Special Days Image
Sayfa 103/491 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon
Arama sonucu : 3924 madde; 817 - 824 arası.

Konu: YBTAS - Yibitaş İnşaat Proje

1.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Neler söylüyorsunuz,,inanamıyorum,,tam 45 senedir sermayesi ayni mi yani?
    Peki 100 bin sermayesi olan şirkete bankalar milyonlarca krediyi nasıl veriyorlar?
    Bu işte bir sakatlık var.
    Önemli olan 100 bin olan ödenmiş sermaye değil...
    Öz sermayedir...O rakamda 141,5 milyondur...
    Varlıklarından, borçlarını çıkarsanız 141,5 milyonu kalıyor...
    Bankalar veya kredi verecekler bu rakama bakar...
    100 bin lira sermayeyi bedelsiz vererek 10 milyon veya 100 milyon yapsanız da,
    Öz sermaye rakamı olan 141,5 milyonda 1 kuruşluk bile değişiklik olmaz...
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

Alıntı Originally Posted by Radyocu Yazıyı Oku
    Önemli olan 100 bin olan ödenmiş sermaye değil...
    Öz sermayedir...O rakamda 141,5 milyondur...
    Varlıklarından, borçlarını çıkarsanız 141,5 milyonu kalıyor...
    Bankalar veya kredi verecekler bu rakama bakar...
    100 bin lira sermayeyi bedelsiz vererek 10 milyon veya 100 milyon yapsanız da,
    Öz sermaye rakamı olan 141,5 milyonda 1 kuruşluk bile değişiklik olmaz...
    Yanlış.,,,,bankalar bu rakama bakarlarsa şap diye otururlar işte böyle,,,şirketlerin özkaynakları istediğin gibi şişirilebiliyor.
    Ben atıyorum 250 bin değerindeki arsamı 1 milyon tl olarak değerliyeceğim,karşılığındada özkaynağı fiktif şekilde yükselteceğim.
    Bu şekilde özkaynağı şişirmiş olacağım.
    Rayiç değerine yükseltilmiş ödenmiş sermayeyi şişirsinlerde görelim,,,neden?
    Çünkü ödenmiş sermayeler tescilli,,,,öz kaynak tescilli olmadığından istediğiniz gibi rakamlarla oynayabilirsiniz.
    Bankaların takipteki kredileri işte bu sebebten yükseliyor,,,halbuki kredi kriteri ödenmiş sermaye olsaydı,,bankalar düşük sermayeli bu gibi şirketlere kredi vermezlerdi.
    Şirketlerde ödenmiş sermayelerini artırmak zorunda kalırlardı.
    Ben banka olsam,45 yıldır sermaye artırmamış,bu şirkete zırnık bile koklatmam.
    BASEL2 kriterlerinin bankaların yanında şirketlere de uygulanması lazım.

Finans piyasalarında düzeltilmesi gereken çok şey var çok.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

3. Sn.Olimpik forum,
    İstediğiniz gibi yorumlayabilirsiniz tabi...
    Ben bir münakaşaya girişmek istemem..
    Banka en küçük bir kredi vermek için bile 7 takla attırır, ve bir sürü teminat ister...
    Bir ev kredisinde bile "şerh" koydurur...
    Bankalar, öncelikle bilançoya bakarlar kredi verirken...
    Ama bilançolar denetlenmiş olmasına rağmen yetinmeyip,
    Kendi incelemelerini de yapıp, kredi vereceği şirketin varlıklarını ipotek koydurur..
    Cimpor, sadece yibitaşa 2006 da 125 milyon dolar verirken ödenmiş sermayeye mi bakıp bu kadar parayı verdi...
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

4.  Alıntı Originally Posted by Radyocu Yazıyı Oku
    Sn.Olimpik forum,
    Banka en küçük bir kredi vermek için bile 7 takla attırır, ve bir sürü teminat ister...
    Kendi incelemelerini de yapıp, kredi vereceği şirketin varlıklarını ipotek koydurur..
    Cimpor, sadece yibitaşa 2006 da 125 milyon dolar verirken ödenmiş sermayeye mi bakıp bu kadar parayı verdi...
    Katılıyorum...

Alıntı Originally Posted by Radyocu Yazıyı Oku
    Sn.Olimpik forum,
    Münakaşa olsun diye değil,olması gerekeni söylüyorum,,şu anda olan,aynen dediğiniz gibi.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Alıntı Originally Posted by rosene23 Yazıyı Oku
    Bende şunu anlamıyorum nasıl 1800 u bekliyorsunuz 10 tane alacak bir kişi için 4000 lira fark eder ya o arada hisse giderse 40000 lira diyor üstatları gerçi belki bu yüzden bu haldeyim evet ongorumu yazmıştım zaten 3000 in üstünü gösterip tekrar bir düşüş bekliyorum gerçi açıkçası 2400 un altına getirmezler diye düşünüyordum durum ortada dunde bsoke 1.05 iken tekrar 90 kusurleri gostereceklerini yazmıştım bu adamların kafası böyle basıyor en güzel kağıt ihlgm idi kazanan ky da var kaybedende adamlar tahtayı gotururken derinliği film izler gibi izlerdim ne gunlerdi be
    tıpış tıpış geliyo, hiç acelem yok.

7.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    tıpış tıpış geliyo, hiç acelem yok.
    Valla abi bir kağıdı düşerken gördüğüme hiç bu kadar sevinmemistim

1800 e yazmaya başladım bakalım,tipe dönüştürenler yangından mal kaçırırcasına veriyorlar.

Sayfa 103/491 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •