: 16:34.

6.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    arkadaşlar ben borsa yatırımcısıyım, coin işlerini ne bilirim, ne hayatımda alıp sattım, açıkçası apayrı bir dünya olduğu için çok derinlerine dalmak da istemem, borsayı öğrenmem bile 20 senemi aldı: ) sırf misal luna tetra gibi 1 doların altına gelen coinlere 100 lira atıp bunun tekrar 100 dolara gelmesiyle 10 bin lira kazanmayı umarak, coin sıfırlanırsa da piyango bileti almış gibi paranın yanmasına razı olarak kullanmak için icrypex hesabı açmak mantıklımıdır? (icrypex dememin sebebi investing forumlarında binance ve btctürk'e çok küfür ediyorlar donma falan çok oluyormuş galiba). sürekli kullanmayacağım için orda 1000 lira para tutmanın ek maliyeti olur mu? tabiki yatırım tavsiyesi olarak almıyorum rahat olun rehberlik edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    Gitse de üzülmeyeceğiniz parayı koyacaksanız, sürekli al-sat ya da kaldıraçlı işlemleriniz yoksa nerede hesap açtığınız pek önemli değil bu durumda. Ancak yerli bir borsa olması daha mantıklı olur en azından muhatap bulma anlamında.

Yavaşlık büyük borsalarda pek olmaz. Ancak piyasanın çok yoğun, sert hareketlerinde olabiliyor. Onun haricinde sürekli rahatsızlık veren bir yavaşlık yok.(Binance vb. büyükler için söylüyorum). Icrypex kullanmadım hiç. Bence BtcTurk'te açabilirsiniz bir hesap.

Bir de bana göre luna ve onun stabil coin'i ust'ye bulaşmayın. Yani piyango oynayacaksanız bile bunlara dalmayın derim. Piyasa zaten kan gölü şu ara, hepsi muazzam düştü. Top 10 coinlerden alın birini unutun derim. YTD.

7.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    arkadaşlar ben borsa yatırımcısıyım, coin işlerini ne bilirim, ne hayatımda alıp sattım, açıkçası apayrı bir dünya olduğu için çok derinlerine dalmak da istemem, borsayı öğrenmem bile 20 senemi aldı: ) sırf misal luna tetra gibi 1 doların altına gelen coinlere 100 lira atıp bunun tekrar 100 dolara gelmesiyle 10 bin lira kazanmayı umarak, coin sıfırlanırsa da piyango bileti almış gibi paranın yanmasına razı olarak kullanmak için icrypex hesabı açmak mantıklımıdır? (icrypex dememin sebebi investing forumlarında binance ve btctürk'e çok küfür ediyorlar donma falan çok oluyormuş galiba). sürekli kullanmayacağım için orda 1000 lira para tutmanın ek maliyeti olur mu? tabiki yatırım tavsiyesi olarak almıyorum rahat olun rehberlik edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    Bu işin tavsiyesi olmaz...
    Sorduğunuz sorulara naçizane cevabımı vereyim...:
    Bir ürünün, hizmetin, sitenin kullanıcısı ne kadar çoksa, sayısal olarak şikayetçisi de o kadar çoktur.
    Burada "sayısal" hayati kelime...
    "Oransal" olarak bakarsanız Binance vb büyük borsalarda şikayetçi sayısının daha az olduğu göreceksiniz.

Borsalarda kullanıcı sayısı önemli ve hatta belirleyicidir.
    Borsa tecrübeniz olduğunu söylüyorsunuz...
    Örnek olarak onu seçelim:
    Ereğli tahtası ile Arsan tahtası bir midir?
    Kademeleri aynı oranda dolu mudur?
    Bunların cevabı zaten sizi borsa açısından doğru yere götürür umuyorum.

Açıkça "kendime göre düşük sermaye ile yüksek risk almak istiyorum!" demişsiniz.
    1-Beklenti buysa, riski de üstleniyorsanız,
    2-Kaldıraçlı işlem yapmayacaksanız,
    3-Kalp sorununuz yoksa,
    4-Aldığınız kararların sonucuna katlanabiliyorsanız...

BEN TAVSİYE ETMEM AMA...

EK: Bana sorsanız "pro olmayan adamın bu ortamda BTC alması bile sıkıntılı" notunu da düşeyim
    https://twitter.com/teknikcioblomov
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

8. ikinize de teşekkürler. aslında trbinance'e resmen üye bile olamadım, takıldı, sapıttı, müşteri temsilcisine dahi ulaşacak numara yok, mail atmaya çalıştım canlı yazışma yapın tavsiyesi verdi, canlı yazışmada yapay zeka cevap veriyor, sana saçmasapan alakasız linkler yolluyor vs: ) onu es geçtim. icrypex deseniz hesabı açmayı başardım ama luna coin yok, mt'ye benzer ne var dedim fantom tavsiye etti 30 liralık btc hediye etmişler onu bozup fantom aldım hemen. ilave para yükliycektim öyle eziyetli bi süreci varki telefondaki adama kardeş fantom şu an 0.3 dolar, ocak ayındaki rakama dönsün 3 dolar olsun benim bakiye 300-500 liraya yükselsin söz dilekçemi kimliğimi yüzümle beraber tek ekranda birleştirip, aynı anda diğer kolumla selfi çekip size yollama cambazlığına kalkışırım anca o meblağa değer dedim onu da geçtim: ). arkadaşın dediği gibi btctürk en kolayı oldu, arayüzü borsadan gayet tanıdık, hiç zorlanmadan aldık nihayet 50 adet luna 100 liralık ordan, gerisi kısmet.

Sayfa 1017/1049 İlkİlk ... 175179179671007101510161017101810191027 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •