Sayfa 102/491 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202 ... SonSon
Arama sonucu : 3924 madde; 809 - 816 arası.

Konu: YBTAS - Yibitaş İnşaat Proje

1. Bende şunu anlamıyorum nasıl 1800 u bekliyorsunuz 10 tane alacak bir kişi için 4000 lira fark eder ya o arada hisse giderse 40000 lira diyor üstatları gerçi belki bu yüzden bu haldeyim evet ongorumu yazmıştım zaten 3000 in üstünü gösterip tekrar bir düşüş bekliyorum gerçi açıkçası 2400 un altına getirmezler diye düşünüyordum durum ortada dunde bsoke 1.05 iken tekrar 90 kusurleri gostereceklerini yazmıştım bu adamların kafası böyle basıyor en güzel kağıt ihlgm idi kazanan ky da var kaybedende adamlar tahtayı gotururken derinliği film izler gibi izlerdim ne gunlerdi be

2. Beyaz filonun durduk yerde 6 liradan 200 üstüne çıkması...
    Yonganın bedelsiz sermaye artırımı(şirkete ne katkı sağlıyorsa)sonrası 250 den 2500 lere gitmesini gördükten sonra...
    Yibitaşında, 40 binlere çıkmasını imkansız değil ama hiç gerçekçi değil bu konjonktürde...
    Bedelsiz açıklasa ne olacak?...
    Spekülatörün veya tahtaya saldıranların gücüne göre belki 3-5 veya 10 tavan yapacak...
    Buralardan alanların büyük bir kısmı bir tavan daha, bir tavan daha derken geç kalacak...
    Sonra tekrar sızlanmalar...
    Keşke düzgün yönetilip, karıyla orantılı fiyatı artsa...

Daha önce yazmıştım, tekrar yazayım..
    Cimpor, 2006 da bir hisseye 1750 liradan çağrı yapmış...
    O günkü kurdan 1250 dolar...
    Yani, 12 sene önce Yibitaşa 125 milyon dolar değer biçmiş...
    Şirketin bu günkü değeri ise sadece 41,5 milyon dolar...
    O gün öz sermaye 53 milyon tl den, bu gün 141 milyona gelmiş...
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

Alıntı Originally Posted by rosene23 Yazıyı Oku
    Bende şunu anlamıyorum nasıl 1800 u bekliyorsunuz 10 tane alacak bir kişi için 4000 lira fark eder ya o arada hisse giderse 40000 lira diyor üstatları gerçi belki bu yüzden bu haldeyim evet ongorumu yazmıştım zaten 3000 in üstünü gösterip tekrar bir düşüş bekliyorum gerçi açıkçası 2400 un altına getirmezler diye düşünüyordum durum ortada dunde bsoke 1.05 iken tekrar 90 kusurleri gostereceklerini yazmıştım bu adamların kafası böyle basıyor en güzel kağıt ihlgm idi kazanan ky da var kaybedende adamlar tahtayı gotururken derinliği film izler gibi izlerdim ne gunlerdi be
    Alanlar,,2006 dan beri hep ayni şeyi söylüyor,,,,,,,"ya hisse giderse,ya kaçarsa"........ onlar tepeden satmış,bekleyen de yıllardır hamalcılık yapmış.sizin para erimiş pul olmuş,,onlar kazanmış.
    Devlet düzenleme yapmadığı sürece sn wiking in de dediği gibi bu sermaye ile 40 yıl daha böyle milleti kandırmaya devam ederler.
    Bunun için arabanın arkasına takılan patenli gençler gibi olmak lazım,,belki kötü örnek ama,tıpatıpda uyuyor,
    yani şöför nereye giderse sizde arkasına takılmanız gerekir,,yoksa sittin sene bekler durursunuz.
    grafik ne diyorsa odur,,trend var mı yok,,2011 den beri hep ayni nakarat değil mi?
    O yüzden dediğiniz seviyeleri bekliyorum dedim,gerçekten de bekliyorum,,bu hafta gelebilir.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Alıntı Originally Posted by Radyocu Yazıyı Oku
    Beyaz filonun durduk yerde 6 liradan 200 üstüne çıkması...
    Yonganın bedelsiz sermaye artırımı(şirkete ne katkı sağlıyorsa)sonrası 250 den 2500 lere gitmesini gördükten sonra...
    Yibitaşında, 40 binlere çıkmasını imkansız değil ama hiç gerçekçi değil bu konjonktürde...
    Bedelsiz açıklasa ne olacak?...
    Spekülatörün veya tahtaya saldıranların gücüne göre belki 3-5 veya 10 tavan yapacak...
    Buralardan alanların büyük bir kısmı bir tavan daha, bir tavan daha derken geç kalacak...
    Sonra tekrar sızlanmalar...
    Keşke düzgün yönetilip, karıyla orantılı fiyatı artsa...

Daha önce yazmıştım, tekrar yazayım..
    Cimpor, 2006 da bir hisseye 1750 liradan çağrı yapmış...
    O günkü kurdan 1250 dolar...
    Yani, 12 sene önce Yibitaşa 125 milyon dolar değer biçmiş...
    Şirketin bu günkü değeri ise sadece 41,5 milyon dolar...
    O gün öz sermaye 53 milyon tl den, bu gün 141 milyona gelmiş...
    20 yılda bir defa değil,,,her yıl açıklaması gerekir,,bakın sodaya,arsana,,her yıl kar payından bedelsiz veriyor,,bu suretle spekülasyonun da önüne geçmiş olursunuz,
    dediğim gibi devlet kanunlaştırmassa,şirketlerin insiyatifi ile bu iş olmaz.
    100 bini 2000 yılından bu yana bir değerleyin bakalım,kaç çıkıyor?
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

5.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    20 yılda bir defa değil,,,her yıl açıklaması gerekir,,bakın sodaya,arsana,,her yıl kar payından bedelsiz veriyor,,bu suretle spekülasyonun da önüne geçmiş olursunuz,
    dediğim gibi devlet kanunlaştırmassa,şirketlerin insiyatifi ile bu iş olmaz.
    100 bini 2000 yılından bu yana bir değerleyin bakalım,kaç çıkıyor?
    Dostum, Koyu kısımda yazdıklarına tamamen katılıyorum...
    Bedelsiz beklentisini ve spekülasyonu başka türlü kalkmaz...

100 bin ödenmiş sermayenin enflasyon kaybını biz değil, şirket değerlendirecek...
    Aktifle pasifler arasındaki fark bize öz sermayeyi verir...
    Yibitaşın özsermayesi 2018/6 da 141,5 milyon lira...
    1973 de kurulurken muhtemelen 100 bin sermaye ile kurulmuştur...
    O, 100 bini 141,5 milyon yapmışlar...Verilen temettüler hariç...
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

100 bin ödenmiş sermayenin enflasyon kaybını biz değil, şirket değerlendirecek...
    Neler söylüyorsunuz,,inanamıyorum,,tam 45 senedir sermayesi ayni mi yani?

Neler söylüyorsunuz,,inanamıyorum,,tam 45 senedir sermayesi ayni mi yani?
    Peki 100 bin sermayesi olan şirkete bankalar milyonlarca krediyi nasıl veriyorlar?
    Bu işte bir sakatlık var.
    Son düzenleme : olimpik forum; 18-11-2018 saat: 14:42.

Alıntı Originally Posted by rosene23 Yazıyı Oku
    Bende şunu anlamıyorum nasıl 1800 u bekliyorsunuz 10 tane alacak bir kişi için 4000 lira fark eder ya o arada hisse giderse 40000 lira diyor üstatları gerçi belki bu yüzden bu haldeyim evet ongorumu yazmıştım zaten 3000 in üstünü gösterip tekrar bir düşüş bekliyorum gerçi açıkçası 2400 un altına getirmezler diye düşünüyordum durum ortada dunde bsoke 1.05 iken tekrar 90 kusurleri gostereceklerini yazmıştım bu adamların kafası böyle basıyor en güzel kağıt ihlgm idi kazanan ky da var kaybedende adamlar tahtayı gotururken derinliği film izler gibi izlerdim ne gunlerdi be
    10 u nereden çıkarttınız,,çok çok fazla alacağım.

Sayfa 102/491 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •