Sayfa 159/491 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259 ... SonSon
Arama sonucu : 3924 madde; 1,265 - 1,272 arası.

Konu: YBTAS - Yibitaş İnşaat Proje

1. çimento şirketlerinden yükselmeyen bir tek yibitaş kaldı. son günlerde bir yukarı hareket hazırlığı olduğunu düşünüyorum. teknik göstergeler güçlü al diyor. 3200e kadar kısa vade hedefi görünüyor. yatırım tavsiyesi değildir.

2. Teşekkürler.Orayı bir kırsa zaten Aylardır 2300 2700 arasında hareket ediyor.

Alıntı Originally Posted by hayri77 Yazıyı Oku
    çimento şirketlerinden yükselmeyen bir tek yibitaş kaldı. son günlerde bir yukarı hareket hazırlığı olduğunu düşünüyorum. teknik göstergeler güçlü al diyor. 3200e kadar kısa vade hedefi görünüyor. yatırım tavsiyesi değildir.
    Şirket senenin 7 ayını kapattı,bilanço zarar,,nasıl olacak,ben de merak ediyorum,,,votorantim,diğer şirketlerini kayırıyor mu diye aklıma gelmiyor değil.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

4.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Şirket senenin 7 ayını kapattı,bilanço zarar,,nasıl olacak,ben de merak ediyorum,,,votorantim,diğer şirketlerini kayırıyor mu diye aklıma gelmiyor değil.
    hocam çimento şirketlerinin kaç tanesi kardaki? karda olanlarında finansal durumu genelde yibitaşa göre dha kötü durumda. misal bir bolu çimento veya afyon çimento. bunlar uçtu, ama finansal durumları çok kötü yibitaşa göre.
    yakında inşaat sektörü canlanınca en hızlı toparlanacak şirketlerden birisi ybtas.
    herkes yükselmemiş çimento şirketi arıyor fellik fellik. ama bulamıyorlar.
    ybtas ın tek dezavantajı var. o da piyasa öncesi işlem platformunda bulunması nedeniyle maruz kaldığı işlem kısıtlamaları. yoksa diğer çimento şirketlerinin en az yarısından daha iyi durumda.
    ayrıca grafiğini inceledim. çıkış sinyalleri var. yakında arkasından baktırır diye düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by hayri77 Yazıyı Oku
    hocam çimento şirketlerinin kaç tanesi kardaki? karda olanlarında finansal durumu genelde yibitaşa göre dha kötü durumda. misal bir bolu çimento veya afyon çimento. bunlar uçtu, ama finansal durumları çok kötü yibitaşa göre.
    yakında inşaat sektörü canlanınca en hızlı toparlanacak şirketlerden birisi ybtas.
    herkes yükselmemiş çimento şirketi arıyor fellik fellik. ama bulamıyorlar.
    ybtas ın tek dezavantajı var. o da piyasa öncesi işlem platformunda bulunması nedeniyle maruz kaldığı işlem kısıtlamaları. yoksa diğer çimento şirketlerinin en az yarısından daha iyi durumda.
    ayrıca grafiğini inceledim. çıkış sinyalleri var. yakında arkasından baktırır diye düşünüyorum.
    Herkes bir umutla bekliyor,,8-10 yıldır bekleyenler var,,ha bugün,ha yarın verir,milletin parası eridi,,üstelik 8-10 yılda %1000 e yakın çoğu hisse prim yaptı,
    100 bin sermaye ile şirketim diye ortalıkda geziyor,utanma da yok.
    Kabahat spk da,,,,,kabahat sermaye piyasasını geliştirmeyenlerde,derinliği artırmayanlarda.
    Sığ piyasada da,yabancılar dalga geçiyor,bir aşağı bir yukarı cirit atıyorlar,zavallım bist yönetimi de ona buna ceza vererek,"pantolon yamamaya" çalışıyor.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

6.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Herkes bir umutla bekliyor,,8-10 yıldır bekleyenler var,,ha bugün,ha yarın verir,milletin parası eridi,,üstelik 8-10 yılda %1000 e yakın çoğu hisse prim yaptı,
    100 bin sermaye ile şirketim diye ortalıkda geziyor,utanma da yok.
    Kabahat spk da,,,,,kabahat sermaye piyasasını geliştirmeyenlerde,derinliği artırmayanlarda.
    Sığ piyasada da,yabancılar dalga geçiyor,bir aşağı bir yukarı cirit atıyorlar,zavallım bist yönetimi de ona buna ceza vererek,"pantolon yamamaya" çalışıyor.
    sermaye konusunu küçük görmeyin. mesela çimbeton: özsermaye 44 milyon sürekli zarar yapan bir şirket. yibitaş tan daha küçük. ama son çıkışta %50 prim yapmış.
    yibitaş ise 130 milyon özsermayeli. sadece %10 prim yapmış.
    yibitaş da sermaye artırımı yapacaktır. Votorantim şirketi elinde fiziki olarak hisse senedi bulunduran hissedarların kayıt altına alınması sürecinin bitmesini bekliyor. ondan sonra borsa istanbula kotasyon süreci tamamlanacak ve sıra sermaye artırımı işine gelecek. bu süreçte hissesini artıran karlı çıkacak. artık çıkış süreci başladı. 9 ay sonra ybtası 12.000-15.000 lerde görebileceğimizi düşünüyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by hayri77 Yazıyı Oku
    sermaye konusunu küçük görmeyin. mesela çimbeton: özsermaye 44 milyon sürekli zarar yapan bir şirket. yibitaş tan daha küçük. ama son çıkışta %50 prim yapmış.
    yibitaş ise 130 milyon özsermayeli. sadece %10 prim yapmış.
    yibitaş da sermaye artırımı yapacaktır. Votorantim şirketi elinde fiziki olarak hisse senedi bulunduran hissedarların kayıt altına alınması sürecinin bitmesini bekliyor. ondan sonra borsa istanbula kotasyon süreci tamamlanacak ve sıra sermaye artırımı işine gelecek. bu süreçte hissesini artıran karlı çıkacak. artık çıkış süreci başladı. 9 ay sonra ybtası 12.000-15.000 lerde görebileceğimizi düşünüyorum.
    Aşağıda, votorantimin sitesinde de yazdığı gibi...
    O süreç 2018 sonunda bitecek, kaydileştirimeyen hisseler YTM ye geçecekti...
    Sisteme dışı kalanlarda YTM tarafından satılacaktı 3 ay içinde...
    Belki ardından votorantim hisseleri toplayacak veya çağrı yapacaktı...
    AYM bu kararı iptal edince ortada kaldık...
    Sanırım, Dışarıda olan %17 lik hisselerinde %6 civarında kaydileşmesi yapılmış...

Bu hisseyi yıllık 25 milyonluk kar bile götüremedi...
    Belki zarar götürür, kim bilir...

İşlem Platformunda (PÖİP) işlem görmektedir.
    Anayasa Mahkemesinin iptal kararı öncesi, Sermaye Piyasası Kanunu 13. Maddesinin
    4.bendi Kaydileştirilmesine karar verilen sermaye piyasası araçlarının Kurulca
    belirlenen esaslar çerçevesinde teslimi zorunludur. Teslim edilen sermaye piyasası
    araçları kendiliğinden hükümsüz hâle gelir. Teslim edilmeyen sermaye piyasası
    araçları ise kaydileştirilme kararından sonra borsada işlem göremez, aracı kurumlarca
    bu sermaye piyasası araçlarının alım satımına aracılık edilemez ve katılma belgelerinin
    geri alımı yapılamaz. Kayden izlenmeye başladığı tarihi izleyen yedinci yılın sonuna
    kadar teslim edilmeyen sermaye piyasası araçları YTM'ye intikal eder. Bunların
    üzerindeki sınırlı ayni haklar kendiliğinden sona ermiş sayılır. Bunlar YTM'nin hesabına
    geçmesinden itibaren üç ay içinde satılır. Şeklindeydi.
    Anayasa Mahkemesinin 12.11.2015 tarihli ve 29530 sayılı Resmi Gazetede
    yayımlanan 22.10.2015 tarihli ve E.2015/29, K.2015/95 sayılı kararıyla üçüncü
    cümlede yer alan "ve katılma belgelerinin geri alımı yapılamaz." ifadesi ile dördüncü,
    beşinci ve altıncı cümleleri ("Kayden izlenmeye başladığı tarihi izleyen yedinci yılın
    sonuna kadar teslim edilmeyen sermaye piyasası araçları YTM ye intikal eder.
    Bunların üzerindeki sınırlı ayni haklar kendiliğinden sona ermiş sayılır. Bunlar YTM nin
    hesabına geçmesinden itibaren üç ay içinde satılır.") Anayasanın 13 ve 35 nci
    maddelerine aykırılık teşkil ettiği gerekçesiyle iptal edilmiştir.
    Bu iptal işlemi ile kaydileşmeye ilişkin süre sınırlaması ortadan kalkmış olup,
    YTM ye intikali de yapılmayacaktır. Ancak, sermaye piyasası araçlarını elinde
    bulunduran ortaklarımızın, alım satım işlemlerini borsada yapabilmesi için,
    kaydileştirme işlemlerini yapmasına ilişkin zorunlulukları devam etmektedir.
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

8. endeksin ekside kapattığı bir günde çimento şirketlerinin günlük getirisine bir bakın. hepsi çıkmış, yibitas kalmış. evet ama endeks çıkmazken neden bu hisseler çıkıyor? çünkü bunlar çimento hissesi. çünkü faiz indirimi var, çünkü bu sektörde canlılık bekleniyor. yibitaş da bir çimento hissesi. diğer çimentolardan karları cebe koyanlar hangi çimento uçmadı diye bakacaklar...ELWrl38WwAEd1IX.png

Sayfa 159/491 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •