Sayfa 101/491 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon
Arama sonucu : 3924 madde; 801 - 808 arası.

Konu: YBTAS - Yibitaş İnşaat Proje

Alıntı Originally Posted by Radyocu Yazıyı Oku
    Vallahi açıklanacak bir tarafta yok...
    Resmen söğüşleniyoruz...
    2018/9 dönem gelir tablosunu görünce,hemen 2018/6 dönem bilançoya baktım...
    Bir kere 58 milyon nakitimizi %12-14 arası faizle Votorantime vermişiz...
    Onu finansal açıdan desteklemek için...
    Bir kere Yibitaşın 1 gram bile banka borcu yok...Onu yazayım..
    Sadece ticari borç ve alacaklar var...
    27 milyon ticari borç..18 milyon ticari alacak bulunmakta...
    Ama yaklaşık 18 milyon liralık yani 4,1 milyon dolarlık borç görünüyor bilançoda...
    Bu da döviz riski taşıyoruz anlamına geliyor...
    Nitekim dolar 3. çeyrekte %30 artınca 5,5 milyon lira kambiyo zararı yazmışız...
    Banka borcumu var ?... Kredi mi çektik?... Hayır..
    Görünen o ki ticari borçlanmanın büyük kısmını dolar üzerinden yapmışız...
    Ama ticari alacakları da dolar yapmak aklımıza gelmemiş...
    Hadi müşterilerimizi üzmemek içi yapmadık diyelim...
    Madem kur riski taşıyoruz...
    Eldeki 58 milyonun 18 milyonunu bu işe ayıralım...
    O da yok...
    Şahsen ben bunları anladım...Yanılıyorsam, bir anlayan bana da anlatsın...
    Yazıklar olsun....
    Bunlar önemli olsada çok önemli şeyler değil,,neticede 3 kuruş temettü az öder.
    Önemli olan 100 bin olan sermayeyi neden rayiç değerine getirmiyor ?,yıllardır enflasyon karşısında sermaye erimiş olduğu halde kaç yıl öncesinin rakamları ile bilançoda yer alıyor?
    Hisseler iyice sığlaştı,manipülasyona açık hale geldikleri halde,ne hükümetten ne de spk dan bu konuda bağlayıcı düzenleme yok.

Hesap sorulması gereken konu bu.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

2.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Bunlar önemli olsada çok önemli şeyler değil,,neticede 3 kuruş temettü az öder.
    Önemli olan 100 bin olan sermayeyi neden rayiç değerine getirmiyor ?,yıllardır enflasyon karşısında sermaye erimiş olduğu halde kaç yıl öncesinin rakamları ile bilançoda yer alıyor?
    Hisseler iyice sığlaştı,manipülasyona açık hale geldikleri halde,ne hükümetten ne de spk dan bu konuda bağlayıcı düzenleme yok.

Hesap sorulması gereken konu bu.
    Abi daha iyi benim ongorum 2019 bilemedin 2020 burda strateji yapan kazanır zaten her sene insan bütçesine göre alıp bir sonraki sene 2 ye katlasa aldigi lotun iki misli daha alsa yani bir yerde mutlaka o bedelsiz gelecek sonuçta bedelsiz vermemiş olmaları hisseyi yeni alacaklar için şans bence bekleyenleride senelerdir opuyorlar zaten.borsanin düzeni bozuk adamlar 50 milyonu kafalarına göre kullaniyor niye bedelsiz yapsın.yuzde oniki faiz le vereceğine anlas bir bankayla ,13/14 ver 50 milyon paraya o faizi verirlerdi herhalde sene başında sen önemli değil diyorsun ama düşünsene kasaya 1/3 milyon daha girdiğini ortalama hisse sermayesinin 20 katı para zaten 2019 da herkes bu hisseyi konuşuyor olacak.ben henüz bu potansiyeli hiç bir yerde anlatmadım zaten anlatsam sizleri 20 yıl daha bekletir adamlar

Alıntı Originally Posted by rosene23 Yazıyı Oku
    Abi daha iyi benim ongorum 2019 bilemedin 2020 burda strateji yapan kazanır zaten her sene insan bütçesine göre alıp bir sonraki sene 2 ye katlasa aldigi lotun iki misli daha alsa yani bir yerde mutlaka o bedelsiz gelecek sonuçta bedelsiz vermemiş olmaları hisseyi yeni alacaklar için şans bence bekleyenleride senelerdir opuyorlar zaten.borsanin düzeni bozuk adamlar 50 milyonu kafalarına göre kullaniyor niye bedelsiz yapsın.yuzde oniki faiz le vereceğine anlas bir bankayla ,13/14 ver 50 milyon paraya o faizi verirlerdi herhalde sene başında sen önemli değil diyorsun ama düşünsene kasaya 1/3 milyon daha girdiğini ortalama hisse sermayesinin 20 katı para zaten 2019 da herkes bu hisseyi konuşuyor olacak.ben henüz bu potansiyeli hiç bir yerde anlatmadım zaten anlatsam sizleri 20 yıl daha bekletir adamlar
    Şirketlerde "örtülü kazanç" suç,,yani şirketin parasının başka şirketlere peşkeş çekilmesi,başka bir deyişle,örtülü kazanç, kurumun yakınlarına ödediği giderler, piyasaya nazaran kabarık, onlardan elde ettiği gelirler ise yine piyasaya nazaran düşük olduğu zaman söz konusu olmaktadır.,,,eğer yatırımcılar bu şekilde düşünüyorsa ,ilgili yerlere şikayet etmeli,haklarını aramalıdırlar,,,,,adamın burnundan fitil fitil getirirler.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

***EREGL* *YBTAS* *SODSN*** MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş.( Borsada İşlem Gören Tipe Dönüşüm Duyurusu

***EREGL******YBTAS******SODSN*** MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş.( Borsada İşlem Gören Tipe Dönüşüm Duyurusu )

Özet Bilgi DÖNÜŞÜM
    İlgili Şirketler EREGL, SODSN, YBTAS

Sermaye Piyasası Kurulu'nun VII-128.1 sayılı "Pay Tebliği"'nin 15'nci maddesi gereğince, pay senetleri Borsada işlem gören ortaklıkların Kurul kaydında olan ancak Borsada işlem görmeyen statüde pay senetlerinin Borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla Merkezi Kayıt Kuruluşu'na yapılan başvurulara ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.
    Borsa Kodu Sıra No Satışa Konu Pay Ünvanı Grubu Yatırımcının Adı-Soyadı Ünvanı Nominal Tutar (TL)* Tsp İşlemi ** Satış Kısıtı **
    EREGL 1 EREGLI DEMIR VE ÇELIK FABRIKALARI T.A.S. E AYSE IMEN 142,380
    EREGL 2 EREGLI DEMIR VE ÇELIK FABRIKALARI T.A.S. E IDIL YALÇIN 169,420
    SODSN 3 SODAS SODYUM SANAYI A.S. E FATIMA TÜRE 12.001,000
    YBTAS 4 YIBITAS YOZGAT ISÇI BIRLIGI INSAAT MALZEMELERI TICARET VE SANAYI A.S. E YASAR HALICI 0,280
    YBTAS 5 YIBITAS YOZGAT ISÇI BIRLIGI INSAAT MALZEMELERI TICARET VE SANAYI A.S. E YASAR HALICI 0,466

(*) Nominal Tutar(TL): Bakiye alanlarında binlik ayracı olarak nokta (.), küsürat ayracı olarak ise virgül (,) kullanılmaktadır. (**) İlgili veriler üye bildirimi doğrultusunda yayınlanmaktadır. Borsa tarafından satış işleminin Toptan Alış Satış İşlemi olarak (TAS) yapılacağı duyurulduktan sonra TAS işlem tarihinde paylar borsada işlem gören tipe dönüştürülecek olup, aksi taktirde dönüşüm işlemi mevzuatta öngörülen sürede tamamlanacaktır.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/720426

BIST

(16/11/2018 - 16:46:45)

5.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Şirketlerde "örtülü kazanç" suç,,yani şirketin parasının başka şirketlere peşkeş çekilmesi,başka bir deyişle,örtülü kazanç, kurumun yakınlarına ödediği giderler, piyasaya nazaran kabarık, onlardan elde ettiği gelirler ise yine piyasaya nazaran düşük olduğu zaman söz konusu olmaktadır.,,,eğer yatırımcılar bu şekilde düşünüyorsa ,ilgili yerlere şikayet etmeli,haklarını aramalıdırlar,,,,,adamın burnundan fitil fitil getirirler.
    Minareyi çalan kılıfını hazırlar tek yazacaklarımı cevap devletin öngördüğü faiz oranında kredi verilmiştir. Kaç yerden fiyat aldınız diye bu SPK mı soracak her yer kokusmus

6.  Alıntı Originally Posted by rosene23 Yazıyı Oku
    Minareyi çalan kılıfını hazırlar tek yazacaklarımı cevap devletin öngördüğü faiz oranında kredi verilmiştir. Kaç yerden fiyat aldınız diye bu SPK mı soracak her yer kokusmus
    Tabi ki uyduruyor kılıfı...Bu rakamlar 30 Haziran 2018 deki faizler...
    Aylık cari hesaba uygulanan rakamlar diyor...
    Ben bu ifadeden bir vatandaş bankaya gitse,para yatırsa ona verilecek rakamı anlıyorum...
    O tarihte de bu civarlardaydı mevduat faizi...
    Peki işletmelerin bankalardan kullandığı kredi faizi kaçtı...
    Yüzde 20-25 den bahsediliyordu...
    Bari ortalama 17-18 yap...Şirketin %82 si zaten senin...

Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

Kılıftan kılıfa fark vardır.
    sermayede değerleme yapmıyor,rayiç değerine getirmiyor,hissede manipilasyona zemin hazırlıyor deyin,,tek lotla hisse tavan ya da taban olmaya müsait.
    Bir kampanya başlatın,,her yere şikayet edin,,gerekirse bakan Albayrak a,Cumhurbaşkanına bile yazın,
    parayla değil ya,,,umarım ses getirecektir.
    Ben hissede olsam yapacam bunları da 1750-1850 aralığını bekliyorum,,eğer hissede olursam,,seyredin o zaman kampanyayı.
    Tabii bir elin nesi var,2 elin sesi var kampanyasına dönüşmeli.
    Kurulduğu günden beri bir şirket ayni sermaye ile devam edemez,,enflasyon farklarını sermayeye yansıtması lazım.

Zaten kağıt bildigin asansör ama üç binin üstünü gormesi gerekiyor bakalım benim robotum calisiyormu evet Viking abi tebrik etmistin buda bir aylık son yorumum zarı attım���� bide tuttururken alıp satabilsem
    "kordsa
    12-02-2013, 20:17
    aşağıdaki linkte şirketin %82 sine 535 milyon euro ödeyen cimporun haberi var.tamamı 600 milyon euro eder yaklaşık ve bunun üzerine 100 milyon euro da yatırım yapmışlar.
    bunlar 2007 yılında olmuş.toplam 700 milyon euro değeri ve değer artışı var 4 yılda olan dersek ortalama şuan piyasa değeri 750 milyon euronun 3 te biri fiyatına işlem görüyor.şirketin son kapanış piyasa değeri 250 milyon euro ediyor.
    yatırım tavsiyesi değildir."

http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=7662473

2013 yılında kaç yurodan işlem görüyormuş,şimdi ne kadar?

Sayfa 101/491 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •