Sayfa 151/491 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251 ... SonSon
Arama sonucu : 3924 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: YBTAS - Yibitaş İnşaat Proje

1. Krize uygun sektör bilmiyorum.Ama fabrika eski ve cepten yiyecek.Acaba yenileme maliyetini göze almaktansa piyasanın lider guruplarına bir satış olabilirmi.Krizde fırsat kollayanlar var.Ayrıca krize karşı tetbir olarak vermediği temettüleri sermayeye ekleyebilirmi.Çünki sermaye arttırımları genelde yüksek enflasyon kriz zamanları olur.Şirketi güçlü kılma babında.Belkide ben olumlu bakıyorum.

Alıntı Originally Posted by meho Yazıyı Oku
    insaat sektoru bitik durumda, dolayisi ile cimento sektoru cokmus vaziyette..bu gibi kagitlar zarara donmus durumda onlem olarak temettu vermiyorlar bu yetmez. yavas yavas gecmus yil karlari eriyecek..durumlar iyi degil..bu kagit yatirim yapmadi sistemi eski ,diger cimento sirketlerinin bir cogu 3 te 1 fiyata indiler..bu kagit su anda 1000 tl fiyata gelse bile digerlerine gore pahali sayilir..sermaye dusuk diye yuksek fiyatlanmis durumda..bu krizde iyi krize uygun sektorleri secmek gerekir..
    İhracat yapan işbir gibi mi meho Hocam?

3. doviz agirlikli calisan sirketler avantajli. ama sirket sahiplerinin niyeti de goz onunde bulundurulmali. isbir kotu degil ama ozsermayesi bir turlu net artis gostermiyor.. sektorler farkli olsada son 2 yilda, ornek veriyorum sadece , merit turizmin ozsermayesi 10 dan 40 oldu yani3 kat artis kaydetmis..isbirde son 2 yilda degisme olmamis...o zaman birkac yilda bu sirketler ozsermaye bazinda esitlenmezlermi.. sadece bir inceleme konusudur.. kustur kazancinin tamamini nerdeyse temettu olarak verdi..bu yil turizm daha iyiye gidecegi anlasiliyor..bu kagitlardan 10 bin civari toplamak yillik 50bin tl temettu verimi saglar. arada birde bedelsiz yakalanirsa iste sana gelecek garantili bir hayat.. bana sanki merit yonettigi otel sayisi artisiyla kar patlamasi yapacak gibi geliyor.. digerleri gibi de degil sermaye kucuk yuzde 200 temettu verse bile karini ve ozsermaye artis hizini cok fazla etkilemiyor.. isbire gelince sermayesine gore temettude cok az veriyor. bir kere guzel getirisi olur oda sermaye buyuttugunde. onu denk getirmek iyi bir kimya gerektirir.

4. Temettü vermemesi ve hisse fiyatının düşüşü üzerine borsada işlem görmeyen hisselerin satılacak olması akıl cok soru işareti bırakıyor. Bir fikri olan varmı bu şirkett hakkında. Cokk ıssız kaldı buralar 🙂

5. 10 bin 15 bin hedef verenlerden de ses çıkmıyor 😂

6. Atıp tutmaya yada tutamamaya müsait bir hisse.Beklenti hersene dahada güçleniyor.Uzun bir aradan sonra zarar açıklaması sermayenin nereye kadar bu şekillerde kalacağı sorusunu gündeme getirir.

7.  Alıntı Originally Posted by siryus Yazıyı Oku
    10 bin 15 bin hedef verenlerden de ses çıkmıyor
    Öyle bedavaya 3 kuruşa 5 köfte yok.
    Önce bi tekkeyi bekleyecen sonra içecen çorbayi.
    İnsanlar borsayi kumarhane saniyor.bul karayi al parayi. Yok öyle yağma.
    Mesela ben 2 senedir yibitastayim maliyet 1750
    2.5 senedir işbirdeyim maliyet 107
    1 senedir meritteyim maliyet 5.5
    Karsusandayim 4 aydir maliyet 3.4
    Ve daha en az 3 sene bekleyecegimki
    Guzelbi kazanç saglayayim.

SM-G925F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Hisse fiyatı yuvarlak 2500 tl, piyasa değeri 40 milyon dolar, fiyatın 50.000tl olması 20 kat artışa denk gelir, buda piyasa fiyatını 800 milyon dolar yapar, akçansanın şu anki piyasa değeri yaklaşık 200 milyon dolar, 2 firmanın karşılaştırmasını size bırakıyorum, illaki beklentim var fakat bu kadar yüksek değil, ama asıl işaret etmek istediğim, AYES. o da bu pazarda , pd 4 milyon dolar, 10 kat artsa 40 milyon yapar, kimsenin de bu rakama itiraz edeceğini sanmıyorum, ayrıca halka açıklık oranı arttı, ana pazarda işlem görme şansı var, 30 hazirana kadar takip edin derim, son dönemde işlem hacminde de artış var

Yatırım tavsiye si değildir

Sayfa 151/491 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •