Sayfa 189/491 İlkİlk ... 89139179187188189190191199239289 ... SonSon
Arama sonucu : 3924 madde; 1,505 - 1,512 arası.

Konu: YBTAS - Yibitaş İnşaat Proje

1. Sayın Yakamozz,

yibitaş formumun son 10 - 15 sayfasını okudum. Tüm bilgim bu kadar.

Öncelikle tüm sorularım bilgi ednme amacıyladır. Sizin beni yada benim sizi ikna gibi bir görev yada amacımız yoktur.

Bu hisse işlem tipi olarak İş B gibi kısıtlı süre ve şartlardamıdır?

Üretim devam etmektemidir? Asıl gelir kalemi nedir?

Eğer bilgi vermek isteyen arkadaşlarımız varsa bu sorularla başlayalımmı?

Umarım herşet gönlünüzce ve gönlümüzce olur.

Selamlar , saygılar.
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

2. İşlem kısıtlıdır açılış ve kapanış saatlerinde işlem görür 5 defa yani.Üreti devam çimento fabrikası yozgatta.Ana şirket yabancıdır.Dünyaca üretim yapan bir şirket votarantum

3. Teşekkürler syn balık
    Bu hisseninde işlem saatleri aynı ışb ile sabah 9:55 öğle12:55 ve 13:55 ile 17:55 ve kapanış 18:05 işlem saatleri
    Üretim 24 ekim tarihinde 3 aylığına stokların eritilmesi için durdurulmuştu,
    Ana üretim ,
    http://yibitasyozgat.com/urunler/cimento/

http://yibitasyozgat.com/kurumsal/tarihce/
    Yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

4. Hissenin 100 bin sermayesi bulunmaktadır, öz sermaye 137 milyon dur.

ortaklık yapısı bu şekildedir

2011 yılında 7500 civarında ortağı varmış, sermaye payı ortakların %17,46 iken bunun bir kısmı ana ortağa çağrı sırasında satmış ama şuan %17,04 yine diğer ortaklarda yani 7500 civarına yakın bir ortak var yine, bunların bir kısmı paylarını spk ya kayıt ettirmiş, %4,36 kadarı buradanda satan ve alanlar olmuş

Yani kişi başı ortalama 2,5 hisse var yaklaşık bununda bir kısmı varislerde olduğu için dağılım daha karışık, ayrıca kap haberlerine hisse kayıtlarında 10 ve üstü olan bazı kişilerde mevcut olduğu için bazı kişilerde 1 lot bile hisse oluşmamakta. Bunların çözülmesi için adım atılmalı kişiler ellerinde 1 lotu tamamlayamadıkları için satışta yapamamakta bu da küçük ortaklar için sıkıntı
    Son düzenleme : Yakamozz; 30-01-2020 saat: 14:38.
    Yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

5. Merhaba,

paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim. Bilanço okumakta çok iyi olmadığımı öncelikle belirteyim.

Anladığım kadarıyla bu hisseyi alınca çimento fabrikasına ortak oluyoruz.

Eğer hazırlopçuluk olarak almazsanız,

1 lot hisseye 4.000 TL verirsem fabrikanın tamamı kaç paraya geliyor.

Bu fabrikanın üretim ve kar marjı konya çimento, afyon çimento gibi benzerleriyle kıyaslandığında ne durumdadır?

Selamlar

Hisseye temel analiz mantığı ile bakarsanız hiç bulaşmayın derim,,,hissede tek beklenti bedelsiz,
    O da ne zaman olur bilinmiyor,
    Hissenin bilinen yönü 100 bin gibi en düşük sermayesi olduğudur.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

7.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Hisseye temel analiz mantığı ile bakarsanız hiç bulaşmayın derim,,,hissede tek beklenti bedelsiz,
    O da ne zaman olur bilinmiyor,
    Hissenin bilinen yönü 100 bin gibi en düşük sermayesi olduğudur.
    Değerlendirmeniz için çok teşekkür ederim.

Bir müddet güzel günleri geride kalmış bir halka açık şirkette çalışmıştım.

Şirketin çoğu tek bir kişide olunca ve doğru düzgün kar payı dağıtacak kazanca erişemeyince küçük ortaklar şirkete uğramaz olmuşlardı.

Bazen ortaklardan biri ölünce sandıktan hisseyi bulan mirasçılar bir umut şirkete koşarlardı. Geçmiş temettüleri ve bedelsizleri hesaplayıp yeni hisse senetlerini verirdik.

Örneğin getirdiği 100 adet paya karşılık 25 - 30 TL para ve 1500 adet pay yazan yeni hisse verirdik.

aldıkları para benzin paralarını karşılamaz, 100 pay yerine 1500 pay yazan hisse onlara birşey ifade etmez ve hüsranla ayrılırlardı.

8. Kimse etkilenmesin yatırım tavsiyesi değildir.Bu gün alacak olsam 3 hise alırdım.Ybtas işbir merit.Yeterince var aslında ama normal piyasada al sat yapacağıma ben gene bu 3 ünü seçerim.Çok yükseldi diyenler olabilir.Onlarda haklıdır ama dediğim gibi ben bu piyasayı sevdim 3 üde bakınca köklü ve üretim yapan şirket ve tesisler.Sermaye oranları falan filan işte.

Sayfa 189/491 İlkİlk ... 89139179187188189190191199239289 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •